Gimnazjum

Nawigacja

 • Podaruj pluszaka ofierze wypadku

  Podaruj pluszaka ofierze wypadku

  Uczniowie Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie, na czele z p. Elżbietą Lewandowską, włączyli się do akcji charytatywnej „PODARUJ PLUSZAKA OFIERZE WYPADKU”, zorganizowanej przez p. Tomasza Modrzewskiego – ratownika medycznego.
  Akcja polegała na zbiórce maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i przebywających na oddziale brodnickiego szpitala. Pokazaliśmy, że inni mogą liczyć na naszą pomoc i z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w to wyjątkowe wydarzenie.

                          Elżbieta Lewandowska

 • Pierwsza pomoc

  Dnia 20 października uczniowie Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie uczestniczyli w zajęciach  PIERWSZEJ POMOCY. Młodzież dowiedziała się jak prawidłowo należy postępować w stanach zagrożenia zdrowia i życia.
  Pan Tomasz Modrzewski – ratownik medyczny prowadzący szkolenie, omówił zagadnienia prawne, umiejętne wzywanie pomocy, rozpoznanie i postępowanie w przypadku: zawału mięśnia sercowego, omdlenia, oparzenia, zakrztuszenia, urazów, krwotoków i drgawek.
  Zajęcia praktyczne polegały na nauce resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem fantoma. Pan Tomasz uświadomił uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, gdyż w każdej chwili druga osoba może tej pomocy od nas potrzebować!

                          Elżbieta Lewandowska

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwsza pomoc.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

  Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 7 szkoły podstawowej,
  4 września o godzinie 10:00

  zaś dla uczniów gimnazjum i uczniów liceum plastycznego odbędzie się
  4 września o godzinie 10:30
  Wszystkich zapraszamy do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 przy ulicy Sportowej 24.

  Serdecznie zapraszamy

 • Bauska 2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bauska 2017.

 • Bruksela 21-25.05.2017
  02.07.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bruksela 21-25.05.2017.

 • Uczniowie z „Wybickiego” odnoszą sukcesy w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa

  Uczniowie z „Wybickiego” odnoszą sukcesy w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa

  Dobra passa uczniów z ZSM Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie trwa. Reprezentanci tej szkoły zdobyli wysokie miejsca w tegorocznej edycji konkursu matematycznego Liga Zadaniowa. Dominik Cyrankowski uzyskał III miejsce w kategorii klas drugich gimnazjum, Aleksandra Laskowska uzyskała wyróżnienie w kategorii klas pierwszych. Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom wymagań konkursowych, który pozwala tylko nielicznym uczestnikom na odniesienie sukcesu. Uczniowie Gimnazjum „Wybickiego” potwierdzili szeroki zakres swoich matematycznych umiejętności. Podobne sukcesy w ramach konkursu odnosili również uczniowie ZSM w poprzednich latach, cieszy więc zachowanie tradycji przez kolejnych gimnazjalistów.

      Organizatorami Ligi Zadaniowej od wielu lat są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, który sprawuje także patronat nad konkursem. Niezmienny jest również cel konkursu: pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, promowanie wartości pracy nad rozwojem uzdolnień.

          W tegorocznej edycji konkursu Liga Zadaniowa udział brała grupa dwunastu uczniów klas pierwszych i drugich ZSM w Rypinie. Uczniowie uczestniczyli w trzech spotkaniach konkursowych, które odbywały się w od listopada do kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy.  Nauczycielami przygotowującymi wyróżnionych uczniów do udziału w konkursie byli pani  Danuta Zabrocka (opiekun dydaktyczny Dominika) oraz pani Hanna Kosińska (opiekun dydaktyczny Aleksandry). Organizatorem wyjazdów na spotkania konkursowe i opiekunem  grupy w ich trakcie  była Hanna Kosińska. 

 • Prosimy o głos!

  Z przyjemnością informujemy, iż Rypińskie Stowarzyszenie INICJATYWA bierze udział w konkursie Fundacji Aviva, który jest kierowany do dzieci w wieku 0-13 lat.  Wygrany projekt może uzyskać kwotę 50 000 zł. INICJATYWA wspiera dzieci i młodzież w rozwijaniu talentów i pasji. Wychodząc z inicjatywą by połączyć zainteresowania jakimi są taniec i pływanie, a także chcąc zintegrować różne grupy dzieci i młodzieży stowarzyszenie zainicjowało projekt pn.: „Rypin tańczy Rypin pływa Rypin z Avivą wygrywa”. Skierowany jest on do grupy dzieci tańczących i pływających w wieku od 8 do 13 lat. Ma na celu zdobycie nowych umiejętności tanecznych poprzez warsztaty z profesjonalnym choreografem oraz doskonalenie technik pływackich poprzez treningi z trenerami sportowymi. W tym celu będzie również organizowane szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Podsumowaniem projektu będzie nagranie płyty z piosenką bożonarodzeniową oraz wydanie kalendarza ze zdjęciami z warsztatów tanecznych i z zajęć pływackich.  Na projekt Rypińskiego Stowarzyszenia INICJATYWA mogą głosować wszyscy mający tylko dostęp do Internetu. Wystarczy tylko wejść na stronę http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1437.html uzupełnić krótki formularz a następnie potwierdzić głos (wiadomość potwierdzająca przyjdzie na podany adres e-mail). Głosowanie trwa do 11 czerwca br. Pozostały zatem 4 dni. Rypińskie młode talenty czekają na Wasz głos, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoje pasje. Przyłączcie się i pozwólcie naszym dzieciom realizować się poprzez taniec i pływanie. 

  Z góry dziękujemy za Wasz głos.

  Rypin tańczy Rypin śpiewa Rypin z Avivą wygrywa!

 • Dzień Dziecka w ZSM

 • Nabór do klas I,IV,VII szkoły podstawowej od 01.09.2017r.

                      

 • Dzień Dziecka w ZSM - zapowiedź

 • Dziękuję, nie palę!

  Dziękuję, nie palę!

  Zbliża się Światowy Dzień bez Papierosa, zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia. Obchody tego dnia mają na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu. W tym celu do ZSM została zaproszona Pani Elżbieta Turowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rypinie. Uczniowie klasy II C usłyszeli o konsekwencjach palenia papierosów. Prelegentka przestrzegła młodzież przed tym niebezpiecznym nałogiem i omówiła jego negatywne skutki zdrowotne. Mamy nadzieję, że  każdy uczeń po tym spotkaniu będzie miał odwagę powiedzieć „DZIĘKUJĘ, NIE PALĘ!!!”.

                          Elżbieta Lewandowska

   

 • Angielski z Chatką Puchatka

  Dnia 15 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości - przedszkolaki z "Chatki Puchatka" wraz z opiekunkami :-) Naszym zacnym gościom zaprezentowaliśmy inscenizację w języku angielskim przygotowaną przez uczennice z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie pod okiem pani Marty Żołnowskiej. Przedstawienie, którego autorką i pomysłodawczynią jest Marta Żołnowska, trwało 20 minut i było dostosowane do poziomu wiedzy dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w śpiew i wspólną zabawę, imponując nam swoją znajomością angielskiego. Pomocą w zrozumieniu naszej inscenizacji były różnorodne rekwizyty oraz prezentacja multimedialna. Jesteśmy wdzięczni, że pani dyrektor Justyna Pankowska, pozytywnie odpowiedziała na nasze zaproszenie i dzieciaki wraz z Paniami przybyli do naszej szkoły i mogliśmy się im zaprezentować. Kochanym przedszkolakom i ich opiekunkom bardzo dziękujemy za ciepłe i miłe przyjęcie oraz przyjemnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkie dzieci do nauki języka angielskiego.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Angielski z Chatką Puchatka.

 • Nakrętki dla Natalii

  Nakrętki dla Natalii

  Dnia 11.04 przekazaliśmy kolejna turę plastikowych nakrętek, które są wsparciem dla chorej na mukowiscydozę Natalii. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję Wkręć się w pomaganie😍 nasze zbiory są naprawdę imponujące!!! Jesteście cudowni 💝💝💝 Akcja trwa dalej!!! Nakrętki przynoście do wychowawców lub opiekunek samorządu Liceum Plastycznego pani Żołnowskiej i pani Markiewicz.

 • Laureat pojedzie do Włoch

  W dniu 6 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala kończąca Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” - Św. Jan Paweł II w województwie kujawsko-pomorskim – obecność i dziedzictwo. Konkurs odbywał się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a jego organizatorem było Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. 
  Do konkursu na etapie szkolnym w dniu 8 grudnia przystąpiło 22 uczniów, z czego 12 uzyskało wynik kwalifikujący do udziału w etapie rejonowym. Etap rejonowy odbył się 16 lutego 2017 roku i okazał się przepustką do finału wojewódzkiego dla 10 uczniów.
  W konkursie wzięło udział ogółem ponad 600 uczniów, a do finału wojewódzkiego dostało się 101. 
  16 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się etap wojewódzki, który wyłonił najlepszych z najlepszych: 21 laureatów i 21 finalistów.
  Wśród tych najlepszych są uczniowie Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie:
  Konrad Tęgowski z klasy III B zdobył tytuł laureata i  w nagrodę pojedzie na 9-dniową pielgrzymkę do Włoch. Magdalena Kuczkowska z III C, Natalia Piotrowska z III C, Martyna Wiśniewska z I F, Jakub Milarski z III B, Jakub Pilarski z kl. III B i Dominik Cyrankowski z II B to finaliści konkursu.
  Joanna Lipska z II F i Aleksandra Słowik z I E otrzymały wyróżnienia. 
  Wśród 42 najlepszych uczestników konkursu znalazło się aż 7 osób z naszego gimnazjum , co jest powodem do radości i dumy. 
  Uczniów do konkursu przygotowała s. Krzysztofa - Renata Kujawska

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Laureat pojedzie do Włoch.

 • DRZWI OTWARTE 10.04.2017

                                         

 • Klasa sportowa 1A w Jump Arenie

  Klasa sportowa 1A w Jump Arenie

  Dnia 15.03.2017r. uczniowie klasy sportowej 1A wybrali się do Torunia, aby sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności ruchowe w Jump Arenie. Po rozgrzewce, zabawach z instruktorem - trenerem, uczniowie z minuty na minutę wykonywali coraz bardziej odważne, gimnastyczne ewolucje. Ścieżki akrobatyczne, kosze do wsadów, trampoliny i walki gladiatorskie cieszyły się ogromną popularnoscią. Zabawa była wyśmienita i już myślimy o kolejnej, jeszcze bardziej wymagającej wyprawie. Organizatorami wycieczki byli pan Sławomir Stefański i Bartosz Sobierajski.  (Zdjęcia z naszego pobytu do obejrzenia w galerii)

 • Rekolekcje 2017

  Początek marca w Zespole Szkół Miejskich był wyjątkowym czasem odnowy duchowej. Młodzież uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych, którym przewodniczył Ksiądz Artur Szymczyk – diecezjalny duszpasterz młodzieży z Torunia. Ksiądz Rekolekcjonista przypomniał uczniom, że są wyjątkowymi osobami, które Pan Bóg bardzo kocha, a miłość Boga do człowieka jest bezwarunkowa i bezgraniczna. W trakcie rekolekcyjnych spotkań z wychowawcami młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonała plakaty techniką kolażu na temat „Pomaganie jest fajne”. Uczniowie mieli okazję usłyszeć świadectwa wiary przedstawicieli Ruchu Focolare, którzy zachęcali innych do życia na co dzień blisko Pana Boga. Gościliśmy także grupę teatralną z Ośrodka Wychowawczego. Gimnazjaliści i licealiści obejrzeli przedstawienie „Na pustyni ludzkich serc”, które skłaniało do przemyśleń nad własnym postępowaniem. Ostatni dzień Rekolekcji to czas na Sakrament Pokuty i Eucharystię. Szkolne Rekolekcje Wielkopostne były szczególnym doświadczeniem Pana Boga, czasem wyciszenia, refleksji i rozmyślań nad własnym życiem. Elżbieta Lewandowska

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Rekolekcje 2017.

 • Od pieśni do hymnu - rocznicowe obchody w Zespole Szkół Miejskich

  Tę melodię i te słowa poznajemy wszyscy, nim przekroczymy próg szkoły i nim potrafimy jeszcze w pełni pojąć, co to znaczy „Polska”. Mowa oczywiście o pieśni Józefa Wybickiego, która stała się naszym hymnem narodowym. 
  Dnia 28 lutego 2017r. w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie odbyły się uroczyste obchody 220. rocznicy powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” i 90. rocznicy ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” polskim hymnem narodowym. Honorowy Patronat nad nimi objął Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski. Wzięła w nich udział społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, nauczycielami i przedstawicielami Rady Rodziców. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, m.in. Poseł na Sejm RP Jan Krzysztof Ardanowski, Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Przewodniczący Rady Miasta Rypin Jarosław Sochacki, radni miasta i powiatu, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Oświaty Małgorzata Świtalska, dyrektorzy rypińskich szkół podstawowych i przedszkoli, ks. kan. dr Andrzej Krasiński oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej Andrzej Szalkowski.
  W trakcie uroczystości miały miejsce okolicznościowe przemówienia, które jako pierwszy wygłosił Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich Witold Karolczyk. Następnie wręczono nagrody zwycięzcom szkolnych, cyklicznych konkursów związanych z patronem gimnazjum- Józefem Wybickim. Pojawiła się też wystawa prac towarzyszących, których autorami są uczniowie istniejącego od 2007 r. w ramach Zespołu Szkół Miejskich- Liceum Plastycznego. Głównym punktem uroczystości była inscenizacja „Jeszcze Polska nie zginęła...”w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Józefa Wybickiego i Liceum Plastycznego, z gościnnym udziałem Stowarzyszenia Legia Nadwiślańska- III Pułk Piechoty przy Zespole Szkół nr 3 im. B. Chełmickiego w Rypinie oraz występem Rypińskiej Dziecięco- Młodzieżowej Grupy Estradowej. Scenariusz przedstawienia stworzyły p. Marzena Markiewicz i p. Anna Sowińska, oprawą muzyczną zajęła się p. Klaudia Kuźmińska, a za scenografię odpowiedzialna była p. Grażyna Pniewska. Inscenizacja najpierw przeniosła nas w czasy generała Jana Henryka Dąbrowskiego i Józefa Wybickiego, aby przybliżyć nam okoliczności powstania „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”. Następnie zagościliśmy we współczesnym Rypinie i dowiedzieliśmy się, co to znaczy być dziś patriotą.
  Okazuje się, że „Mazurek Dąbrowskiego” należy do tych skarbów naszej narodowej kultury i tradycji, którym czas przydaje wartości. Utrwalony w pamięci i sercach wszystkich Polaków- zawsze wzruszać będzie zaklętą w nim melodią historii, towarzysząc nowemu życiu. 
  Marzena Markiewicz

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia "Od pieśni do hymnu".

 • Zapraszamy na warsztaty

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im Józefa Wybickiego w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć