Konkurs plastyczny – „Pomaganie jest fajne”

W czasie trwających rekolekcji wielkopostnych 1-3 marca 2017 r. został przeprowadzony konkurs dla klas gimnazjalnych.

Wychowawcy otrzymali wcześniej materiały pomocnicze na temat wolontariatu oraz informacje dotyczące przeprowadzenia konkursu. Każdy zespól klasowy miał przygotować metodą kolażu dwie prace o wymiarach 100x150 cm, na temat „Pomaganie jest fajne”.

Praca nad realizacją plakatów zarówno promowała ideę wolontariatu, jak również przyczyniła się do integracji klas. Efekty dwudniowych kreacji twórczych znalazły swój finał podczas wystawy kalaży przygotowanej ostatniego dnia rekolekcji w sali gimnastycznej. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło najlepsze prace. Zadanie to przysporzyło komisji nie lada trudności, ponieważ wszystkie pomysły były niezwykle kreatywne i przygotowane z ogromnym zaangażowaniem.

Ostateczny werdykt jury to- I miejsce - klasa IIc, II miejsce - klasa II f, III miejsce – II b.  Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Pomaganie Jest Fajne.

s. Renata Kujawska

Pomagamy seniorom

Przed świętami Bożego Narodzenia w gimnazjum  odbyła się zbiórka żywności dla seniorów. Gimnazjaliści okazali się nieocenionymi diagnostami problemu i znaleźli 6 osób w podeszłym wieku, mieszkających samotnie.

W czasie tygodniowej zbiórki udało się zgromadzić 150 kg produktów żywnościowych. Przede wszystkim była to żywność trwała: cukier, mąka, olej, konserwy, znalazły się również słodycze. Chcieliśmy bowiem, aby przekazane produkty mogły być wykorzystane nie tylko w okresie świątecznym, ale także   w późniejszym czasie.

22 grudnia 2016r.  zebrana żywność została podzielona, zapakowana i rozniesiona przez wolontariuszy do wcześniej wybranych mieszkań. Obdarowani seniorzy po początkowym zaskoczeniu, wyrażali ogromną radość i wdzięczność za okazaną pomoc, której nawet się nie spodziewali.

Wolontariusze  i uczniowie gimnazjum po raz kolejny pokazali swoją postawą, że są wrażliwymi i pełnymi empatii młodymi ludźmi, którzy chcą dzielić się swoim dobrem i życiem z innymi.

Z uwagi na szacunek i ochronę danych osobowych nie podajemy wizerunków i danych osób, do których trafiła pomoc.

Zdjęcia zostały dodane do galerii Pomagamy Seniorom.

s. Renata Kujawska

Promocja wolontariatu

W ramach promocji wolontariatu w Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie od początku II semestru na gazetce ściennej Samorządu Uczniowskiego widnieje informacja o akcjach koła wolontariatu. Gazetka została umieszczona na głównym holu szkoły i  dzięki temu ideę wolontariatu, jego rodzaje oraz działania podejmowane przez wolontariuszy naszej placówki mogło poznać wiele osób również spoza szkoły.

Zdjęcia zostały dodane do galerii Promocja Wolontariatu.

• Zespół Szkół Miejskich w Rypinie