Nawigacja

 • W dniu 4 lutego 2016 roku w naszej szkole odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach: „Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński na tle historii polskiego Kościoła w latach 1901 – 1981”. Z naszej szkoły w etapie rejonowym brało udział ośmioro uczniów, przygotowanych przez Siostrę Krzysztofę. 

  Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 3 marca 2016 roku w Toruniu, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Cyrankowski Dominik 1d
  2. Tęgowski Konrad 2b
  3. Pilarski Jakub 2b
  4. Milarski Jakub 2b
  5. Grochowalski Sebastian 2b
  6. Kuczkowska Magdalena  2c
  7. Piotrowska Natalia 2c.

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs "Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński na tle historii polskiego Kościoła w latach 1901-1981".

 • Liceum Plastyczne partnerem Hubertus Schwartz Berufskolleg!

  W dniach 22-24 stycznia 2016 roku nauczyciele Liceum Plastycznego w Rypinie, Małgorzata Szablewska i Dorota Brodzińska gościły w Soest, w Hubertus Schwartz Berufskolleg. Nauczycielki pojechały na zaproszenie niemieckiej szkoły partnerskiej, aby omawiać szczegóły pierwszej wymiany uczniów z Liceum Plastycznego w Rypinie i Hubertus Schwartz Berufskolleg w Soest. 

   

  Pierwsza wymiana i spotkanie uczniów - 15- osobowej grupy uczniów z Rypina i z Soest odbędzie się we wrześniu 2016 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań w Mikuszewie. Młodzież i nauczyciele spotkają się, aby realizować projekt tematycznie związany z historią narodzin Państwa Polskiego „ Śladami polskiej państwowości” i rocznicą 1050-lecia Chrztu Polski, uczyć się jezyków polskiego i niemieckiego oraz wspólnie spędzać czas. Kolejne spotkanie młodzieży zostało zaplanowane latem 2017 roku w Niemczech w Soest.               

  Hubertus Schwartz Berufskolleg w Soest to od listopada 2015 roku szkoła partnerska Liceum Plastycznego w Rypinie. Do nawiązania współpracy doszło w listopadzie 2015 roku na giełdzie kontaktów polsko – niemieckich szkół w Bad Bevensen, gdzie spotkali się reprezentująca Liceum Plastyczne Małgorzata Szablewska i Ulrich Nettelhoff z Soest. 

  Małgorzata Szablewska

 • Orszak Trzech Króli

  6 stycznia 2016 r. odbył się po raz czwarty Orszak Trzech Króli. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w Orszaku przedstawiając scenę edyktu Cezara Augusta o spisie ludności. Była to początkowa scena całego Orszaku i została przedstawiona na Nowym Rynku.

  Dzięki życzliwości Dyrekcji RDK i pana Dariusza Pucińskiego uczniowie wcześniej przygotowywali się do udziału w Orszaku poprzez pracę w studiu nagraniowym RDK. 

  Debiutanci w sztuce aktorskiej, którzy reprezentowali nasze gimnazjum na Orszaku to: Weronika Habecka, Artur Czerwiński, Łukasz Kępczyński i Michał Staśkiewicz z klasy III A. Scenkę pięknym śpiewem ubogaciła Magdalena Kuczkowska z II c. Uczniów przygotowała s. Krzysztofa Kujawska.

 • Uczniowie reprezentujący Gimnazjum w konkursach kuratoryjnych na etapie rejonowym

 • Młodzież z ZSM w Rypinie odwiedziła Niemcy

  Uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie w dniach 10 – 11 grudnia 2015r. zwiedzali Berlin i spędzali aktywnie czas w Tropical Island. Młodzież wraz z opiekunkami, Małgorzatą Szablewską i Jolantą Wójcik pojechała do Niemiec, aby zobaczyć największe zabytki niemieckiej stolicy - Berlina. 

  Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie przebywali w Tropical Island - na tropikalnej wyspie pod Berlinem, korzystając ze wszystkich atrakcji parku wodnego. Leżakowanie na plaży, zjeżdżalnie wodne, kąpiele, a do tego temperatura zimą 26 stopni była namiastką tropików dla uczestników wyprawy.

  Drugi dzień był poświęcony na poznawanie Berlina. Uczniowie zwiedzali m.in. Alexanderplatz, siedzibę niemieckiego parlamentu, Czerwony Ratusz, fragmenty Muru Berlińskiego i Bramę Brandenburską, symbol Berlina. Uczniowie mieli okazję podziwiać zbiory Gemäldegalerie, jednego z ważniejszych muzeów sztuki w Niemczech. Zbiory berlińskiej Galerii Malarstwa należą do największych na świecie. Ostatnim punktem programu wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy. Tutaj można było skosztować niemieckich smakołyków bożonarodzeniowych takich jak strucle, pierniki czy pieczone jabłka, poznać kulinarne tajemnice i nabyć wyroby rękodzielnicze. 

    W nastroju zbliżających się świąt wszyscy wrócili bezpiecznie do Rypina.

   

      Małgorzata Szablewska

 • W piątek 18.12.2015 roku świętowaliśmy Boże Narodzenie we wszystkich językach obcych nauczanych w szkole. Młodzież gimnazjum  wraz ze swymi nauczycielkami języków obcych, p. Martą Żołnowską, p. Karoliną Kowalkowską, p. Małgorzatą Szablewską,
  p. Agnieszką Jadczak i p. Joanną Wiśniewską przygotowała przegląd wierszy i kolęd w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Do świętowania włączyła się cała społeczność uczniowska, śpiewając z wykonawcami kolędy. Panowała miła, świąteczna atmosfera. Piękne zdjęcia upamiętniające wspólną zabawę wykonał nasz licealista Mateusz Szlosowski.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Boże Narodzenie w językach obcych.

 • Życzenia

 • Regulamin konkursu wiedzy o żołnierzach wyklętych/niezłomnych

 • NESTLE Cup Toruń

  Reprezentacja Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie, w ramach projektu” Lekkoatletyka dla każdego”,  28 listopada 2015 roku brała udział w mitingu lekkoatletycznym „ NESTLE CUP TORUŃ”. Uczniowie z Wybickiego rywalizowali drużynowo w wieloboju: skok w dal, bieg na 60 metrów, rzut piłką lekarską znad głowy w przód i biegu sztafetowym 8 x 200 metrów i  indywidualnie w biegu na 500 metrów. W zawodach wystartowało 12 miast z całej Polski: Bydgoszcz, Toruń, Wrocław, Grudziądz, Łódź, Gdańsk, Olsztyn, Włocławek, Poznań. W rywalizacji zespołowej sportowcy z Wybickiego tworzyli drużynę z uczniami Szkoły Podstawowej nr  1 w Rypinie i uczniami ze Szkoły Podstawowej w Cypriance. Wszyscy uczestnicy mitingu otrzymali koszulki z logo projektu, słodycze, ciepły posiłek i pamiątkowe dyplomy. Mieli również możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia i otrzymania autografu od polskich  gwiazd lekkiej atletyki, którzy byli tam obecni: Anna Jesień – 400 m przez płotki, sztafeta 4x400m, Katarzyna Kowalska - 3000 m, Lidia Chojecka - biegi średnie i długie, Paweł Czapiewski – biegi średnie, Tomasz Czubak – sztafeta 4x400 m, Sebastian Chmara – wieloboista.  Zawody przeprowadzone były w nowoczesnej Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki i Ośrodek Kids Athletics Toruń. Skład zespołu: wielobój – Karolina Komorowska, Karolina Kozłowska, Kamila Kabacińska, Katarzyna Listkowska, Bartosz Krajewski, Łukasz Gapiński, Dorian Figlewski, Patryk Januszewski. Bieg na 500 m – Kajetan Rycharski, Konrad Janiszewski, Kacper Dreśliński, Jakub Wrzosiński. 

  Opiekunami byli panowie  Bartosz Sobierajski i Krzysztof Zaniecki.

 • 30 kwietnia, zgodnie ze staropolską tradycją uczciliśmy w naszej szkole andrzejki. Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji. Na początek uczniowie wysłuchali krótkiej audycji o tradycjach andrzejkowych. Następnie członkowie samorządu odwiedzili wszystkie zespoły klasowe z przygotowanymi dla nich zabawami oraz z własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami z ukrytą wróżbą. Dla spragnionych atrakcji na korytarzach wystawiono stoiska, na których podczas dużych przerw można było skorzystać z dodatkowych możliwości wróżenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki 2015.

 • Konkurs literacko-plastyczny ,,Dbam o zdrowie” PCK rozstrzygnięty

  Konkurs miał na celu wykształcenie wśród uczniów dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół średnich. Organizatorem konkursu był oddział rejonowy PCK w Rypinie.

  W kategorii gimnazjum dwa pierwsze miejsca zajęły uczennice ZSM.

  Pierwsze miejsce zdobyła Julia Zajączkowska z klasy IIIC, drugie Oliwia Kamińska z klasy IID.

  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulacje dla dziewczyn.

  Opiekunem dziewcząt była p. Beata Went.

 • Konkurs recytatorski

  Dnia 09 listopada 2015r.w Rypińskim Domu Kultury odbył się XXV Turniej Recytatorski Poezji Patriotycznej. W kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce zajął Wiktor Dworczak - uczeń klasy II a Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie przygotowany przez panią Marzenę Markiewicz. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Staszewska uczennica kl. III b, której opiekunem była pani Aleksandra Makowska.

               W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęła  Monika Siudowska - uczennica klasy I Liceum Plastycznego w Rypinie przygotowana przez panią Marzenę Markiewicz.

              Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 • ZSM w Rypinie znalazł niemiecką szkołę partnerską

   W dniach 11 – 14 listopada 2015 roku w Bad Bevensen w Instytucie Gustava Stressemanna  w Niemczech odbyła się giełda kontaktów dla nauczycielek i nauczycieli ze szkół zawodowych z Polski i Niemiec. W giełdzie uczestniczyło dwunastu nauczycieli z Polski i dwunastu nauczycieli z Niemiec. Zespół Szkół Miejskich w Rypinie reprezentowała nauczycielka języka niemieckiego, Małgorzata Szablewska. Seminarium było organizowane we współpracy i przy wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Celem seminarium było umożliwienie znalezienia szkoły partnerskiej i zainicjowanie wymiany uczniów. Program seminarium obejmował autoprezentację własnej szkoły, jej ofertę i oczekiwania, jeśli chodzi o współpracę.    W czasie trwania seminarium uczestnicy poznawali również metody edukacji pozaformalnej, a wśród nich między innymi animację językową i grę miejską. Dyskutowano również nad metodami zarządzania i planowania projektu oraz poznawano procedury wspierania projektu przez PNWM w Warszawie.

      Szkolenie i spotkanie w Niemczech było owocne dla Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie. Pani Małgorzacie Szablewskiej udało się bowiem zainteresować Rypinem niemieckich partnerów i  pozyskać do współpracy dwie niemieckie szkoły zawodowe.

 • ZSM znów z medalami i rekordami

  Medalowo spisali się pływacy z ZSM podczas rozegranych 5.11.2015r na basenie RCS w Rypinie MISTRZOSTWACH POWIATU W PŁYWANIU. 

  Zespól Szkół Miejskich reprezentowali następujący uczniowie:

  • Stawska Julia IE
  • Kolasińska Patrycja IB
  • Wiśniewska Zuzanna IIF
  • Rakoczy Michalina ID
  • Rentflejsz Dominika IA
  • Kuźbicka Martyna IB
  • Lewandowska Julia IIA
  • Rycharski Kajetan IIA
  • Nawatkowski Aleksy IIA
  • Stefański Patryk IIA
  • Karolczyk Szymon IIIC
  • Rupiński Kacper IA
  • Wiśniewski Sebastian IF

   

  Wyniki dziewcząt  w poszczególnych konkurencjach:

   

  • 50 m styl dowolny:

  -Stawska Julia                      0:39,18 (I miejsce)      rekord szkoły

  -Kolasińska Patrycja            0:44.26 (IV miejsce)

   

  • 50 m styl klasyczny:

               -Wiśniewska Zuzanna        0:50,88(II miejsce)       rekord szkoły

               -Stawska Julia                    0:52.39(III miejsce)                      

   

  • 50 m styl grzbietowy:

  -Rakoczy Michalina            0:51,25(I miejsce)         rekord szkoły

  -Lewandowska Julia            0:57,74(III miejsce)

   

  • 50 m styl motylkowy:

  - Wiśniewska Zuzanna         0:46,41(I miejsce)         rekord szkoły

  - Rentflejsz Dominika          0:47,02 (II miejsce)

   

  • 100 m styl zmienny:

  --Rentflejsz Dominika         1:48,59( I miejsce)         rekord szkoły   

  - Kuźbicka Martyna             2:05,82(III miejsce)

   

   

  • Sztafeta 4x50 m styl dowolny:

   

  Wiśniewska Zuzanna

  Kolasińska Patrycja                       2:55,00( I miejsce)          rekord szkoły

  Stawska Julia

  Rentflejsz Dominika 

  Drużynowo zespół dziewcząt  zajął I miejsce i uzyskał awans do Finału Wojewódzkiego w Pływaniu

   

   

  Wyniki chłopców w poszczególnych konkurencjach:

   

  • 50 m styl dowolny:

          - Kajetan Rycharski                      0:33,87  (I miejsce)

          - Sebastian Wiśniewski                 0:39,08 (III miejsce)

   

  • 50 m styl klasyczny:

              - Aleksy Nawatkowski               0:42,42 (I miejsce)     rekord szkoły

              - Szymon Karolczyk                  0:46,87 (II miejsce)

   

  • 50 m styl grzbietowy:

             - Kacper Rupiński                        0:48,70 (II miejsce)

   

  • 50 m styl motylkowy:

            - Aleksy Nawatkowski                   0:40,56 (II miejsce)   rekord szkoły

   

  • 100 m styl zmienny:

            - Kajetan Rycharski                        1:40,74 (I miejsce)

            - Patryk Stefański                           1:59,06 (II miejsce)

   

  • Sztafeta 4x50 m styl dowolny:

   

  K. Rycharski,                       2:25,89 (I miejsce)

  A. Nawatkowski 

  Sz. Karolczyk

  S. Wiśniewski

  Drużynowo zespół chłopców zajął I miejsce i uzyskał awans do Finału Wojewódzkiego w Pływaniu.

   

  Gratulujemy uczniom i opiekunom p. Beacie Went i Krzysztofowi Zanieckiemu oraz życzymy dalszych sukcesów.

 • Kolejne rekordy pływaków

  Dnia 17 listopada 2015r najlepsi pływacy z ZSM w Rypinie  reprezentowali nasze miasto w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiej Gimnazjady w Pływaniu, które odbyły się w Toruniu.

  Zespół Szkół Miejskich reprezentowali następujący uczniowie:

  • Stawska Julia IF
  • Kolasińska Patrycja IB
  • Wiśniewska Zuzanna IIF
  • Rakoczy Michalina ID
  • Rentflejsz Dominika IA
  • Rycharski Kajetan IIA
  • Stefański Patryk IIA
  • Karolczyk Szymon IIIC
  • Rupiński Kacper IA
  • Wiśniewski Sebastian IF

   Uczniowie uzyskali dwa nowe rekordy powiatu:
  • Zuzanna Wiśniewska  - 50 m stylem motylkowym ( 0:44,02s)
  • Sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym :

         Z.Wiśniewska, P.Kolasińska, J.Stawska, D.Rentflejsz, (2:53,09 m).

  Rekord szkoły:

  • Michalina Rakoczy popłynęła  w kraulu na grzbiecie z czasem 0:51,10

   

  Rekordy życiowe:

  • Rycharski Kajetan-50m stylem dowolnym(0:33,30s)

                                -100m stylem zmiennym(1:34,00s)

  • Karolczyk Szymon-50m stylem klasycznym(0:44,78)
    

  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów. Opiekunem drużyny była p. Beata Went.

 • Sportowy Okrągły Stół w naszym gimnazjum

  Dnia 6 listopada 2015r w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się ważne wydarzenie związane z programem Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z Klasą”.  Wydarzeniem tym była debata, do której wcześniej nauczyciele wf wspólnie z wychowawcami dokonali wyboru przedstawicieli zespołów klasowych (2-4 uczniów). W dyskusji poświęconej „przewrotowi na wf-ie” wzięło udział 41uczniów, 5 nauczycieli wychowania fizycznego, nauczyciel wspomagający i dyrekcja szkoły.

  Debatę otworzył dyrektor Sławomir Stefański witając wszystkich uczestników. Następnie koordynator szkolnego programu Krzysztof Zaniecki przedstawił cel spotkania, przebieg debaty i wprowadził wszystkich w temat prezentacją multimedialną przygotowaną przez CEO.

  Aby debata przebiegała w sposób sprawny i zorganizowany, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Zadaniem młodzieży było udzielenie odpowiedzi na trzy pytania: „Co podoba mi się na lekcji wf ?”, „Co nie podoba mi się na lekcji wf ?”, „Co chciałbym zmienić ?”. Podczas pracy w grupach uczniowie wypisywali na przygotowanych kartach odpowiedzi na pytania, a następnie, przedstawiciele grup prezentowali wypracowane w zespołach postulaty. Powtarzające się propozycje zostały zapisane na wspólnej tablicy. Oto odpowiedzi uczniów:

  • Co podoba mi się na lekcji wf ?:

             - atmosfera na zajęciach
             - różnorodność zajęć
             - system oceniania
             - zajęcia SKS

  • Co nie podoba mi się na lekcji wf ?:

  - lekcje na małej sali gimnastycznej
  - za dużo klas na jednej lekcji
  - łączenie zajęć z klasą sportową

  • Co chciałbym zmienić ?:

  - aby zajęcia na basenie były na ostatnich godzinach
  - więcej zajęć na siłowni szkolnej
  - więcej zajęć z siatkówki na dużej sali gimnastycznej.

  Kolejnym elementem spotkania była dyskusja dotycząca przedstawionych postulatów, które były omawiane na bieżąco. Pomysły które zostały wypracowane podczas debaty pomogą wprowadzić zmiany  doskonalące lekcje wf w naszej szkole.

  Uczestnicy spotkania zdecydowali również o wyborze zadań do realizacji w I i II semestrze, ustalono że będzie to zadanie:”Ruch na lekcjach i aktywne przerwy”  oraz „ Rozruszaj rodziców”.

  Na zakończenie prawie dwugodzinnej dyskusji, koordynator szkolny zachęcał uczniów do obserwowania szkolnego bloga, gdzie znajdą bieżące wydarzenia dotyczące realizacji programu „WF z Klasą”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom debaty – ruszamy do pracy.

  Koordynator programu

      Krzysztof Zaniecki

 • I miejsce w konkursie recytatorskim Zuzanny Wiśniewskiej

        23 października odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Dobrzyńskiej im. Jerzego Pietrkiewicza, organizowanego przez Ośrodek Kultury Dobrzyńskiej im. J. Pietrkiewicza Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie.

  Łącznie do konkursu przystąpiło 23 uczestników, w kategorii gimnazjów 10 osób. Jury przyznało naszej uczennicy Zuzannie Wiśniewskiej z klasy IIe, I miejsce. Zuzię do konkursu przygotowywała p. Dorota Sobierajska.

  Serdecznie Gratulujemy!

   

 • WF z Klasą w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z Klasą”, pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Minister Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia. Program będzie realizowany przez cały rok szkolny 2015/16. Postanowiliśmy przyłączyć się do setek podobnych szkół w całej Polsce aby obalić mit ucznia niechętnego aktywności fizycznej. 

   WF z Klasą to:

  • WF dla każdego – to aktywizacja uczniów mniej sprawnych, równe traktowanie uczniów z chorobami cywilizacyjnymi, z niepełnosprawnościami
  • Sport rzeźbi charakter – sport to również współpraca, zespołowość, zasady fair play, kształtowanie charakteru i poczucia własnej wartości
  • Moda na zdrowie – promocja zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania.

  Zgodnie z założeniami programu, prowadzenie bardziej zróżnicowanych, atrakcyjnych i innowacyjnych lekcji, to najlepsza droga do zwiększenia aktywności młodzieży oraz podniesienia prestiżu wf i zaangażowania na lekcjach.

  Nawyk regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły jak uczenie samodzielnego myślenia. Dlatego też zgodnie z przyjętymi założeniami w ramach „WF z Klasą” propagujemy ideę, iż szkoła nie może być nastawiona tylko na promowanie sportowych talentów w kilku wybranych dyscyplinach. Realizowane w ramach programu zadania mają pokazać że wf to nie tylko sport, ale także zdrowy styl życia. 

  Pierwszym zadaniem realizowanym w ramach programu będzie Sportowy Okrągły Stół, jest to ogólnoszkolna debata na temat udoskonalania zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. SOS to kluczowy moment w programie, który pozwoli zdiagnozować stan faktyczny lekcji wf-u w szkole oraz określić potrzeby i kierunek pożądanych zmian.   

  Liczymy na to, że podjęcie wyzwania sprawi, iż lekcje wf przestaną kojarzyć się z nadmiernym stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją.

  Koordynator programu

  Krzysztof Zaniecki

 • 28.10.2015

  21 października 2015r ZSM w Rypinie zorganizował wycieczkę do Bydgoszczy na mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ a PGE SKRA BEŁCHATÓW. Uczestniczyła w niej młodzież ZSM oraz zaproszeni uczniowie SP1 i SP3. Wyjazd miał również na celu integrację młodzieży z poszczególnych szkół.

  Impreza rozpoczęła się od prezentacji drużyny Bydgoszcz w nowym sezonie Plus Ligii. Mecz z Bełchatowem był zacięty i wyrównany, ale naszej drużynie z Bydgoszczy udało się odnieść zwycięstwo 3:2.Uczniowie poczuli prawdziwą atmosferę siatkówki i pozytywne emocje kibicowania. Podczas meczu aktywnie wspierali drużynę Łuczniczki. Młodzież była też pod wrażeniem gry zawodników z Bełchatowa: Mariusza Wlazłego, Karola Kłosa i Andrzeja Wrony, aktualnych mistrzów świata.

  Było to ciekawa wycieczka, podczas której młodzież nabyła nowe doświadczenia i miała doskonałą okazję na żywo zobaczyć swoich siatkarskich idoli. Kierownikiem wycieczki była p.B.Went. Opiekunami uczniów byli: p.Iwona Grubalska, p.D. Furman, p.S.Stefański, 

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Fani siatkówki w Bydgoszczy.

 • Dnia 13 października obchodziliśmy w szkole uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd uczniowski  pod opieką p. Katarzyny  Becmer oraz p. Renaty Wołk przygotował montaż słowno-muzyczny, którzy wysłuchaliśmy przez radiowęzeł. Następnie uczniowie i nauczyciele zmierzyli się w meczu piłki siatkowej, który sędziował dyrektor szkoły. Wszystkim  dopisywały dobre humory. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Zjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć