SZKOŁA RÓWNYCH SZANS III EDYCJA NAUKI MATEMATCZNO - PRZYRODNICZE ZADANIE NR 1 - ZAJĘCIA MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE - MATEMATYKA ZADANIE NR 1 - ZAJĘCIA MATEMATYCZN0 - PRZYRODNICZE - MATEMATYKA ZADANIE NR 1 - NAUKI MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZE-FIZYKA ZADANIE NR 1 - NAUKI MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE - CHEMIA ZADANIE NR 2 - ZAJĘCIA JĘZYKOWE J. ANGIELSKI ZADANIE NR 2 - ZAJĘCIA JĘZYKOWE - J. NIEMIECKI ZADANIE NR 3 - ICT - ZAJĘCIA INFORMATYCZNE ZADANIE NR 6 - ŚCIEŻKA EDUKACYJNA - ROZWÓJ KOMPETENCJI W ZAKRESIE ŚWIADOMOŚCI I EKSPRESJI KULTURALNEJ ZADANIE NR 7 - ŚCIEŻKA EDUKACYJNA -TOŻSAMOŚĆ REGIONALNA I WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE ZADANIE NR 9 - ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE ZADANIE NR 8 - SZKOLNY OŚRODEK KARIERY ZADANIE NR 13 - MOŻNA INACZEJ

SZKOŁA RÓWNYCH SZANS III EDYCJA

ZADANIE NR 1 - NAUKI MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZE-FIZYKA

„Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych (fizyka)”

Prowadzący: Marek Murawski

- proste doświadczenia fizyczne

- prawa i zasady fizyczne oraz ich zastosowanie w życiu codziennym

- elementy astrofizyki i kosmologii

- zapoznanie z instrumentami optycznymi i programami astronomicznymi w Astrobazie

- obserwacje Słońca za pomocą teleskopu Coronado

.............................................................................................................................................................................................................

04. 12. 2014.

W ramach projektu  "Szkoła Równych Szans III" prowadzone są zajęcia dla gimnazjalistów z fizyki, przez nauczycieli p. M. Kudłę i p. M. Murawskiego.

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zgłębiania wiedzy z fizyki poprzez dokonywania doświadczeń laboratoryjnych, grania w gry edukacyjne, wykorzystywanie czasopism fizycznych oraz rozwiązywania zadań zawartych w kartach pracy i ćwiczeniach.

Zajęcia projektowe z fizyki mają na celu rozbudzenie zainteresowań przedmiotem. Podczas zajęć wykorzystujemy sprzęt laboratoryjny oraz nowoczesne technologie.

Celem zajęć było wyznaczenie gęstości ciał o regularnych i nieregularnych kształtach. Uczniowie wyznaczali masę ciała za pomocą wagi, obliczali objętość ciała za pomocą wzoru lub w przypadku plasteliny za pomocą menzurki z wodą, a następnie obliczali gęstość. Wynik doświadczenia porównywali z danymi w tabeli gęstości.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Celem zajęć przeprowadzonych w grupie projektowej MP13 było przypomnienie zagadnień z elektrostatyki. Uczniowie przy użyciu maszyny elektrostatycznej wytwarzali ładunki elektryczne i demonstrowali wyładowanie. Elektryzowali ciała przez pocieranie a następnie sprawdzali ich stan naelektryzowania za pomocą elektroskopu.