Nawigacja

 • II SZKOLNY MARATON PŁYWACKI

  15.05.2015

  II SZKOLNY MARATON PŁYWACKI

  Trwają zapisy do II Szkolnego Maratonu Pływackiego. Wszyscy zainteresowani uczniowie ZSM mogą zapisywać się u nauczycieli wychowania fizycznego. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej szkoły w wiadomościach sportowych oraz na Facebooku. Więcej informacji udzielą bezpośrednio nauczyciele.

  Zapraszamy.

   

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  13.05.2015

  Szkolny konkurs recytatorski

     13 maja 2015 roku na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się  cykliczny konkurs recytatorski „Twórczość Józefa Wybickiego”. Wzięło w nim udział 12 przedstawicieli klas pierwszych gimnazjum. Każdy uczeń prezentował jeden wiersz Józefa Wybickiego. Oceniało jury  w składzie: Marzena Markiewicz, Anna Sowińska i Urszula Tyburska.

           Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:

    

  I miejsce: Zuzanna Wiśniewska z kl. 1f

  II miejsce: Lidia Sinacka z kl. 1e

  III miejsce: Konrad Tęgowski z kl. 1b i Julia Kuźbicka z kl. 1 e.

  W nagrodę otrzymali oni cząstkowe oceny celujące z języka polskiego. Gratulujemy!

         Marzena Markiewicz 

 • ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ PRAC DYPLOMOWYCH

  07.05.2015

   

 • 01.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień drzwi otwartych.

 • Z wizytą na Zachodzie..

  01.04.2015

             Z wizytą na Zachodzie…

   

   W dniach 08-13 marca 2015 roku przebywałam z grupą nauczycieli języków obcych z województwa kujawsko –pomorskiego na wyjeździe studyjnym w Austrii i Szwajcarii. Wyjazd był realizowany przez KPCEN Toruń w ramach projektu Klucz do uczenia II edycja „Profesjonalny nauczyciel gwarancją jakości edukacji”.

  W czasie pobytu w Austrii i Szwajcarii wizytowaliśmy szkoły, rozmawialiśmy z nauczycielami, obserwowaliśmy system edukacji. Wyjazd był doskonałą okazją, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego w Austrii i Szwajcarii nauczanie języków obcych stoi na wysokim poziomie i jest tak efektywne.

      Pierwszym odwiedzanym miejscem był Instytut Polski we Wiedniu. Założona w 1991 roku Stacja Naukowa PAN w Wiedniu przyczynia się do popularyzacji polskiej nauki w Austrii, jak również działa na rzecz rozwijania polsko- austriackich kontaktów naukowych. Kolejnym punktem naszej podróży była Volksschule ( szkoła podstawowa) we Wiedniu. Tutaj spotkaliśmy się z Dagmarą Dziedzińską, nauczycielką języka polskiego jako języka obcego. Dowiedzieliśmy się, że pierwszym językiem obcym w austriackiej szkole jest język angielski, który nauczany jest w wymiarze 6 godzin tygodniowo.

      Innsbruck i Akademisches Gymnasium wizytowaliśmy 10 marca. Gimnazjum Akademickie w Innsbrucku to szkoła humanistyczna. Została założona w Szkole Łacińskiej 12 maja 1562 roku i jest najstarszym liceum w zachodniej Austrii. Od 1996 roku szkoła uczy w dwóch językach, niemieckim i angielskim i jest znana jako dwujęzyczna placówka z klasami międzynarodowymi. Aby uczęszczać do AGI( tak potocznie mówią o tym gimnazjum), trzeba mieć dobre i bardzo dobre oceny, bo średnia ocen decyduje o przyjęciu do szkoły. Uczniowie, którzy wybierają gimnazjum ( odpowiednik naszej szkoły licealnej), mogą uczyć się maksymalnie czterech języków obcych, m.in. angielskiego, francuskiego, włoskiego, łaciny, greki. Zajęcia z języka obcego odbywają się w wymiarze czterech godzin tygodniowo. Gimnazjum kończy się maturą. Żeby zdać maturę, trzeba uzyskać 60% poprawnych odpowiedzi z każdego ze zdawanych przedmiotów.

      Podobne informacje uzyskaliśmy w Gimnazjum  Pierre de Coubertina, położonym u podnóża Alp, w urokliwym górskim miasteczku Radstadt. Od 2005 roku gimnazjum należy do sieci szkół międzynarodowych Coubertin i zapewnia młodzieży solidne wykształcenie we wszystkich dziedzinach kształcenia ogólnego, języków obcych oraz muzyce i sztuce. Tutaj również ogromną wagę przykłada się do nauki języków obcych - angielskiego, włoskiego, łaciny w czterogodzinnym wymiarze tygodniowym.

      W wizytowanym Gimnazjum Mittersill nauka języków obcych jest również niezwykle ważna w programie kształcenia. W obecnych czasach znajomość wyłącznie języka angielskiego nie jest wystarczająca, dlatego uczniowie z Realgymnasium uczą się włoskiego, greki, łaciny, hiszpańskiego. Poznawanie języków obcych daje możliwość poznania innej kultury, poznania różnic między narodami oraz nawiązywania nowych znajomości.

    Ostatnim punktem programu naszego wyjazdu był Instytut Rosenberg w St. Gallen w Szwajcarii. To prywatna szkoła międzynarodowa dla chłopców i dziewcząt w wieku od 6 do 20 lat. Szkołę wyróżnia różnorodny program akademicki – uczniowie mogą wybierać, według jakiego systemu edukacji chcą być kształceni. Szkoła oferuje naukę według niemieckiego, brytyjskiego, amerykańskiego, szwajcarskiego i włoskiego systemu edukacji. Ponadto szkoła kładzie szczególny nacisk na naukę języków obcych, dlatego w swoim programie oferuje naukę języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego. Istnieje również możliwość nauki innych języków obcych, takich jak francuski czy hiszpański. Szkoła umożliwia również uczniom uczęszczanie na kursy językowe i uzyskanie certyfikatów uznawanych na całym świecie.

     Nauka języków obcych to ważny, ale jednocześnie trudny przedmiot i aby go zaakceptować i mieć motywację do nauki, trzeba najpierw odkryć jego zalety. Poznawanie języków obcych to coś więcej niż wkuwanie słówek, bo każdy może znaleźć coś interesującego w języku obcym i stojącej 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/86

 • Filip Ludwicki zwycięzcą rejonowego etapu konkursu historycznego

  30.03.2015

  Filip Ludwicki zwycięzcą rejonowego etapu konkursu historycznego „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 972-1514. OD CEDYNI DO ORSZY”.

  W dniu 10.12.2014 roku nasz uczeń i kolega Filip Ludwicki uczestniczył w finale rejonowym ogólnopolskiego konkursu „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 972-1514. ODCEDYNI DO ORSZY”. Filip już trzeci raz startuje w tym konkursie, a w minionym roku zakwalifikował się i uczestniczył w jego ogólnopolskim finale w Warszawie.

  I tym razem Filip Ludwicki uczeń klasy III D, podobnie jak w tamtym roku, uzyskał kwalifikacje do etapu wojewódzkiego konkursu. Jednak w tym roku Filip okazał się zwycięzcą etapu rejonowego.

            Gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za finał wojewódzki, który odbędzie się w dniu 16.04.2015 roku w Bydgoszczy. Po cichu liczymy na Warszawę!!!

          Mariusz Piotrowski

 • KONKURS WIEDZY O SZTUCE I KULTURZE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

  28.03.2015

  Nasza kwalifikacja w „KONKURSIE WIEDZY O SZTUCE I KULTURZE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM”, organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

  W dniu 16.03.2015 roku na terenie Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, odbył się etap rejonowy „Konkursu Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla uczniów gimnazjum”, organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. W konkursie wzięło udział troje uczniów naszego gimnazjum.

  Nasz uczeń i kolega Filip Ludwicki z klasy III D której wychowawcą jest pani Zofia Gmińska uzyskał kwalifikację do ostatniego, wojewódzkiego etapu wymienionego konkursu. W części pisemnej Filip jako jedyny z trojga uczniów naszej szkoły wywalczył kwalifikację do części ustnej konkursu. W ustnej części etapu rejonowego, Filip zdobył maksymalną ilość punktów możliwych do uzyskania. Łączny wynik części ustnej i pisemnej dał Filipowi kwalifikację do etapu wojewódzkiego wspomnianego konkursu.

    Filipie, nasze gratulacje!!!  Ściskamy kciuki za kolejny sukces na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 11.05.2015 roku w Toruniu.

        Mariusz Piotrowski

 • XXIII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

  26.03.2015

   

  XXIII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

  NASZA UCZENNICA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE

  Olimpiada odbyła się 18.03 2015 w Bydgoszczy. Wzięło w niej udział 37 uczestników, laureatów etapów rejonowych z naszego województwa.

  W grupie gimnazjalnej I miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie MARTYNA WIŚNIEWSKA.

  Konkurs przebiegał sprawnie i w miłej atmosferze. Młodzież w czasie 45 minut odpowiadała na testy składające się z 40 pytań z zestawu obowiązującego oraz na 15 pytań z zestawu dogrywki. Dwa tygodnie wcześniej członkowie Komisji dokonali oceny nadesłanych prac dokumentujących działalność prozdrowotną uczestników Olimpiady. Martyna Wiśniewska realizowała projekt edukacyjno-społeczny ,,Kocham Cię, Życie…”. Uzyskane w ten sposób punkty były częścią składową ostatecznych wyników konkursu. Największą ilość punktów za projekt oraz test uzyskała Martyna. Przed nią ostatni już etap centralny Olimpiady, który odbędzie się w Warszawie lub Zgierzu 28-30 maja 2015 roku. Martyna w grupie najlepszych 32 uczniów będzie rywalizowała o indeks na wyższą uczelnię.

  Koordynatorem projektu jest Pani Beata Went.

  . Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

   

 • Bezpieczny i przyjazny region" - finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

  25.03.2015

  "Bezpieczny i przyjazny region" - finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

  Dawid Czarnecki z Zespołu Szkół Miejskich - Liceum Plastycznego w Rypinie brał udział  w finale V Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, "Bezpieczny i przyjazny region".

  W ostatnim etapie konkursu rozgrywanego w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, spotkali się finaliści. Uczniowie prezentowali przed komisją swoje projekty z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej w szkole lub miejscu zamieszkania.

  Dawid Czarnecki z Zespołu Szkół Miejskich – Liceum Plastycznego w Rypinie – za zajęcie trzynastego miejsca otrzymał tablet oraz bon o wartości 100zł.

   

 • Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach

  24.03.2015

                                                                                Laury uczniów w Wybickiego

   4 laureatów – Maciej Becmer, Monika Siudowska, Daria Rogórz, Cezary Grodek i  2 finalistów – Maciej Dreśliński, Natalia Piotrowska , z takim wynikiem zakończyli swój udział w  Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” uczniowie z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie.  Temat szczegółowy konkursu brzmiał  "Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945". Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Konkurs odbywał się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

   W dniu 19 marca 2015 w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku odbyła się gala rozdania nagród w której uczestniczyli laureaci i finaliści.  Były gratulacje i odbiór nagród z rąk  Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Ewy Mes oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Anny Łukaszewskiej. W czasie gali uczniom towarzyszyli dyrektor szkoły Witold Karolczyk oraz s. Krzysztofa Kujawska, która przygotowywała uczniów do konkursu. 

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/82

   

 • SUKCES W LITERACKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM

  20.03.2015

   SUKCES W LITERACKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM

      W marcu rozstrzygnięto VII wojewódzki konkurs im. Gen. Bryg. Prof. Elżbiety Zawackiej - "Oni tworzyli naszą historię". W kategorii gimnazjów nadesłano 35 prac. Zostały przyznane 3 nagrody główne i 14 wyróżnień.

            Wśród prac wyróżnionych znalazła się praca naszej uczennicy Julii Zajączkowskiej z klasy 2c pt. „Patriotyczne korzenie moich przodków. Pamięci pradziadków… Wand i Wojciecha Jachimowicz”. 

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 • LEKCJA SIATKÓWKI Z MISTRZAMI ŚWIATA

  03.03.2015

  LEKCJA SIATKÓWKI Z MISTRZAMI ŚWIATA

  Dnia 04.02.2015 r. uczniowie ZSM uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy do hali Łuczniczka.

  Celem wycieczki był mecz Plus Ligi pomiędzy drużyną Asseco Resovia Rzeszów a Transfer Bydgoszcz. Mecz siatkówki stanowił lekcję wychowania fizycznego na wysokim poziomie sportowym. Młodzież z entuzjazmem oglądała grę naszych siatkarzy i włączyła się w aktywne kibicowanie. Było dużo emocji.  Uczestnicy mieli możliwość na żywo zobaczyć aktualnych mistrzów świata w piłce siatkowej. Po meczu były oczywiście pamiątkowe zdjęcia i autografy.

  Młodzież wyraziła chęć uczestniczenia w kolejnych imprezach sportowych. Organizatorem wycieczki była p. Beata Went.

   

 • DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA-ZDROWY NAWYK

  18.02.2015

  DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA-ZDROWY NAWYK

  W lutym szkolne koło PCK wraz z opiekunem p. Beatą Went przeprowadziło akcję prozdrowotną pod hasłem: „Drugie śniadanie ucznia-Zdrowy Nawyk”. Celem akcji było zaprezentowanie uczniom jak powinno wyglądać drugie śniadanie. Zamiast batonów, chipsów w plecaku powinna się znaleźć świeża kanapka z sałatą, pomidorem, rzodkiewką, owoc oraz butelka wody.

  Uczennice Lidka Sinacka, Klaudia Buczyńska, Klaudia Szatan, Kamila Dobrzeniecka przygotowały pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki ze świeżych warzyw. W akcji brały też udział uczennice II klasy Liceum Plastycznego. W trakcie przerwy wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami chętnie częstowali się przygotowanymi potrawami. Była też obrana marchewka, która zniknęła z talerzy bardzo szybko.  

           

   Przygotowane zdrowe potrawy uczniowie spożywali z wielkim apetytem. Były to świetne warsztaty oraz zajęcia kulinarne. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i twórczością artystyczną w trakcie zajęć kulinarnych oraz wiedzą dotyczącą wartości odżywczych i kalorycznych różnych produktów spożywczych .Zajęcia poszerzyły wiedzę i doświadczenie młodzieży na temat zdrowego nawyku, jakim jest drugie śniadanie.

    Fundusze na żywność pozyskaliśmy dzięki dyrekcji szkoły, która chętnie wsparła naszą akcję.

           

   

   

   

 • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  17.02.2015

  SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  5. 02. 2015 r   miało miejsce spotkanie   młodzieży z dietetykiem  p. Beatę Grabowską, która omówiła prawidłowe menu nastolatka i przedstawiła problem bulimii  i anoreksji. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie gimnazjum oraz liceum plastycznego.

  Młodzież z dużą uwagą i ciekawością obejrzała interesującą prezentację oraz wysłuchała porad specjalisty. Pani dietetyk podkreśliła jak ważna jest aktywność fizyczna potrzebna do prawidłowego rozwoju a nie stosowanie różnych i wyszukanych w internecie diet bardzo niebezpiecznych dla młodego organizmu. Najważniejsze jest  aby jeść systematyczne, zdrowe i urozmaicone posiłki zachowując zasady prawidłowego odżywiania. Przypomniała jak ważny jest ciepły posiłek w szkole czyli obiad.

  Było dużo pytań dotyczących złych nawyków i błędów żywieniowych, diety oraz  problemów zdrowotnych np. czy można zapobiegać otyłości, czy można utrzymać wagę ciała, a jeżeli tak to w  jaki sposób? Poprzez takie zajęcia uczniowie zdobywali wiedzę, doskonalili swoje umiejętności niezbędne do prawidłowego i zdrowego stylu życia, jednocześnie przygotowując się do dorosłego i  odpowiedzialnego  życia. Zaplanowane spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie również wśród licealistów, którzy przygotowali wiele pytań do specjalisty.

  Organizatorem spotkania była p. Beata Went- opiekun szkolnego koła PCK.

 • Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach

  10.02.2015

   W dniu 5 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”. Temat szczegółowy konkursu to "Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945". Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Konkurs odbywa się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Z naszej szkoły w etapie rejonowym brało udział 21 uczniów. 

  Do etapu wojewódzkiego z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie zakwalifikowali się.

  Maciej Becmer z III D,

  Maciej Dreśliński z IIID,

  Monika Siudowska z IIID,

   Cezary Grodek z IIIC,

   Daria Rogórz IIIC

  Natalia Piotrowska z IC.

   Nagroda dodatkową dla zwycięzcy z rejonu Maćka Becmera jest rower, który otrzyma 12 lutego 2015r. we Włocławku.

  Opiekunem w przygotowaniach do konkursu była s. Krzysztofa Kujawska

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA

  10.02.2015

  WYWIADÓWKA Z PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

  W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

  ,,KOCHAM CIĘ, ŻYCIE...’’

  DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA

  5.02.2015 r. w ramach projektu ,,KOCHAM CIĘ , ŻYCIE..” uczennica Martyna Wiśniewska z klasy II c przeprowadziła warsztaty dla rodziców nt.: Drugie śniadanie ucznia  Martyna jest autorem akcji prozdrowotnej i w ten sposób przygotowuje się do etapu okręgowego XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej oraz pogłębienie zainteresowania problematyką prozdrowotną wśród uczniów, rodziców oraz w środowisku lokalnym. Plik do pobrania.

  Drugie_sniadanie.docx

 • Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

  02.02.2015

  Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia – etap rejonowy

  Martyna Wiśniewska z klasy II c wraz z opiekunem Panią Beatą Went będzie reprezentowała naszą szkołę oraz  powiat rypiński na etapie okręgowym w Bydgoszczy. Dnia 9 grudnia 2014 r. w Starostwie Powiatowym odbyła się XXIII edycja etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

  Test składał się z 30 pytań i uczestnicy musieli się wykazać  wiedzą dotyczącą m.in.  zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Martyna i awansowała do etapu okręgowegoGratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap olimpiady.

  20 marca 2015 roku odbędzie się etap okręgowy, w którym oprócz testów Martyna będzie musiała przeprowadzić akcję prozdrowotną lub ekologiczną w swojej lokalnej społeczności. Następnie 32 najlepszych, młodych liderów w promowaniu zdrowego stylu życia zmierzy się w finale Olimpiady zaplanowanym na 28 – 30 maja 2015 r. 

   

 • GRATULACJE !!!

  20.01.2015

  GRATULACJE !!!

  Dawid Czarnecki uczeń Liceum Plastycznego  Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie zakwalifikował się do III (finałowego) etapu V Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” zorganizowanej przez straże miejskie woj. kujawsko-pomorskiego dla uczniów szkół średnich.

                                                                                   Celem olimpiady jest:

  1. Popularyzacja przepisów prawnych z zakresu ładu i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa w kontekście uprawnień instytucji stojących na ich straży;
  2. Kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie budowania poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro społeczne;
  3. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie;
  4. Aktywizacja zachowań prospołecznych w środowiskach lokalnych;
  5. Polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Uczeń Dawid Czarnecki przygotowywał się do I i II etapu olimpiady pod kierunkiem Tomasza Redlewskiego, nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Miejskich.

 • Święta na STS Pogoria

  13.01.2015

  Od 19 do 29 grudnia 2014 młodzież z ZSM brała udział w wydarzeniu „Święta na STS Pogoria”.  Na żaglowcu gościło dziewięcioro uczniów i opiekun. Braliśmy czynny udział w życie żaglowca zakotwiczonego w Genui.

  Zwiedzaliśmy również miasto. Byliśmy w miejscowym akwarium, zwiedzaliśmy stare miasto i jego zabytki, byliśmy na pizzy i szukaliśmy pamiątek.

  Przywieźliśmy ciepłe wspomnienia, których nie ochłodzą perypetie w trasie czyli wypadek i śnieg. Było minęło, wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

 • Szkolny Konkurs Literacki „Najładniejsze życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne".

  12.01.2015

        Tradycją naszej szkoły w grudniu jest

  Szkolny Konkurs Literacki „Najładniejsze życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne”.

  Biorą w nim udział uczniowie, którzy przejawiają zainteresowania literackie.

  W bieżącym roku szkolnym wyróżniliśmy następujących uczniów:

  Mateusza Obarowskiego z klasy I d – I miejsce,

  Tomasza Wróblewskiego z klasy I d – II miejsce,

  Alicję Zglińską z klasy III b – III miejsce.

  Nagrodzonym gratulujemy.

  Poniżej zamieszczamy życzenia nagrodzonego Mateusza Obarowskiego:

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć