Nawigacja

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2014

  15.04.2014

   

 • KLASA SPORTOWA

  14.04.2014

  UWAGA RODZICE !!!

  DNIA 24 KWIETNIA (CZWARTEK) O GODZINIE 16:00

  W ZESPOLE SZKÓŁ MIEJSKICH W RYPINIE (GIMNAZJUM IM. J. WYBICKIEGO), ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE DLA RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI CHCĄ UCZĘSZCZAĆ DO KLASY SPORTOWEJ.

  Zapraszają Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie i nauczyciele wychowania fizycznego

 • SZKOŁA W RUCHU

  14.04.2014

  SZKOŁA W RUCHU

           Nasza szkoła przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI ,,SZKOŁA W RUCHU'' ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2013/2014. ,,Ćwiczyć każdy może'' takie hasło przyświeca zadaniom które realizujemy

  w ramach akcji .

            W każdy piątek w trakcie pierwszej dużej przerwy o 11:30 na dużej sali gimnastycznej ma miejsce tzw. ,,Przerwa na wesoło''. Uczniowie mają możliwość aktywnie przy muzyce spędzić czas by odpocząć od nauki biorąc udział w aerobiku. Ćwiczenia ruchowe prowadzone są przez uczniów naszej szkoły. Natomiast w czwartki na basenie RCS w godzinach 15.00 -16.30 odbywa się MARATON PŁYWACKI. Każdy uczestnik maratonu pływa dowolnym stylem pokonując dystans przez siebie założony. Wybieramy zawodnika, zawodniczkę który przepłynął największą ilość długości basenu.

   Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w zorganizowanych zajęciach sportowych .Przyczyniamy się przez to do promowania zdrowego stylu życia, miło i aktywnie spędzamy czas wolny oraz przystępujemy do zdrowej rywalizacji dbając o swoją sprawność fizyczną.

  Uczestnicy zajęć zdobywają dodatkowe punkty do oceny z wychowania fizycznego.

  ZAPRASZAMY

  NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

 • Prześcignęliśmy Gimnazjum Akademickie!!!

  09.04.2014

  Prześcignęliśmy Gimnazjum Akademickie!!!


  W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”

   

  nasz uczeń – Filip Ludwicki – uzyskał najwyższą liczbę punktów  i zajął I miejsce. 2 kwietnia w Bydgoszczy odbył się wojewódzki etap konkursu. Zakwalifikowanych było do niego 16 uczniów szkół podstawowych i 11 gimnazjalistów, w tym nasz Filip. Kolejne miejsca zajęli uczniowie ze szkół w Toruniu (Gimnazjum Dwujęzyczne nr 4), Kowalewie Pomorskim (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II). Toruńskie Gimnazjum Akademickie uplasowało się dopiero   na IV miejscu.
  Gratulujemy Filipowi i nauczycielowi, który go do konkursu przygotowywał      

   p. Mariuszowi Piotrowskiemu

 • SPECJALNOŚCI "PIŁKA NOŻNA" i "HOKEJ NA TRAWIE

  09.04.2014

  KLASA O SPECJALNOŚCI "PIŁKA NOŻNA" i "HOKEJ NA TRAWIE".
  (WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW)  Zespół Szkół Miejskich w Rypinie – Gimnazjum im. J. Wybickiego w ramach poszerzonej oferty edukacyjnej planuje w roku szkolnym 2014/2015 utworzyć kolejny oddział sportowy
  z rozszerzonym programem wychowania fizycznego. Planowane jest stworzenie oddziału sportowego o specjalności piłka nożna dla chłopców, gry zespołowe dla dziewcząt i hokej na trawie dla dziewcząt i chłopców.


  W ramach oddziału sportowego przewidywanych jest 10 godzin wychowania fizycznego (4 godziny wynikające z podstawy programowej + 6 godziny specjalizacji). Zajęcia specjalistyczne z piłki nożnej dla chłopców prowadzone będą w ramach współpracy z klubem RKS Lech, a z hokeja na trawie z Klubem PKS „STAŚ”

  .
  W drugiej połowie kwietnia planowane jest spotkanie organizacyjne dla rodziców (opiekunów prawnych), których dzieci chcą uczęszczać do oddziału sportowego.
  Wszelkich informacji udzieli p. Bartosz Sobierajski - nauczyciel wychowania fizycznego (kontakt: 606 787 632).

   

 • VI Ogólnopolska Olimpiada „Myśli Jana Pawła II – Papież Dialogu"

  9 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie odbył się etap wojewódzki VI Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II – Papież Dialogu”. Test ze znajomości dokumentów papieskich na temat dialogu i ekumenizmu pisali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po sprawdzeniu prac ogłoszono listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego. Ze szkół gimnazjalnych województwo kujawsko-pomorskie w Łomży będą reprezentować: Patrycja Pniewska z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie oraz Magdalena Becmer i Oliwia Gołębiewska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych kwalifikacje do uczestnictwa w etapie ogólnopolskim otrzymali Tomasz Gertz i Marlena Poprawska z Zespołu Szkół Inżynieryjnych z Torunia oraz Marta Wiśniewska z Liceum Plastycznego w Rypinie.

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=45#gallery/45

 • Warsztataty Tańca Lednickiego na Polach Lednickich.

  07.04.2014

  W dniach 4-6 kwietnia 2014 grupa uczniów z ZSM uczestniczyła w Warsztatach Tańca Lednickiego na Polach Lednickich.           W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób z całej Polski. Dni warsztatowe wypełnione były nie tylko ćwiczeniami tańców lednickich. Wielkim zaskoczeniem a zarazem niesamowitym doświadczeniem były zajęcia z Jackiem Hałasem, śpiewakiem i tancerzem ludowym. Zajęcia  z tańca bez muzyki i w ciszy, czyli niemożliwe stało się realne. Oprócz tańca był czas na spotkania formacyjne z Ojcem Janem Górą. Młodzież uczestniczyła również w układaniu choreografii na tegoroczne spotkanie młodzieży oraz nagrywaniu promocyjnego teledysku

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/46

 • MAMY DWÓCH LAURATÓW Z CHEMII!

  Znowu mamy dwóch laureatów z chemii!

         Dnia 3 marca 2014 roku we Włocławku odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii.Dzisiaj miło jest nam poinformować, że dwoje naszych uczniów (podobnie jak w roku ubiegłym) uzyskało tytuł laureata.
         Gimnazjaliści, którzy walczyli dzielnie do ostatniej minuty- pisząc równania reakcji, rozwiązując zadania problemowe

  i przeprowadzając skomplikowane obliczenia chemiczne -

  - to: Paulina Cieciórska i Jakub Rupiński.

        Sądząc po niedużej liczbie laureatów w stosunku do ilości finalistów tego konkursu, tegoroczny etap wojewódzki był trudny. Tym większe uznanie dla Pauliny i Jakuba. Uczniów do konkursu przygotowała mgr Elżbieta Grubalska.

           Gratulujemy naszym laureatom, ich opiekunowi, a także wszystkim uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii!

 • 26.03.2014

  NOWY ALBUM - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2014

 • Dnia 11 marca na hali RCS zdobyły tytuł Mistrza Powiatu

  15.03.2014

  W marcu dziewczęta naszego gimnazjum brały udział w zawodach piłki koszykowej w ramach rozgrywanej corocznej Gimnazjady. Dnia 11 marca na hali RCS zdobyły tytuł Mistrza Powiatu.

  W kolejnym etapie rozgrywek we Włocławku wywalczyły III miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim.
  Szkołę reprezentowały:
  Paulina Skowrońska, Monika Milarska, Karolina Głowacka, Klaudia Trojakowska, Daria Rogórz, Karolina Trzcińska (nieobecna na zdjęciu), Aleksandra Bonisławska, Maria Kopaczewska, Kinga Ludwicka, Joanna Jankowska.

 • SUKCES UCZENNICY LICEUM PLASTYCZNEGO

  14.03.2014

  SUKCES UCZENNICY LICEUM PLASTYCZNEGO

      W lutym br. odbył się  rejonowy etap Olimpiady Artystycznej w Toruniu. Nasze Liceum Plastyczne reprezentowały trzy uczennice Michalina Olwert, Weronika Wiśniewska oraz Marta Grodek. Wszystkie przygotowywane przez p. Michała Kowalskiego.

      Pierwszego dnia uczennice zmagały się częścią pisemną, która polegała na napisaniu wypracowania z wiedzy o sztuce na jeden z pięciu tematów podanych do wyboru. Do drugiego etapu, czyli części ustnej, można było się zakwalifikować, kiedy otrzymało się 6 na 10 możliwych punktów, udało się to jedynie Marcie Grodek. Uczennica bez trudu poradziła sobie również z etapem ustnym i zakwalifikowała się do etapu centralnego.

      Jeśli jej się powiedzie i uzyska tytuł laureata lub tytuł finalisty Olimpiady Artystycznej będzie zwolniona z egzaminu maturalnego z historii sztuki, a tytuł laureata zapewnia jej indeks na wyższą uczelnię. Trzymamy kciuki.

 • Wystawa Liceum Plastycznego w Brodnicy

  14.03.2014

  Wystawa Liceum Plastycznego w Brodnicy

  Dnia 14 marca 2014 roku w Brodnickim Domu Kultury miał miejsce wernisaż uczniów LP. Zaprezentowano dorobek artystyczny z reklamy wizualnej, rzeźby, fotografii oraz rysunku i malarstwa. Podczas wernisażu wystąpiła Ilona Kałuża prezentując swój talent wokalny. Organizatorem wystawy był p. Wojciech Chwiałkowski. Zapraszamy do galerii na fotoreportaż z imprezy

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/41

 • ĆWICZYMY RZEŹBĘ POD OKIEM SPECJALISTÓW

  12.03.2014

  ĆWICZYMY RZEŹBĘ POD OKIEM SPECJALISTÓW

        12 marca uczniowie klasy czwartej Liceum Plastycznego mieli okazję uczestniczyć w zajęciach rzeźbiarskich prowadzonych przez pracownika UMK, Wydziału Sztuk Pięknych,  Panią prof. Iwonę Langowską. Młodsze klasy mogły obejrzeć prezentację dotyczącą Wydziału Rzeźby na UMK, gdzie aktualnie studiują nasze dwie absolwentki: Alina Błaszkiewicz na drugim roku i Monika Balicka na pierwszym  roku.

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?#gallery/42

 • 6 marca 2014 roku w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie

  06.03.2014

  6 marca 2014 roku w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie odbył się  etap dekanalny konkursu wiedzy religijnej „Benedictus” dla uczniów gimnazjów diecezji płockiej. Temat konkursu to „Bohaterowie biblijni w Księgach Królewskich”.

  Największą ilość punktów zdobyły uczennice naszej szkoły, przygotowywane przez Siostrę Krzysztofę:

    -LIDIA WOJEWÓDZKA  i  OLIWIA BYLICKA.

  Dziewczyny zakwalifikowały się  do finału diecezjalnego konkursu, który odbędzie się 23 maja 2014 roku.

    GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!

 • Międzygimnazjalny Konkurs z Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

  03.03.2014

  Międzygimnazjalny Konkurs z Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

      W Zespole Szkół Miejskich w Rypinie odbywa się co roku dla uczniów gimnazjum powiatu rypińskiego konkurs z języka niemieckiego. W konkursie mogą wziąć udział trzyosobowe grupy gimnazjalistów.

      Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań młodzieży nauką języka niemieckiego i doskonalenie kompetencji językowych. Patronat honorowy nad konkursem obejmuje Burmistrz Miasta Rypina.

      W tym roku szkolnym konkurs planowany jest w maju. To już XIII edycja naszego konkursu. Zapraszamy do udziału!

   

   

 • MAMY LAUREATA Z FIZYKI

  MAMY LAUREATA Z FIZYKI

  W piątek, 21 lutego 2014 r. odbył się w Toruniu etap wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Fizyki. W czasie 120 minut uczniowie odpowiadali na 15 pytań zamkniętych i 3 zadania otwarte.

  Tytuł laureata uzyskał Jakub Rupiński z klasy 3d, przygotowany przez p. mgr Marlenę Kudłe. Kuba w nagrodę będzie zwolniony   z egzaminu gimnazjalnego z części matematycznej i przyrodniczej.

  Gratulujemy !!!

 • Prezentacja Koła Teatralnego

  27.02.2014

  Prezentacja Koła Teatralnego

   

   

  W czwartek, 27 lutego, na uczniów klas I i II czekała miła niespodzianka. Na godzinie wychowawczej zostali zaproszeni do małej sali gimnastycznej. Tam członkowie koła teatralnego zaprezentowali efekt swojej półrocznej pracy. Wystąpili przed swoimi koleżankami i kolegami w spektaklu „Kopciuszek”, który to wcześniej z powodzeniem wystawiali w rypińskich przedszkolach. Gimnazjalistom spodobała się gra młodych aktorów, ich stroje, nie zraziła baśniowa konwencja. Gromkimi brawami nagrodzili młodych artystów.

 • Młodzieżowa Grupa Estradowa - obrady Zarządu Związku Miast Polskich

  25.02.2014

  21 lutego 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Rypinie odbyły się obrady Zarządu Związku Miast Polskich. Otwarcie uświetniła nasza Młodzieżowa Grupa Estradowa działająca pod opieką p. mgr Katarzyny Becmer. Wokaliści wykonali piosenki pt.: „To Rypin”, „Piękny jest nasz świat”, a zespół taneczny zaprezentował dwa układy taneczne

 • VI Olimpiada Myśli Jana Pawła II

  25.02.2014

  VI Olimpiada Myśli Jana Pawła II

  Dnia 17 lutego 2014 odbyła się VI Olimpiada Myśli Jana Pawła II – „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Zmagania odbywały się na etapie szkolnym. Celem konkursu jest przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II.

  Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z gimnazjum i 2  uczniów z Liceum Plastycznego.

  Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się następujące osoby:

      z gimnazjum:

  Patrycja Pniewska z klasy IIId

  Julia Buchalska z klasy IIIe

  Julia Duchewicz z klasy IIIe

                oraz z Liceum Plastycznego:

  Patrycja Stańczyk z klasy II

  Marta Wiśniewska z klasy II

     Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 • 31.01.2014

  „DUETY MATEMATYCZNE”

  Po raz 10-ty został zorganizowany w naszej szkole konkurs „Duety matematyczne”.

  14 stycznia szesnaścioro uczniów z klas drugich, dobranych w 8 par, zmagało się przez godzinę z zestawem pięciu zadań z matematyki.

  Z tych zmagań zwycięsko wyszli chłopcy z klasy II c: Cezary Grodek

  i Kacper Rosiak, którzy na 30 możliwych punktów, zdobyli 17, zajmując

  I miejsce.

  II miejsce wywalczyły: Nadia Sadkowska i Julia Dreślińska z kl. II c

  III miejsce zajęli: Kamil Dobiesz i Konrad Nicpoń z kl. II c

  Trzy zwycięskie pary będą reprezentowały szkołę w kolejnym etapie konkursu, na szczeblu międzygimnazjalnym.

         Uczniów przygotowała pani Hanna Kosińska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć