Gimnazjum

Nawigacja

 • Prezenty dla dzieci z PRZYLĄDKA NADZIEI

  Prezenty dla dzieci z PRZYLĄDKA NADZIEI

  Uczniowie klasy VII c pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Lewandowskiej, włączyli się  w piękną akcję charytatywną „PODARUJ PREZENT NA ŚWIĘTA MAŁYM PACJENTOM PRZYLĄDKA NADZIEI”. Młodzież chętnie zorganizowała zbiórkę i zakupiła książki i kolorowanki, które zostały wysłane na adres Fundacji „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ” we Wrocławiu.
  Elżbieta Lewandowska

 • Marzycielska poczta

  Marzycielska poczta

  Marzycielska Poczta polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Szkolne Koło Wolontariatu, działające w naszej szkole, włączyło się w tą piękną i wyjątkową akcję. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali własnoręcznie Bożonarodzeniowe kartki, które zostały wysłane do chorych dzieci.
  Życzenia i ciepłe słowa, zapisane na świątecznych kartkach, to bezcenne wsparcie dla dzieci w walce z chorobą. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję – dzięki Wam, na twarzach innych pojawił się uśmiech!
  Elżbieta Lewandowska

 • Kartki z życzeniami

  Kartki z życzeniami

  Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia,  uczniowie naszej szkoły, własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami dla Kombatantów. Pokazaliśmy, że pamiętamy o rodakach mieszkających na Kresach Wschodnich, którzy kiedyś narażali swoje życie za naszą Ojczyznę. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w akcję.

  Elżbieta Lewandowska

 • Rodacy bohaterom.pl

  Rodacy bohaterom.pl

  14 grudnia zakończyliśmy zbiórkę żywności  dla polskich Kombatantów na Kresach. Kolejny raz społeczność szkolna pokazała, że potrafi pomagać innym w potrzebie. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję „Rodacy bohaterom.pl”.

  Elżbieta Lewandowska

 • Razem na Święta

  Razem na Święta

  Dzięki działalności charytatywnej prowadzonej przez Szkolne Koło Wolontariatu, włączamy się  do akcji  MINISTERSTWA  EDUKACJI  NARODOWEJ, promującej ideę wolontariatu „RAZEM NA ŚWIĘTA”.

 • Kartka urodzinowa dla Nikoli ☺

  Kartka urodzinowa dla Nikoli ☺

  Wolontariusze z naszej szkoły własnoręcznie wykonali kartki urodzinowe dla 5-letniej dziewczynki. Mamy nadzieję, ze piękne kartki i szczere życzenia wywołają uśmiech na twarzy Nikoli, a słowa otuchy będą motywacją w walce z chorobą.

  Elżbieta Lewandowska

 • "Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski w XX i XXI wieku”.

  "Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski w XX i XXI wieku”.

  Dnia 29 listopada 2018 roku odbył się szkolny etap  Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach: „Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski
  w XX i XXI wieku”.

  W etapie szkolnym wzięło udział 18 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Martyna Wiśniewska – klasa III F
  • Jakub Pysiak – klasa III A
  • Klaudia Gesek – klasa III D
  • Zuzanna Kolczyńska  - klasa III D

  Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
  Elżbieta Lewandowska

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Rutkowskiej

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Rutkowskiej

  W dniu 04.12.2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów, które miało miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku.
  Wśród stupendystów znalazła się również uczennica naszego Liceum Plastycznego II kl - Zuzanna Rutkowska. Uroczystości wręczenia dyplomów dokonał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty - Pan Marek Gralik, a dopełnieniem całego wydarzenia była część artystyczna zorganizowana przez uczniów szkoły.
  Zuzi składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 • - Obrazek 1

 • 100-lecie Niepodległości

  100-lecie Niepodległości

  Dnia 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Najpierw uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli wykonali kotyliony w barwach narodowych oraz uczestniczyli w lekcjach o charakterze patriotycznym. Następnie cała społeczność uczniowska brała udział w uroczystej akademii podczas której przypomniano ciężką drogę naszej ojczyzny do wolności.

  100-lecie Niepodległości - Obrazek 1

  W trakcie wspólnego spotkania ogłoszono również wyniki konkursu historycznego i matematycznego zorganizowanych w ramach obchodów 100 -lecia Niepodległości.

  100-lecie Niepodległości - Obrazek 2

  Po uroczystościach w budynku szkoły wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Szkoły Podstawowej nr 1, aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej".

 • Konkurs ortograficzny "O Złote Pióro Burmistrza " rozstrzygnięty

  Nasze gimnazjum ma powody do zadowolenia. W tej kategorii dwie uczennice z klasy 3b - Marysia Silkowska i Lidka Wojciechowska - zajęły kolejno II i III miejsce. Uczennice do konkursu przygotowywała polonistka, pani Marzena Markiewicz. 

  Gratulujemy pani i dziewczynom.

 • XI Konkurs Matematyczny "O Złoty Notebook Burmistrza”

  XI Konkurs Matematyczny "O Złoty Notebook Burmistrza”

  W dniu 02.10.2018 r. odbył się XI Konkurs Matematyczny „ O Złoty Notebook Burmistrza”. Tegoroczna edycja konkursu po raz pierwszy przeprowadzona została w dwóch kategoriach: dla uczniów Szkoły Podstawowej i oddzielnie dla uczniów Gimnazjum.
  W konkursie brali udział uczniowie z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum im. J. Wybickiego, uczniowie z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Szkoły Podstawowej nr 3, oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum Powiatowego w Rypinie.

  XI Konkurs Matematyczny "O Złoty Notebook Burmistrza” - Obrazek 1

  W kategorii Szkół Podstawowych:

  I miejsce zajął – Szymon Wiśniewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Szkoła Podstawowa nr 3

  II miejsce – Pola Grzybowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1

  III miejsce – Mikołaj Rygielski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1

   

  W kategorii Gimnazjów:

  I miejsce zajęła – Aleksandra Laskowska z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Gimnazjum im. J. Wybickiego

  II miejsce – Klaudia Cieciórska z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Gimnazjum im. J. Wybickiego

  III miejsce – Oliwier Jabłoński z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Gimnazjum im. J. Wybickiego

   

   

   

 • PAMIĘTAMY!!!

  PAMIĘTAMY!!!

  16 października 2018 roku minęło 40 lat od wyboru, naszego rodaka, Karola Wojtyły, na Stolicę Piotrową. Okrągła rocznica wyboru na papieża była okazją do przypomnienia sylwetki i ponadczasowej nauki Jana Pawła II.

 • POMAGAMY!!!

  POMAGAMY!!!

  Szkolne Koło Wolontariatu działa prężnie w naszej szkole pod kierunkiem p. Elżbiety Lewandowskiej i Siostry Wincenty. Pierwszą akcją charytatywną w roku szkolnym 2018/2019 była zbiórka chusteczek nawilżanych dla dzieci z Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu. Dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to piękne przedsięwzięcie.

  POMAGAMY!!! - Obrazek 1  W październiku odbyła się akcja „Makulatura na Misje”. Dochody ze zbiórki makulatury i plastikowych butelek trafiły do mieszkańców miasta Giusa na Kubie. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ W POMAGANIE I LICZYMY NA WASZE DOBRE SERCE W KOLEJNYCH AKCJACH !!!

  Elżbieta Lewandowska

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

  ROKU SZKONEGO 2018/2019

  03 września 2018 r., godz. 11 00

   

  1045spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach

  1100uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019       
            na dużej sali gimnastycznej.

 • UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE

  Od 1 września rusza projekt „Szkoła Jutra”

  Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do wyboru i udziału w wymienionych zajęciach.

  Termin zgłoszeń mija w środę 20 czerwca.

  Informacje można pozyskać u wychowawców, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

  Zgłoszenia przyjmują wychowawcy oraz można składać w sekretariacie szkoły.

   

   

  Zadania projektowe:

  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie TIK poprzez organizację szkolnych kół programowania i informatycznych, pracowni robotyki oraz pracowni Młodego inżyniera.

  Kryteria rekrutacji:

  • Uczniowie chętni do udziału w tych zajęciach - decyduje kolejność zgłoszeń

   

  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania   i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.

  Kryteria rekrutacji:

  • Uczniowie osiągający najwyższe wyniki podczas klasyfikacji w roku szkolnym 2017/2018

   

  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauki języków obcych.

  Kryteria rekrutacji:

  • Uczniowie osiągający najwyższe wyniki podczas klasyfikacji w roku szkolnym 2017/2018

   

  1. Realizacja procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

  Kryteria rekrutacji:

  • Zajęcia logopedyczne – uczeń z wadami wymowy (wskazanie poradni lub opinia logopedy),
  • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne – uczeń ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (wskazanie poradni lub opinia n-la uczącego),
  • Zajęcia socjoterapeutyczne – uczeń z zaburzeniami w funkcjonowaniu społeczno-emocjonalnym (wskazanie poradni lub opinia n-la wychowawcy),
  • Zajęcia o charakterze terapeutycznym – uczeń z zagrożeniem niedostosowania społecznego (wskazanie poradni lub opinia n-la wychowawcy),
  • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze – uczeń mający trudnościami w spełnianiu wymagań edukacyjnych (wskazanie poradni lub opinia n-la uczącego) - Uczniowie chętni do udziału w tych zajęciach - decyduje kolejność zgłoszeń

   

  1. Wsparcie uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemu oświaty.

   

  1. Realizacja doradztwa edukacyjno - zawodowego związanego z wyborem dalszych kierunków kształcenia  i uwzględniającego potrzeby rynku pracy

  Kryteria rekrutacji:

  • Wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum plastycznego

   

  1. Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

  Kryteria rekrutacji:

  • Uczniowie chętni do udziału w tych zajęciach - decyduje kolejność zgłoszeń
 • Sukces matematyczny Dominika Cyrankowskiego

  Sukces matematyczny Dominika Cyrankowskiego

  Sukces matematyczny Dominika Cyrankowskiego: Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki oraz wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Opiekun Danuta Zabrocka.

 • Wielki sukces!

  Wielki sukces!

  Dnia 1 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się  wojewódzki etap Konkursu Interdyscyplinarnego z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” - Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.  Konkurs odbywał się pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, a jego organizatorem było Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.
  Uczennice Gimnazjum: MARTYNA WIŚNIEWSKA (klasa II F) i STANISŁAWA URBAŃSKA (klasa III E)  uzyskały tytuł LAUREATA, a KLAUDIA GESEK (klasa II D) tytuł FINALISTY!!! Sukces dziewcząt jest powodem do  dumy i radości.
  Uczniów do konkursu przygotowała mgr ELŻBIETA LEWANDOWSKA.

 • Harmonogram zajęć sportowych w czasie ferii ziomowych

  Harmonogram zajęć sportowych w czasie ferii ziomowych
 • Walentynki 2018

  W dniu 06.02.2018 odbyły się Walentynki w naszej szkole. Główną atrakcją była fotobudka, która cieszyła się dużym powodzeniem oraz poczta walentynkowa. Nasz listonosz walentynkowy dostarczył wszystkie liściki pod wskazane adresy. Dzięki dekoracji wszyscy poczuliśmy klimat walentynek. Uczniowie odpowiedzieli na apel samorządu i przyszli ubrani w stroje z elementami czerwieni bądź różu. Dodatkowo klimat zbudowała nastrojowa muzyka. Wszyscy świetnie się bawili!

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Walentynki 2018.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im Józefa Wybickiego w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć