Gimnazjum

Nawigacja

 • Zapraszamy

 • Historia i symbolika rypińskich cmentarzy

  Dnia 3 listopada 2017 roku uczniowie Gimnazjum 
im. J.Wybickiego wraz z p.Elżbietą Lewandowską, uczestniczyli 
w zajęciach w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Młodzież usłyszała interesujący wykład, obejrzała prezentację i film na temat historii i symboliki rypińskich cmentarzy. Lekcję muzealną poprowadził  p. Andrzej Szalkowski – Dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej.

                          Elżbieta Lewandowska

 • Wizyta w Astrobazie

  Dnia 27.10. 2017 r. pierwszoklasiści uczący się w budynku przy ul. Sportowej wraz 
z wychowawczynią panią Marzeną Wojciechowską odwiedzili Astrobazę. 


  Zajęcia dla nich przygotował i poprowadził nauczyciel fizyki i geografii pan Marek Murawski. Uczniowie w ciekawy i zrozumiały dla małych dzieci sposób zapoznali się z budową teleskopów, programami astronomicznymi oraz dowiedzieli się jak zbudowany jest nasz Układ Słoneczny. Poznali również gwiazdozbiory, które zostały wyświetlone z mini planetarium na suficie Astrobazy. Najwięcej emocji wzbudziło wejście pod kopułę obiektu, która zaczęła się obracać i unosić. Zainteresowanie wzbudził także największy teleskop 
w obserwatorium i jego działanie. Na koniec otrzymali kolorowanki z Układem Słonecznym 
i zostali zaproszeni na obserwacje Słońca.     

  Po powrocie do klasy uczniowie dzielili się wrażeniami z wycieczki i przystąpili do utrwalania pozyskanej w Astobazie wiedzy poprzez kolorowanie planet. Z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania z panem Markiem i wypróbowanie teleskopów w słoneczny dzień.    

                                                                                           Marek Murawski
                                                                                           Marzena Wojciechowska
   

 • Podaruj pluszaka ofierze wypadku

  Uczniowie Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie, na czele z p. Elżbietą Lewandowską, włączyli się do akcji charytatywnej „PODARUJ PLUSZAKA OFIERZE WYPADKU”, zorganizowanej przez p. Tomasza Modrzewskiego – ratownika medycznego.
  Akcja polegała na zbiórce maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i przebywających na oddziale brodnickiego szpitala. Pokazaliśmy, że inni mogą liczyć na naszą pomoc i z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w to wyjątkowe wydarzenie.

                          Elżbieta Lewandowska

 • Dnia 20 października uczniowie Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie uczestniczyli w zajęciach  PIERWSZEJ POMOCY. Młodzież dowiedziała się jak prawidłowo należy postępować w stanach zagrożenia zdrowia i życia.
  Pan Tomasz Modrzewski – ratownik medyczny prowadzący szkolenie, omówił zagadnienia prawne, umiejętne wzywanie pomocy, rozpoznanie i postępowanie w przypadku: zawału mięśnia sercowego, omdlenia, oparzenia, zakrztuszenia, urazów, krwotoków i drgawek.
  Zajęcia praktyczne polegały na nauce resuscytacji krążeniowo – oddechowej z użyciem fantoma. Pan Tomasz uświadomił uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, gdyż w każdej chwili druga osoba może tej pomocy od nas potrzebować!

                          Elżbieta Lewandowska

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwsza pomoc.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

  Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 7 szkoły podstawowej,
  4 września o godzinie 10:00

  zaś dla uczniów gimnazjum i uczniów liceum plastycznego odbędzie się
  4 września o godzinie 10:30
  Wszystkich zapraszamy do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 przy ulicy Sportowej 24.

  Serdecznie zapraszamy

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bauska 2017.

 • 02.07.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bruksela 21-25.05.2017.

 • Uczniowie z „Wybickiego” odnoszą sukcesy w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa

  Dobra passa uczniów z ZSM Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie trwa. Reprezentanci tej szkoły zdobyli wysokie miejsca w tegorocznej edycji konkursu matematycznego Liga Zadaniowa. Dominik Cyrankowski uzyskał III miejsce w kategorii klas drugich gimnazjum, Aleksandra Laskowska uzyskała wyróżnienie w kategorii klas pierwszych. Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom wymagań konkursowych, który pozwala tylko nielicznym uczestnikom na odniesienie sukcesu. Uczniowie Gimnazjum „Wybickiego” potwierdzili szeroki zakres swoich matematycznych umiejętności. Podobne sukcesy w ramach konkursu odnosili również uczniowie ZSM w poprzednich latach, cieszy więc zachowanie tradycji przez kolejnych gimnazjalistów.

      Organizatorami Ligi Zadaniowej od wielu lat są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, który sprawuje także patronat nad konkursem. Niezmienny jest również cel konkursu: pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, promowanie wartości pracy nad rozwojem uzdolnień.

          W tegorocznej edycji konkursu Liga Zadaniowa udział brała grupa dwunastu uczniów klas pierwszych i drugich ZSM w Rypinie. Uczniowie uczestniczyli w trzech spotkaniach konkursowych, które odbywały się w od listopada do kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy.  Nauczycielami przygotowującymi wyróżnionych uczniów do udziału w konkursie byli pani  Danuta Zabrocka (opiekun dydaktyczny Dominika) oraz pani Hanna Kosińska (opiekun dydaktyczny Aleksandry). Organizatorem wyjazdów na spotkania konkursowe i opiekunem  grupy w ich trakcie  była Hanna Kosińska. 

 • Prosimy o głos!

  Z przyjemnością informujemy, iż Rypińskie Stowarzyszenie INICJATYWA bierze udział w konkursie Fundacji Aviva, który jest kierowany do dzieci w wieku 0-13 lat.  Wygrany projekt może uzyskać kwotę 50 000 zł. INICJATYWA wspiera dzieci i młodzież w rozwijaniu talentów i pasji. Wychodząc z inicjatywą by połączyć zainteresowania jakimi są taniec i pływanie, a także chcąc zintegrować różne grupy dzieci i młodzieży stowarzyszenie zainicjowało projekt pn.: „Rypin tańczy Rypin pływa Rypin z Avivą wygrywa”. Skierowany jest on do grupy dzieci tańczących i pływających w wieku od 8 do 13 lat. Ma na celu zdobycie nowych umiejętności tanecznych poprzez warsztaty z profesjonalnym choreografem oraz doskonalenie technik pływackich poprzez treningi z trenerami sportowymi. W tym celu będzie również organizowane szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Podsumowaniem projektu będzie nagranie płyty z piosenką bożonarodzeniową oraz wydanie kalendarza ze zdjęciami z warsztatów tanecznych i z zajęć pływackich.  Na projekt Rypińskiego Stowarzyszenia INICJATYWA mogą głosować wszyscy mający tylko dostęp do Internetu. Wystarczy tylko wejść na stronę http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1437.html uzupełnić krótki formularz a następnie potwierdzić głos (wiadomość potwierdzająca przyjdzie na podany adres e-mail). Głosowanie trwa do 11 czerwca br. Pozostały zatem 4 dni. Rypińskie młode talenty czekają na Wasz głos, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoje pasje. Przyłączcie się i pozwólcie naszym dzieciom realizować się poprzez taniec i pływanie. 

  Z góry dziękujemy za Wasz głos.

  Rypin tańczy Rypin śpiewa Rypin z Avivą wygrywa!

 • Dzień Dziecka w ZSM

 • Nabór do klas I,IV,VII szkoły podstawowej od 01.09.2017r.

                      

 • Dzień Dziecka w ZSM - zapowiedź

 • Dziękuję, nie palę!

  Zbliża się Światowy Dzień bez Papierosa, zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia. Obchody tego dnia mają na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu. W tym celu do ZSM została zaproszona Pani Elżbieta Turowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rypinie. Uczniowie klasy II C usłyszeli o konsekwencjach palenia papierosów. Prelegentka przestrzegła młodzież przed tym niebezpiecznym nałogiem i omówiła jego negatywne skutki zdrowotne. Mamy nadzieję, że  każdy uczeń po tym spotkaniu będzie miał odwagę powiedzieć „DZIĘKUJĘ, NIE PALĘ!!!”.

                          Elżbieta Lewandowska

   

 • Dnia 15 maja 2017 roku gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości - przedszkolaki z "Chatki Puchatka" wraz z opiekunkami :-) Naszym zacnym gościom zaprezentowaliśmy inscenizację w języku angielskim przygotowaną przez uczennice z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie pod okiem pani Marty Żołnowskiej. Przedstawienie, którego autorką i pomysłodawczynią jest Marta Żołnowska, trwało 20 minut i było dostosowane do poziomu wiedzy dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w śpiew i wspólną zabawę, imponując nam swoją znajomością angielskiego. Pomocą w zrozumieniu naszej inscenizacji były różnorodne rekwizyty oraz prezentacja multimedialna. Jesteśmy wdzięczni, że pani dyrektor Justyna Pankowska, pozytywnie odpowiedziała na nasze zaproszenie i dzieciaki wraz z Paniami przybyli do naszej szkoły i mogliśmy się im zaprezentować. Kochanym przedszkolakom i ich opiekunkom bardzo dziękujemy za ciepłe i miłe przyjęcie oraz przyjemnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkie dzieci do nauki języka angielskiego.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Angielski z Chatką Puchatka.

 • Nakrętki dla Natalii

  Dnia 11.04 przekazaliśmy kolejna turę plastikowych nakrętek, które są wsparciem dla chorej na mukowiscydozę Natalii. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję Wkręć się w pomaganie😍 nasze zbiory są naprawdę imponujące!!! Jesteście cudowni 💝💝💝 Akcja trwa dalej!!! Nakrętki przynoście do wychowawców lub opiekunek samorządu Liceum Plastycznego pani Żołnowskiej i pani Markiewicz.

 • W dniu 6 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala kończąca Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” - Św. Jan Paweł II w województwie kujawsko-pomorskim – obecność i dziedzictwo. Konkurs odbywał się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a jego organizatorem było Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. 
  Do konkursu na etapie szkolnym w dniu 8 grudnia przystąpiło 22 uczniów, z czego 12 uzyskało wynik kwalifikujący do udziału w etapie rejonowym. Etap rejonowy odbył się 16 lutego 2017 roku i okazał się przepustką do finału wojewódzkiego dla 10 uczniów.
  W konkursie wzięło udział ogółem ponad 600 uczniów, a do finału wojewódzkiego dostało się 101. 
  16 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się etap wojewódzki, który wyłonił najlepszych z najlepszych: 21 laureatów i 21 finalistów.
  Wśród tych najlepszych są uczniowie Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie:
  Konrad Tęgowski z klasy III B zdobył tytuł laureata i  w nagrodę pojedzie na 9-dniową pielgrzymkę do Włoch. Magdalena Kuczkowska z III C, Natalia Piotrowska z III C, Martyna Wiśniewska z I F, Jakub Milarski z III B, Jakub Pilarski z kl. III B i Dominik Cyrankowski z II B to finaliści konkursu.
  Joanna Lipska z II F i Aleksandra Słowik z I E otrzymały wyróżnienia. 
  Wśród 42 najlepszych uczestników konkursu znalazło się aż 7 osób z naszego gimnazjum , co jest powodem do radości i dumy. 
  Uczniów do konkursu przygotowała s. Krzysztofa - Renata Kujawska

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Laureat pojedzie do Włoch.

 • DRZWI OTWARTE 10.04.2017

                                         

 • Klasa sportowa 1A w Jump Arenie

  Dnia 15.03.2017r. uczniowie klasy sportowej 1A wybrali się do Torunia, aby sprawdzić i rozwijać swoje umiejętności ruchowe w Jump Arenie. Po rozgrzewce, zabawach z instruktorem - trenerem, uczniowie z minuty na minutę wykonywali coraz bardziej odważne, gimnastyczne ewolucje. Ścieżki akrobatyczne, kosze do wsadów, trampoliny i walki gladiatorskie cieszyły się ogromną popularnoscią. Zabawa była wyśmienita i już myślimy o kolejnej, jeszcze bardziej wymagającej wyprawie. Organizatorami wycieczki byli pan Sławomir Stefański i Bartosz Sobierajski.  (Zdjęcia z naszego pobytu do obejrzenia w galerii)

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć