Pomoc dla dzieci z hospicjum

Uczniowie Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie zaangażowali się  w pomoc hospicjom dziecięcym.

W listopadzie 2016 roku uczniowie klasy II C pod kierunkiem wychowawcy p. E. Lewandowskiej włączyli się w akcję „PODARUJ PLUSZOWEGO MISIA MAŁYM PACJENTOM PRZYLĄDKA NADZIEI”. Młodzież chętnie zorganizowała zbiórkę i zakupiła pluszaki, które zostały wysłane na adres Fundacji „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ” we Wrocławiu. Cieszymy się, że dzięki nam na twarzach chorych dzieci pojawi się uśmiech a w dzień PLUSZOWEGO MISIA każdy pacjent będzie mógł się przytulić do miękkiego przyjaciela.

Na początku grudnia uczniowie klasy 3F wraz z wychowawcą p. M. Murawskim kupili najpotrzebniejsze rzeczy dla warszawskiego hospicjum dla dzieci. Koce, chusteczki nawilżane, szampony, płyny do kąpieli łącznie ok. 11 kg. Wszystko  zostały spakowane i wysłane na adres placówki. Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci przysłała podziękowania dla uczniów klasy 3F.

Zdjęcia zostały dodane do galerii (kliknij aby otworzyć).