Gimnazjum

Nawigacja

 • Bogu ufam, nie będę się lękał. PS.56

  Z ogromnym smutkiem żegnamy

   

  ŚP. WITOLDA KAROLCZYKA

  wieloletniego dyrektora Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie i Liceum Plastycznegow Rypinie oraz wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rypinie.

   

  Pozostanie w pamięci i w naszych sercach jako Kolega, Nauczyciel, Wychowawca młodzieży, oddany polskiej szkole i dziełu kształcenia pokoleń.

   

  Z modlitwą i wyrazami współczucia Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rypinie

 • Tytuł Laureata dla Martyny

  Tytuł Laureata dla Martyny

  Dnia 21 marca 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się Wojewódzki  Konkurs Interdyscyplinarny  o Wielkich Polakach – „Bohater  Polski  Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć  na tle historii Polski  w XX i XXI  wieku”.
  Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Uczennica  Zespołu Szkół Miejskich - MARTYNA WIŚNIEWSKA  z klasy III  gimnazjum uzyskała tytuł LAUREATA !!! Sukces ten jest powodem do dumy i radości. Uczennicę do konkursu przygotowała
  mgr Elżbieta Lewandowska.

 • Pomagamy

  Pomagamy

  Wielkim sukcesem zakończyła się w naszej szkole zbiórka karmy i makaronu dla zwierząt ze Schroniska „Reksio” w Brodnicy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję: przedszkolakom z grupy  „Storczyki”, uczniom Szkoły Podstawowej, uczniom Gimnazjum, rodzicom i nauczycielom.

  Nad przebiegiem zbiórki czuwały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Elżbieta Lewandowska i  s. Wincenta ☺

 • Miłość ma wiele imion! Walentynki w ZSP nr 1 w Rypinie

  Miłość ma wiele imion! Walentynki w ZSP nr 1 w Rypinie

  14 lutego 2019 r. Samorząd Uczniowski Liceum Plastycznego zorganizował dla całej szkoły WALENTYNKI. Z tej okazji na parterze postawiona została niecodzienna fotobudka, w której gimnazjaliści, licealiści i uczniowie szkoły podstawowej, a także nauczyciele mogli okazać, jak pięknym uczuciem jest miłość. A że ma ona wiele imion, to śmiechu było co niemiara.

   mgr Marzena Markiewicz

 • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

  Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

  Od 4 do 6 marca 2019 roku w Zespole Szkół Miejskich trwały Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Gośćmi tegorocznych Rekolekcji byli: Darek Malejonek z córką, Bosco Band, ks. Rafał Grzelczyk, Adam Maniura i Tomasz Sztreker. Ten wyjątkowy czas duchowej odnowy zakończył się Mszą Świętą i posypaniem głów popiołem. Szkolne  Rekolekcje były szczególnym doświadczeniem Pana Boga, czasem wyciszenia, refleksji i modlitwy.

  Elżbieta Lewandowska

 • Rowerem na Nordkapp

  Rowerem na Nordkapp

  Dnia 22 lutego gościem na zajęciach w klasie VII C  był  p. JAROSŁAW KAPTAJN, który opowiadał o swojej rowerowej wyprawie na Nordkapp. Uczniowie usłyszeli o białych nocach, reniferach, tunelu pod morskim dnem i wielu przygodach  z samotnej wędrówki pana Jarka na północ Europy. Spotkanie było również zachętą dla młodzieży do realizacji marzeń, rozwijania swoich zainteresowań i  wiary we własne możliwości.

  Elżbieta Lewandowska

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Dnia 11 stycznia 2019 roku, w Centrum Dialogu w Toruniu, odbyła się uroczysta GALA podsumowująca akcję RODACY BOHATEROM 2018. Podziękowanie za udział w tej akcji charytatywnej, dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Rypinie, odebrała osobiście p. Elżbieta Lewandowska – opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu.

 • Prezenty dla dzieci z PRZYLĄDKA NADZIEI

  Prezenty dla dzieci z PRZYLĄDKA NADZIEI

  Uczniowie klasy VII c pod kierunkiem wychowawczyni, pani Elżbiety Lewandowskiej, włączyli się  w piękną akcję charytatywną „PODARUJ PREZENT NA ŚWIĘTA MAŁYM PACJENTOM PRZYLĄDKA NADZIEI”. Młodzież chętnie zorganizowała zbiórkę i zakupiła książki i kolorowanki, które zostały wysłane na adres Fundacji „NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ” we Wrocławiu.
  Elżbieta Lewandowska

 • Marzycielska poczta

  Marzycielska poczta

  Marzycielska Poczta polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Szkolne Koło Wolontariatu, działające w naszej szkole, włączyło się w tą piękną i wyjątkową akcję. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali własnoręcznie Bożonarodzeniowe kartki, które zostały wysłane do chorych dzieci.
  Życzenia i ciepłe słowa, zapisane na świątecznych kartkach, to bezcenne wsparcie dla dzieci w walce z chorobą. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję – dzięki Wam, na twarzach innych pojawił się uśmiech!
  Elżbieta Lewandowska

 • Kartki z życzeniami

  Kartki z życzeniami

  Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia,  uczniowie naszej szkoły, własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami dla Kombatantów. Pokazaliśmy, że pamiętamy o rodakach mieszkających na Kresach Wschodnich, którzy kiedyś narażali swoje życie za naszą Ojczyznę. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w akcję.

  Elżbieta Lewandowska

 • Rodacy bohaterom.pl

  Rodacy bohaterom.pl

  14 grudnia zakończyliśmy zbiórkę żywności  dla polskich Kombatantów na Kresach. Kolejny raz społeczność szkolna pokazała, że potrafi pomagać innym w potrzebie. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję „Rodacy bohaterom.pl”.

  Elżbieta Lewandowska

 • Razem na Święta

  Razem na Święta

  Dzięki działalności charytatywnej prowadzonej przez Szkolne Koło Wolontariatu, włączamy się  do akcji  MINISTERSTWA  EDUKACJI  NARODOWEJ, promującej ideę wolontariatu „RAZEM NA ŚWIĘTA”.

 • Kartka urodzinowa dla Nikoli ☺

  Kartka urodzinowa dla Nikoli ☺

  Wolontariusze z naszej szkoły własnoręcznie wykonali kartki urodzinowe dla 5-letniej dziewczynki. Mamy nadzieję, ze piękne kartki i szczere życzenia wywołają uśmiech na twarzy Nikoli, a słowa otuchy będą motywacją w walce z chorobą.

  Elżbieta Lewandowska

 • "Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski w XX i XXI wieku”.

  "Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski w XX i XXI wieku”.

  Dnia 29 listopada 2018 roku odbył się szkolny etap  Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach: „Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski
  w XX i XXI wieku”.

  W etapie szkolnym wzięło udział 18 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Martyna Wiśniewska – klasa III F
  • Jakub Pysiak – klasa III A
  • Klaudia Gesek – klasa III D
  • Zuzanna Kolczyńska  - klasa III D

  Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
  Elżbieta Lewandowska

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Rutkowskiej

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Zuzanny Rutkowskiej

  W dniu 04.12.2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów, które miało miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku.
  Wśród stupendystów znalazła się również uczennica naszego Liceum Plastycznego II kl - Zuzanna Rutkowska. Uroczystości wręczenia dyplomów dokonał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty - Pan Marek Gralik, a dopełnieniem całego wydarzenia była część artystyczna zorganizowana przez uczniów szkoły.
  Zuzi składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 • 100-lecie Niepodległości

  100-lecie Niepodległości

  Dnia 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Najpierw uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli wykonali kotyliony w barwach narodowych oraz uczestniczyli w lekcjach o charakterze patriotycznym. Następnie cała społeczność uczniowska brała udział w uroczystej akademii podczas której przypomniano ciężką drogę naszej ojczyzny do wolności.

  W trakcie wspólnego spotkania ogłoszono również wyniki konkursu historycznego i matematycznego zorganizowanych w ramach obchodów 100 -lecia Niepodległości.

  Po uroczystościach w budynku szkoły wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Szkoły Podstawowej nr 1, aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej".

 • Konkurs ortograficzny "O Złote Pióro Burmistrza " rozstrzygnięty

  Nasze gimnazjum ma powody do zadowolenia. W tej kategorii dwie uczennice z klasy 3b - Marysia Silkowska i Lidka Wojciechowska - zajęły kolejno II i III miejsce. Uczennice do konkursu przygotowywała polonistka, pani Marzena Markiewicz. 

  Gratulujemy pani i dziewczynom.

 • XI Konkurs Matematyczny "O Złoty Notebook Burmistrza”

  XI Konkurs Matematyczny "O Złoty Notebook Burmistrza”

  W dniu 02.10.2018 r. odbył się XI Konkurs Matematyczny „ O Złoty Notebook Burmistrza”. Tegoroczna edycja konkursu po raz pierwszy przeprowadzona została w dwóch kategoriach: dla uczniów Szkoły Podstawowej i oddzielnie dla uczniów Gimnazjum.
  W konkursie brali udział uczniowie z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum im. J. Wybickiego, uczniowie z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Szkoły Podstawowej nr 3, oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum Powiatowego w Rypinie.

  W kategorii Szkół Podstawowych:

  I miejsce zajął – Szymon Wiśniewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Szkoła Podstawowa nr 3

  II miejsce – Pola Grzybowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1

  III miejsce – Mikołaj Rygielski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1

   

  W kategorii Gimnazjów:

  I miejsce zajęła – Aleksandra Laskowska z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Gimnazjum im. J. Wybickiego

  II miejsce – Klaudia Cieciórska z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Gimnazjum im. J. Wybickiego

  III miejsce – Oliwier Jabłoński z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Gimnazjum im. J. Wybickiego

   

   

   

 • PAMIĘTAMY!!!

  PAMIĘTAMY!!!

  16 października 2018 roku minęło 40 lat od wyboru, naszego rodaka, Karola Wojtyły, na Stolicę Piotrową. Okrągła rocznica wyboru na papieża była okazją do przypomnienia sylwetki i ponadczasowej nauki Jana Pawła II.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im Józefa Wybickiego w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć