SZKOŁA RÓWNYCH SZANS III EDYCJA NAUKI MATEMATCZNO - PRZYRODNICZE ZADANIE NR 1 - ZAJĘCIA MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE - MATEMATYKA ZADANIE NR 1 - ZAJĘCIA MATEMATYCZN0 - PRZYRODNICZE - MATEMATYKA ZADANIE NR 1 - NAUKI MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZE-FIZYKA ZADANIE NR 1 - NAUKI MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE - CHEMIA ZADANIE NR 2 - ZAJĘCIA JĘZYKOWE J. ANGIELSKI ZADANIE NR 2 - ZAJĘCIA JĘZYKOWE - J. NIEMIECKI ZADANIE NR 3 - ICT - ZAJĘCIA INFORMATYCZNE ZADANIE NR 6 - ŚCIEŻKA EDUKACYJNA - ROZWÓJ KOMPETENCJI W ZAKRESIE ŚWIADOMOŚCI I EKSPRESJI KULTURALNEJ ZADANIE NR 7 - ŚCIEŻKA EDUKACYJNA -TOŻSAMOŚĆ REGIONALNA I WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE ZADANIE NR 9 - ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE ZADANIE NR 8 - SZKOLNY OŚRODEK KARIERY ZADANIE NR 13 - MOŻNA INACZEJ

SZKOŁA RÓWNYCH SZANS III EDYCJA

ZADANIE NR 13 - MOŻNA INACZEJ

Zajęcia z piłki nożnej i na basenie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W zajęciach ruchowych programu „Można inaczej” uczestniczą uczniowie pragnący rozwijać swoje zainteresowania sportowe, kształtować talent sportowy, uczyć się postawy asertywnej oraz kontaktów społecznych. Poprzez zajęcia sportowe uczestnicy wyrabiają u siebie nawyk aktywnego stylu życia i dbałości o harmonijny rozwój fizyczny.

Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, aby uczniowie mieli możliwość aktywnego w nich uczestnictwa. Prowadzone są systematycznie w każdym tygodniu i zapewniają uczniom możliwość rywalizacji sportowej w różnych dyscyplinach.

Zajęcia sportowe z projektu „Można inaczej” prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego: Krzysztof Zaniecki –piłka siatkowa i piłka nożna; Bartosz Sobierajski – piłka nożna; Małgorzata  Sugalska –piłka siatkowa i piłka koszykowa; Marianna Sugalska – piłka koszykowa. Zajęcia odbywają się dla różnych grup na Sali szkolnej, na hali RCS oraz na boiskach – Orlik.

Zajęcia sportowe są alternatywą dla dotychczasowych form spędzania wolnego czasu poparte wsparciem pedagogicznym.

Zajęcia z pedagogiem ukierunkowane są na wszechstronny rozwój osobowości wychowanka mającego w pełni uczestniczyć w życiu społecznym ,sportowym. Odnoszą się do różnych form aktywności ucznia: intelektualnej, emocjonalnej oraz somatycznej. Ćwiczenia rozwijają umiejętności nawiązywania i utrzymywania kontaktów z rówieśnikami oraz kształtują wrażliwość estetyczną poprzez uprawianie sportu. Uczniowie nabywają umiejętność bycia asertywnym, zdolność do podejmowania dojrzałych decyzji wolnych od nałogów. Mają duże poczucie własnej wartości.