Nawigacja

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  26.06.2015

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 pierwszych i drugich klas oraz liceum plastycznego.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO TRZECICH KLAS

  25.06.2015

  "Szczęśliwej drogi już czas....". Będzie nam Was brakowało. Powodzenia w dalszej nauce. Do zobaczenia.

 • ASTROFESTIWAL W KRUSZWICY

  17.06.2015

  Dnia 13 czerwca 2015r. odbył się w Kruszwicy IV Astrofestiwal. Uczniowie biorący udział w projekcie "Odkrywamy Planety - Aktywność Słońca" wraz z opiekunami p. M. Kudłą i p. M. Murawskim uczestniczyli w imprezie poświęconej astronomii.

 • 17.06.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ASTROFESTIWAL W KRUSZWICY.

 • GALA LAUREATÓW 2015

  15.06.2015

  Dnia 9 czerwca 2015r. w Urzędzie Miasta w Rypinie

  odbyła się uroczysta Gala Laureatów 2015.

  Uczniowie i opiekunowie Zespołu Szkół Miejskich otrzymali

  z rąk Burmistrza Miasta Rypin Pana Pawła Grzybowskiego i

  Przewodniczącego Rady Miasta Pana Jarosława Sochackiego

  oraz

  Przewodniczącej Komisji Oświaty i Wychowania

  Pani Barbary Góreckiej

  dyplomy uznania z gratulacjami i podziękowaniami

  za osiągnięte sukcesy.

 • 15.06.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GALA LAUREATÓW 2015.

 • BAL W WYBICKIM

  10.06.2015

      Dnia 03.06.2015 młodzież klas trzecich Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie bawiła się na balu gimnazjalnym. Tradycją, która rozpoczyna uroczystość jest  pięknie odtańczony polonez. Trzecioklasiści bawili się przy dźwiękach muzyki do późnego wieczora. Imprezę jak każdego roku można zaliczyć do wyjątkowo udanych.

 • Finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  07.06.2015

  Finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

   

  W dniach 28 -30 maja w Zielonce k/Warszawy odbył się Finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

  W gronie 16 najlepszych w Polsce gimnazjalistów znalazła się Martyna Wiśniewska uczennica klasy IIC Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie. Wcześniej Martyna przeszła przez kilku etapów konkursu, począwszy od szkolnego, rejonowego i okręgowego.

  Do finału dostali się najlepsi, młodzi liderzy w promowaniu zdrowego stylu życia, wyróżniający się na tle swoich rówieśników. Mimo silnej konkurencji nasza uczennica zajęła piąte miejsce w Polsce w swojej kategorii. Tu Martyna stanęła przed najtrudniejszym zadaniem. Przez trzy dni organizatorzy testowali wiedzę i umiejętności finalistów w zakresie odżywiania, higieny oraz pierwszej pomocy. Już pierwszego dnia uczestnicy przystąpili do testu składającego się ze 100 pytań, zarówno wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz".

  W kolejnym dniu nasza uczennica zaprezentowała przed komisją akcję prozdrowotną ,,Kocham Cię, Życie…’’związaną z tematyką Olimpiady a zrealizowaną wcześniej w lokalnej społeczności. Liczył się pomysł i sposób realizacji. Komisja oceniała zasięg podjętych działań, ich formę, ale też innowacyjność oraz możliwość wykorzystania pomysłu przez innych. 

  Opiekunem Martyny była p. Beata Went

  Gratulujemy Martynie

         

   

 • ZŁOTY MEDAL

  03.06.2015

  Jan Lewandowski uczeń Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie z klasy 2 C, zdobył złoty medal w finale wojewódzkim XVII Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gimnazjady w Świeciu z wynikiem 11, 65 s.

  Jest to pierwszy złoty medal w historii Powiatu Rypińskiego na tym dystansie. Opiekunem najszybszego chłopca w województwie jest Pan Bartosz Sobierajski nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie.

 • DZIEŃ DZIECKA

  01.06.2015

  DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

  Nasza zabawa rozpoczęła się od złożenia życzeń wszystkim dzieciom przez pana dyrektora Witolda Karolczyka. Później uczniowie rozeszli się do wyznaczonych stanowisk, aby wziąć udział w rywalizacji. W konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego brali udział reprezentanci klas gimnazjalnych. Uczestnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w następujących konkurencjach: rzuty do kosza, tory przeszkód, wyścig skazańców, dmuchanie na czas balonów.
  Wszystkie dzieci musiały brać udział w poszczególnych zmaganiach, a najlepsze wyniki gwarantowały zwycięstwo klasy.
    Dzieci spędziły ten dzień z uśmiechami na twarzach. Każdy uczestnik sportowej zabawy otrzymał słodycze.

  W trakcie imprezy p.Tomasz Redlewski  z grupą uczniów przypomniał i pokazał zasady udzielania pierwszej pomocy .

  ZDJĘCIA W LINKU  PONIŻEJ

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/90

 • II SZKOLNY MARATON PŁYWACKI

  15.05.2015

  II SZKOLNY MARATON PŁYWACKI

  Trwają zapisy do II Szkolnego Maratonu Pływackiego. Wszyscy zainteresowani uczniowie ZSM mogą zapisywać się u nauczycieli wychowania fizycznego. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie internetowej szkoły w wiadomościach sportowych oraz na Facebooku. Więcej informacji udzielą bezpośrednio nauczyciele.

  Zapraszamy.

   

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  13.05.2015

  Szkolny konkurs recytatorski

     13 maja 2015 roku na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się  cykliczny konkurs recytatorski „Twórczość Józefa Wybickiego”. Wzięło w nim udział 12 przedstawicieli klas pierwszych gimnazjum. Każdy uczeń prezentował jeden wiersz Józefa Wybickiego. Oceniało jury  w składzie: Marzena Markiewicz, Anna Sowińska i Urszula Tyburska.

           Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:

    

  I miejsce: Zuzanna Wiśniewska z kl. 1f

  II miejsce: Lidia Sinacka z kl. 1e

  III miejsce: Konrad Tęgowski z kl. 1b i Julia Kuźbicka z kl. 1 e.

  W nagrodę otrzymali oni cząstkowe oceny celujące z języka polskiego. Gratulujemy!

         Marzena Markiewicz 

 • ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ PRAC DYPLOMOWYCH

  07.05.2015

   

 • 01.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień drzwi otwartych.

 • Z wizytą na Zachodzie..

  01.04.2015

             Z wizytą na Zachodzie…

   

   W dniach 08-13 marca 2015 roku przebywałam z grupą nauczycieli języków obcych z województwa kujawsko –pomorskiego na wyjeździe studyjnym w Austrii i Szwajcarii. Wyjazd był realizowany przez KPCEN Toruń w ramach projektu Klucz do uczenia II edycja „Profesjonalny nauczyciel gwarancją jakości edukacji”.

  W czasie pobytu w Austrii i Szwajcarii wizytowaliśmy szkoły, rozmawialiśmy z nauczycielami, obserwowaliśmy system edukacji. Wyjazd był doskonałą okazją, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego w Austrii i Szwajcarii nauczanie języków obcych stoi na wysokim poziomie i jest tak efektywne.

      Pierwszym odwiedzanym miejscem był Instytut Polski we Wiedniu. Założona w 1991 roku Stacja Naukowa PAN w Wiedniu przyczynia się do popularyzacji polskiej nauki w Austrii, jak również działa na rzecz rozwijania polsko- austriackich kontaktów naukowych. Kolejnym punktem naszej podróży była Volksschule ( szkoła podstawowa) we Wiedniu. Tutaj spotkaliśmy się z Dagmarą Dziedzińską, nauczycielką języka polskiego jako języka obcego. Dowiedzieliśmy się, że pierwszym językiem obcym w austriackiej szkole jest język angielski, który nauczany jest w wymiarze 6 godzin tygodniowo.

      Innsbruck i Akademisches Gymnasium wizytowaliśmy 10 marca. Gimnazjum Akademickie w Innsbrucku to szkoła humanistyczna. Została założona w Szkole Łacińskiej 12 maja 1562 roku i jest najstarszym liceum w zachodniej Austrii. Od 1996 roku szkoła uczy w dwóch językach, niemieckim i angielskim i jest znana jako dwujęzyczna placówka z klasami międzynarodowymi. Aby uczęszczać do AGI( tak potocznie mówią o tym gimnazjum), trzeba mieć dobre i bardzo dobre oceny, bo średnia ocen decyduje o przyjęciu do szkoły. Uczniowie, którzy wybierają gimnazjum ( odpowiednik naszej szkoły licealnej), mogą uczyć się maksymalnie czterech języków obcych, m.in. angielskiego, francuskiego, włoskiego, łaciny, greki. Zajęcia z języka obcego odbywają się w wymiarze czterech godzin tygodniowo. Gimnazjum kończy się maturą. Żeby zdać maturę, trzeba uzyskać 60% poprawnych odpowiedzi z każdego ze zdawanych przedmiotów.

      Podobne informacje uzyskaliśmy w Gimnazjum  Pierre de Coubertina, położonym u podnóża Alp, w urokliwym górskim miasteczku Radstadt. Od 2005 roku gimnazjum należy do sieci szkół międzynarodowych Coubertin i zapewnia młodzieży solidne wykształcenie we wszystkich dziedzinach kształcenia ogólnego, języków obcych oraz muzyce i sztuce. Tutaj również ogromną wagę przykłada się do nauki języków obcych - angielskiego, włoskiego, łaciny w czterogodzinnym wymiarze tygodniowym.

      W wizytowanym Gimnazjum Mittersill nauka języków obcych jest również niezwykle ważna w programie kształcenia. W obecnych czasach znajomość wyłącznie języka angielskiego nie jest wystarczająca, dlatego uczniowie z Realgymnasium uczą się włoskiego, greki, łaciny, hiszpańskiego. Poznawanie języków obcych daje możliwość poznania innej kultury, poznania różnic między narodami oraz nawiązywania nowych znajomości.

    Ostatnim punktem programu naszego wyjazdu był Instytut Rosenberg w St. Gallen w Szwajcarii. To prywatna szkoła międzynarodowa dla chłopców i dziewcząt w wieku od 6 do 20 lat. Szkołę wyróżnia różnorodny program akademicki – uczniowie mogą wybierać, według jakiego systemu edukacji chcą być kształceni. Szkoła oferuje naukę według niemieckiego, brytyjskiego, amerykańskiego, szwajcarskiego i włoskiego systemu edukacji. Ponadto szkoła kładzie szczególny nacisk na naukę języków obcych, dlatego w swoim programie oferuje naukę języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego. Istnieje również możliwość nauki innych języków obcych, takich jak francuski czy hiszpański. Szkoła umożliwia również uczniom uczęszczanie na kursy językowe i uzyskanie certyfikatów uznawanych na całym świecie.

     Nauka języków obcych to ważny, ale jednocześnie trudny przedmiot i aby go zaakceptować i mieć motywację do nauki, trzeba najpierw odkryć jego zalety. Poznawanie języków obcych to coś więcej niż wkuwanie słówek, bo każdy może znaleźć coś interesującego w języku obcym i stojącej 

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/86

 • Filip Ludwicki zwycięzcą rejonowego etapu konkursu historycznego

  30.03.2015

  Filip Ludwicki zwycięzcą rejonowego etapu konkursu historycznego „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 972-1514. OD CEDYNI DO ORSZY”.

  W dniu 10.12.2014 roku nasz uczeń i kolega Filip Ludwicki uczestniczył w finale rejonowym ogólnopolskiego konkursu „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 972-1514. ODCEDYNI DO ORSZY”. Filip już trzeci raz startuje w tym konkursie, a w minionym roku zakwalifikował się i uczestniczył w jego ogólnopolskim finale w Warszawie.

  I tym razem Filip Ludwicki uczeń klasy III D, podobnie jak w tamtym roku, uzyskał kwalifikacje do etapu wojewódzkiego konkursu. Jednak w tym roku Filip okazał się zwycięzcą etapu rejonowego.

            Gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za finał wojewódzki, który odbędzie się w dniu 16.04.2015 roku w Bydgoszczy. Po cichu liczymy na Warszawę!!!

          Mariusz Piotrowski

 • KONKURS WIEDZY O SZTUCE I KULTURZE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

  28.03.2015

  Nasza kwalifikacja w „KONKURSIE WIEDZY O SZTUCE I KULTURZE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM”, organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

  W dniu 16.03.2015 roku na terenie Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, odbył się etap rejonowy „Konkursu Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla uczniów gimnazjum”, organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. W konkursie wzięło udział troje uczniów naszego gimnazjum.

  Nasz uczeń i kolega Filip Ludwicki z klasy III D której wychowawcą jest pani Zofia Gmińska uzyskał kwalifikację do ostatniego, wojewódzkiego etapu wymienionego konkursu. W części pisemnej Filip jako jedyny z trojga uczniów naszej szkoły wywalczył kwalifikację do części ustnej konkursu. W ustnej części etapu rejonowego, Filip zdobył maksymalną ilość punktów możliwych do uzyskania. Łączny wynik części ustnej i pisemnej dał Filipowi kwalifikację do etapu wojewódzkiego wspomnianego konkursu.

    Filipie, nasze gratulacje!!!  Ściskamy kciuki za kolejny sukces na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 11.05.2015 roku w Toruniu.

        Mariusz Piotrowski

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć