Nawigacja

 • GRATULACJE !!!

  20.01.2015

  GRATULACJE !!!

  Dawid Czarnecki uczeń Liceum Plastycznego  Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie zakwalifikował się do III (finałowego) etapu V Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” zorganizowanej przez straże miejskie woj. kujawsko-pomorskiego dla uczniów szkół średnich.

                                                                                   Celem olimpiady jest:

  1. Popularyzacja przepisów prawnych z zakresu ładu i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa w kontekście uprawnień instytucji stojących na ich straży;
  2. Kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie budowania poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro społeczne;
  3. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie;
  4. Aktywizacja zachowań prospołecznych w środowiskach lokalnych;
  5. Polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Uczeń Dawid Czarnecki przygotowywał się do I i II etapu olimpiady pod kierunkiem Tomasza Redlewskiego, nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Miejskich.

 • Święta na STS Pogoria

  13.01.2015

  Od 19 do 29 grudnia 2014 młodzież z ZSM brała udział w wydarzeniu „Święta na STS Pogoria”. Na żaglowcu gościło dziewięcioro uczniów i opiekun. Braliśmy czynny udział w życie żaglowca zakotwiczonego w Genui.

  Zwiedzaliśmy również miaato. Byliśmy w miejscowym akwarium, zwiedzaliśmy stare miasto i jego zabytki, byliśmy na pizzy i szukaliśmy pamiątek.

  Przywieźliśmy ciepłe wspomnienia, których nie ochłodzą perypetie w trasie czyli wypadek i śnieg. Było minęło, wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia

 • Szkolny Konkurs Literacki „Najładniejsze życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne".

  12.01.2015

        Tradycją naszej szkoły w grudniu jest

  Szkolny Konkurs Literacki „Najładniejsze życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne”.

  Biorą w nim udział uczniowie, którzy przejawiają zainteresowania literackie.

  W bieżącym roku szkolnym wyróżniliśmy następujących uczniów:

  Mateusza Obarowskiego z klasy I d – I miejsce,

  Tomasza Wróblewskiego z klasy I d – II miejsce,

  Alicję Zglińską z klasy III b – III miejsce.

  Nagrodzonym gratulujemy.

  Poniżej zamieszczamy życzenia nagrodzonego Mateusza Obarowskiego:

 • Nauczyciele fizyki, p. M. Kudła i p. M. Murawski odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 im. mjr. H. Sucharskiego w Rypinie

  21.12.2014

  Nauczyciele fizyki, p. M. Kudła i p. M. Murawski odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 im. mjr. H. Sucharskiego w Rypinie.

  W ramach promocji naszego gimnazjum, została zorganizowana lekcja pokazowa z fizyki z elementami astronomii. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali doświadczenia

  i świetnie się przy tym bawili. Zamieszczamy zdjęcia ze spotkania.

 • Nasza szkoła realizuje projekty eTwinning

  19.12.2014

                            Nasza szkoła realizuje projekty eTwinning!

      eTwinning to społeczność szkół w Europie. Zespół Szkół Miejskich należy do tej społeczności i systematycznie komunikuje sie z europejskimi szkołami, realizując projekty, uczestnicząc w dyskusjach, szkoleniach drogą internetową. Cała współpraca odbywa się na platformie eTwinning. Portal eTwinning www.etwinning.net, jest głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 26 językach i przyciągnął do siebie blisko 230 277 członków i ponad 5462 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk oraz natychmiastowe rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych na platformie eTwinningu. Nauczyciele komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się pomysłami, wiedzą i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

      Obecnie uczniowie z ZSM w Rypinie realizują dwa projekty eTwinning. Sa to “Einfach Deutsch” i “Unsere Burg . Pierwszy projekt realizujemy ze szkołami z Austrii, Portugalii, Turcji, Ukrainy, Słowacji i Czech. Projekt “Unsere Burg” realizujemy ze szkołami z Grecji i Czech. Obydwa projekty polegają na wymianie informacji, pomysłów, przygotowywaniu zadań dla szkół partnerskich,a wszystko ma również na celu doskonalenie i naukę języka niemieckiego, wykorzystanie technologii komunikacyjno – informacyjnych. Komunikowanie się z rówieśnikami z innych krajów to doskonała okazja również do tego, aby nawiązywać znajomości, czasami nawet przyjaźnie.

      Małgorzata Szablewska

 • 10.12.2014

  MIKOŁAJKI W LICEUM PLASTYCZNYM

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=80

  Dnia 8 grudnia 2014 r. uczniów, nauczycieli, dyrekcję i pracowników Liceum Plastycznego odwiedził św. Mikołaj wraz z pomocnikami. Przyniósł słodkie upominki  i życzenia. Wprowadził radosny nastrój, bo przypomniał, że święta tuż, tuż...

                                                                                                                                                           Marzena Markiewicz 

 • Kolejny sukces naszych uczniów w Skrwilnie

  12.12.2014

  „ Kolejny sukces naszych uczniów w Skrwilnie”.

  Dnia 21 listopada w Nadleśnictwie Skrwilno odbyła się XI edycja konkursu  pt.„Fascynujący  świat przyrody” , który się składał z  części pisemnej  dotyczącej  ogólnej  wiedzy  przyrodniczej oraz charakterystyki Lasów Nadleśnictwa Skrwilno.

  Druga część to przygotowanie prezentacji pt.: „ Wielofunkcyjna rola lasów”.

  W konkursie indywidualnym  II miejsce zajął Konrad Tęgowski z klasy I b , a nasza drużyna w składzie: Lidia Sinacka ( I e ) , Jakub Milarski ( I b) i Konrad Tęgowski ( I b)  zajęła I miejsce za przygotowaną prezentację. Uczniowie zostali nagrodzeni tabletami,  a w konkursie indywidualnym nagrodą była wieża. Gratulujemy uczniom sukcesów , tym bardziej ,że są dopiero w I klasie.

 • Nasz udział w konkursie „Rypińskie smaki”.

  12.12.2014

  Nasz udział w konkursie  „Rypińskie smaki”.

   Dnia 24 października w Zespole Szkół Nr 3 odbyła się III edycja konkursu  „Rypińskie smaki”. Integralną częścią tej imprezy  był  konkurs dla przedstawicieli gimnazjów z powiatu rypińskiego pn. „Uczniowska kanapka”. Komisja oceniała  wygląd i estetykę oraz wartość dietetyczną wykorzystanych surowców.

  Uczennice z koła ekologicznego w składzie: Monika Siudowska (III d) , Agnieszka Wolak (III d)  oraz Joanna Przyborowska ( III d) zdobyły wyróżnienie ( miejsca nie  były przyznawane w tej kategorii). Dziewczyny otrzymały cenne nagrody jakimi były tablety , a także satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i mnóstwo pochwał. Gratulujemy!

   

 • „NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA”

  25.12.2014

  „NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA”

  Jak corocznie 11 listopada w Dzień Odzyskania Niepodległości w Rypińskim Centrum Sportu kultywowano tradycje związane ze świętem św. Marcina oraz popularyzowano regionalny przysmak, czyli gęś rypińską. Tradycja ta cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców Rypina i okolic.


  W tym corocznym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Miejskich z Rypina, którzy prezentowali na swoim stoisku wyroby graficzne, malarskie i rzeźbiarskie, stworzone własnoręcznie. Dla najmłodszych uczestników młodzież z liceum plastycznego zorganizowała warsztaty rzeźbiarskie, na których tworzono wizerunek gęsi rypińskiej(pracownia Małgorzaty Wojnowskiej – Sobeckiej) 

  oraz warsztaty graficzne (pracownia Bożeny Kokoszki-Skockiej), polegające na malowaniu na tkaninie  i kamieniu, odbijaniu linorytów oraz ozdabianiu dziecięcych twarzy.

  Zajęcia warsztatowe z obu dziedzin miały dużą rzeszę zwolenników i cieszyły się sporym zainteresowaniem, z czego byli bardzo zadowoleni uczniowie, opiekunowie i dyrekcja szkoły.

   

 • Mamy II miejsce w Licealiadzie

  25.11.2014

  Mamy II miejsce w Licealiadzie

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=72#gallery/72           

              13 listopada  drużyna licealistów w składzie: Małgorzata Matuszewska z kl. 3 LP, Wiktoria Smolińska z kl. 1 LP, Cezary Łabęcki z kl. 3 LP i Dawid Pagie z kl. 3 LP zdobyła II miejsce w tzw. „Licealiadzie”- Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Rypińskiego Domu Kultury. Zmagania szkolnej drużyny obserwowali i dzielnie jej dopingowali koledzy i koleżanki z klasy pierwszej oraz trzeciej naszego liceum. Uczniów przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego LP: Marzena Markiewicz i Anna Sowińska.

    Turniej polegał na rywalizacji wytypowanych przez szkołę  4-osobowych drużyn. Licealiści „walczyli” w  kilkunastu konkurencjach wymagających od nich wyobraźni, pracy zespołowej, umiejętności sportowych, wiedzy ogólnej, spontaniczności czy szybkiej reakcji na nietypowe sytuacje. Zaprezentowali też satyryczną scenkę reklamującą szkołę. Wykazali się dużym zaangażowaniem i poczuciem humoru.

     Wszyscy dobrze się bawili, jednocześnie godnie reprezentując Liceum Plastyczne.   Gratulujemy!

  Marzena Markiewicz 

 • Uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich realizowali projekt w Bawarii w Niemczech

  18.11.2014

   

  Uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich realizowali projekt w Bawarii w Niemczech

       O tym, że warto uczyć się języków obcych, przekonali się uczniowie z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego i Liceum Plastycznego w Rypinie. To właśnie dla uczniów, którzy osiągają celujące i bardzo dobre wyniki w nauce z języka niemieckiego przygotowany został projekt „ Historyczny aspekt w autentycznym miejscu – poznajemy historię naszych zachodnich sąsiadów w Max Mannheimer Studienzentrum”. Autorką projektu była nauczycielka języka niemieckiego w ZSM, Małgorzata Szablewska. Dzięki dobrze napisanemu projektowi Zespół Szkół Miejskich w Rypinie otrzymał dofinansowanie od Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie na realizację przedsięwzięcia w Dachau. Na realizację projektu fundusze przekazał również organ prowadzący szkołę – Urząd Miasta Rypin.

  https://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=74

       W dniach 26 - 31 października 2014 roku dwudziestojednoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, Małgorzatą Szablewską i Dorotą Brodzińską przebywała w Niemczech i realizowała projekt w Miejscu Pamięci Dachau. Młodzież poznawała historię Niemiec, zwiedzała były obóz hitlerowski w Dachau i inne miejsca pamięci związane z obozem. „Żywa lekcja historii” była okazją do usystematyzowania wiedzy z historii i sprawdzeniem umiejętności językowych.

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=75

  Oprócz aspektu historyczno - językowego wyjazdu młodzi ludzie zwiedzali miasto Dachau, kompleks pałacowy – rezydencję elektorów bawarskich Schleißheim, miasta Freising i Monachium.

 • Moje pejzaże

  17.11.2014

   

  Uczennica klasy I KLASY LICEUM PLASTYCZNEGO Julia Rumińska zajęła I miejsce w konkursie plastyczno - fotograficznym "Moje pejzaże - piękno ziemi kujawsko-pomorskiej" pod patronatem Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego.

  nauczyciel LP Wojciech Chwiałkowski

 • PRASA O NAS PISZE

  15.11.2014

  PRASA O NAS PISZE

 • PŁYWACY NA MEDAL

  17.11.2014

  PŁYWACY NA MEDAL

        Kolejny, bardzo udany występ naszych pływaków nie jest zaskoczeniem.

  W dniu 5.11.2014 na pływalni RCS w Rypinie odbyły się III Mistrzostwa Powiatu w pływaniu. W zawodach w bardzo dobrej formie zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum, którzy 16 razy stawali na podium podczas tej imprezy. Padło kilka rekordów życiowych oraz szkolnych a znakomitą formę pokazali Kamil Dobiesz i Kamil Rycharski po raz kolejny poprawiając rekordy szkoły. Mamy też kilku zdolnych pływaków wśród uczniów klas pierwszych.  Po raz pierwszy w historii szkoły mamy mistrzynię powiatu w stylu motylkowym. Jest to Zuzanna Wiśniewska uczennica klasy IF. Jest też wśród chłopców mistrz powiatu w stylu klasycznym Aleksy Nawatkowski z kl. IA, który pobił rekord naszego Kamila Rycharskiego z poprzedniego roku o ponad 5s. Nie do pokonania w motylku są  Kajetan i Kamil Rycharscy.

      W klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych nasi mistrzowie zajęli pierwsze miejsce.

  Wyniki w powiecie:

  Dziewczęta:

  50m styl motylkowy:

  I miejsce: Wiśniewska Zuzanna     00:48,05  rekord szkoły

  50m styl grzbietowy:

  II: Bojanowska Angelika            00:59,81

  III: Rogowska Karolina              01:02,54

  50m styl dowolny:

  II: Wiśniewska Zuzanna              00:44,96  rekord szkoły

  III: Wiśniewska Dominika            00:47,64

  50m styl klasyczny:

  II: Bojanowska Angelika              00:59,71

  III: Zglińska Alicja                         01:03,17

  Chłopcy:

  50m styl motylkowy

  I : Rycharski Kamil           00:42,79 rekord szkoły

  II: Rycharski Kajetan       00:47,29

  50m styl grzbietowy:

  I: Rycharski Kajetan        00:49,11

  50m styl dowolny

  I: Dobiesz Kamil       00:30,68 rekord szkoły

  II: Nawatkowski Aleksy  00:40,64

  50m styl klasyczny:

  I:Nawatkowski Aleksy    00:46,22 rekord szkoły

  III:Pilarski Jakub      00:59,72

  100m styl zmienny:

  I:Dobiesz Kamil        01:29,55 rekord szkoły

  II Rycharski Kamil            01:33,99

             Uzyskane wyniki pozwoliły z optymizmem patrzeć na rywalizację naszych zawodników na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się 17.11 2014r w Toruniu.

  Tutaj też pływacką rywalizację rozpoczęli nasi gimnazjaliści. W konkurencji sztafeta chłopców 4x50m stylem dowolnym pobiliśmy rekord szkoły o 10s uzyskując wynik 2:20,85. W konkurencjach indywidualnych odnotowano 4 rekordowe wyniki. Pierwszy z nich ustanowiła Zuzanna Wiśniewska która 50m stylem dowolnym popłynęła w czasie 00:42,73 s, poprawiając dotychczasowe najlepsze osiągnięcie naszego powiatu prawie o 2s.

  Drugi rekord to poprawienie własnego wyniku przez Kajetana Rycharskiego w stylu dowolnym. Uzyskał on czas 00: 34,97s i poprawił swoje najlepsze osiągnięcie o 4 sekundy. W pozostałych konkurencjach rekordy szkoły oraz  życiowe poprawili : w ,,motylku” Kamil Rycharski z czasem 0:40,87,w „klasyku” Aleksy Nawatkowski z czasem 00:44,56 poprawiając czas o prawie 2 s. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Uczniów do zawodów przygotowała p. Beata Went

 • 96 rocznica Narodowego Święta Niepodległości

  14.11.2014

  96 rocznica Narodowego Święta Niepodległości

   

   

  Młodzież ZSM uczciła 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Uczniowie ubrani w galowe stroje obejrzeli uroczystą akademię przygotowaną przez sowich kolegów z gimnazjum i Liceum Plastycznego.

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/71

   Występy młodzieży poprzedziło przemówien

  ie dyrektora W. Karolczyka.

  Hasło, które przyświecało akademii brzmiało : "Świętuj-śpiewając".

  Podczas występów uczestnicy otrzymali śpiewniki i zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Mimo złośliwości rzeczy martwych (zabrakło na pół godziny prądu) udało się zrealizować wspólny projekt.

 • III MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM

  12.11.2014

  III MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM

  10 listopada w Rypińskim Domu Kultury odbył się XXIV Turniej Recytatorski Poezji Patriotycznej 2014. Organizatorem turnieju był RDK. Celem konkursu była popularyzacja poezji patriotycznej

  wśród młodzieży, oraz uczczenie 96 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

   Reprezentantka naszego gimnazjum Kinga Niedbalska z klasy 3c, przygotowywana przez

  p. D. Sobierajską, zdobyła III miejsce. Gratulujemy!!!

 • NAJLEPSZY SPORTOWIEC ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  31.10.2014

   

         NAJLEPSZY SPORTOWIEC ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  Nauczyciele wychowania fizycznego ogłaszają konkurs na najlepszego sportowca w roku szkolnym 2014/2015 w kategorii dziewcząt i chłopców. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie.

  Zwycięzcy zostaną wyłonieni na koniec roku szkolnego 2014/2015.

  Zasady przyznawania punktów:

  • udział w zawodach wewnątrzszkolnych indywidualnie i drużynowo – 1 pkt.
  • zajęcie I miejsca w zawodach wewnątrzszkolnych indywidualnie i drużynowo – 2 pkt.
  • udział w zawodach powiatowych indywidualnie i drużynowo – 2 pkt.
  • zajęcie I miejsca w zawodach powiatowych indywidualnie i drużynowo – 1 pkt.
  • udział w zawodach ćwierćfinałowych indywidualnie i drużynowo – 2 pkt.
  • zajęcie I miejsca w zawodach ćwierćfinałowych indywidualnie i drużynowo – 1pkt.
  • udział w zawodach półfinałowych indywidualnie i drużynowo – 2 pkt.
  • zajęcie I miejsca w zawodach półfinałowych indywidualnie i drużynowo – 1 pkt.
  • udział w finałach wojewódzkich indywidualnie i drużynowo – 2 pkt.
  • za zdobycie medalu w finałach wojewódzkich – 3 pkt.
  • za ustanowienie rekordu szkoły – 3 pkt.

  Warunkiem otrzymania tytułu najlepszego sportowca roku 2014/2015 jest uzyskanie minimum oceny bardzo dobrej z wychowania fizycznego na koniec roku szkolnego.

   

  Zwycięzcy otrzymają Tytuł Najlepszego Sportowca Roku, nagrody rzeczowe i miejsce w galerii najlepszych sportowców.

   

 • BIWAK RYCERSKI

  16.10.2014

  BIWAK RYCERSKI

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/68

           Dnia 18 października 2014 r., w ZSM odbyła się realizacja kolejnego modułu w ramach ścieżki: tożsamość regionalna i wychowanie patriotyczne w postaci Biwaku Rycerskiego organizowanego przez Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie Uczniowie pod opieką p. Marty Dreślińskiej i p. Mariusza Piotrowskiego mieli okazję zapoznać się z uzbrojeniem, strojami i zwyczajami średniowiecznego rycerstwa i szlachty. W formie zabaw i konkurencji sprawdzili swoją sprawność fizyczną, szybkość i celność przez np. strzelanie z łuku, rozbijanie rycerskich namiotów itp. Na podsumowanie zajęć uczestnicy projektu malowali farbkami gipsową figurkę rycerza Zakonu Bożogrobców. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 • MAMY WICEMISTRZA Z MATEMATYKI

  11.10.2014

  MAMY WICEMISTRZA Z MATEMATYKI

  6 października w naszej szkole odbył się konkurs o

  „Złoty Notebook Burmistrza”

  . To już siódma edycja matematycznych zmagań,

  w których udział wzięli uczniowie gimnazjum miejskiego      

    i powiatowego. Podobnie jak w ortografii II miejsce

   należy do ucznia naszego gimnazjum, jest nim

  Cezary Grodek z klasy 3C.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 • Będziemy zwiedzać Bawarię

  10.10.2014

  Będziemy zwiedzać Bawarię!

      W dniach 26 – 31 października 2014 roku młodzież Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie będzie przebywać w Niemczech w Bawarii. To wyjazd – nagroda dla uczniów gimnazjum i liceum, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce z języka niemieckiego.

      W lipcu 2014 roku został napisany przez nauczycielkę języka niemieckiego, p. Małgorzatę Szablewską projekt wyjazdu do Niemiec do miejsca pamięci. Wniosek projektu o dofinansowanie został złożony do Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży do Warszawy. Projekt zatytułowany Historyczny aspekt w autentycznym miejscu – poznajemy historię naszych zachodnich sąsiadów w Max Mannheimer Studienzentrum został pozytywnie rozpatrzony i przyznano pieniądze na częściową jego realizację. Drugą część pieniędzy otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Rypinie, dzięki przychylności Burmistrza i Rady Miasta. 

      Zasadniczym celem zaplanowanego projektu jest upamiętnianie i wspominanie historii, przekazywanie wiedzy o Dachau, o powstaniu i rozwoju obozu, o jego ofiarach i oprawcach. Istotne będzie również wyposażenie młodzieży w zdolność samodzielnego etyczno – moralnego rozróżniania wartości oraz pokazanie, jak rozwiązywać konflikty bez używania przemocy. Ważny aspekt wyjazdu to również ćwiczenie kompetencji z języka niemieckiego przez dwudziestoosobową grupkę uczniów z naszej szkoły oraz zwiedzanie Monachium, podziwianie krajobrazów Bawarii. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć