Nawigacja

 • Kolejne rekordy pływaków

  Dnia 17 listopada 2015r najlepsi pływacy z ZSM w Rypinie  reprezentowali nasze miasto w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiej Gimnazjady w Pływaniu, które odbyły się w Toruniu.

  Zespół Szkół Miejskich reprezentowali następujący uczniowie:

  • Stawska Julia IF
  • Kolasińska Patrycja IB
  • Wiśniewska Zuzanna IIF
  • Rakoczy Michalina ID
  • Rentflejsz Dominika IA
  • Rycharski Kajetan IIA
  • Stefański Patryk IIA
  • Karolczyk Szymon IIIC
  • Rupiński Kacper IA
  • Wiśniewski Sebastian IF

   Uczniowie uzyskali dwa nowe rekordy powiatu:
  • Zuzanna Wiśniewska  - 50 m stylem motylkowym ( 0:44,02s)
  • Sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym :

         Z.Wiśniewska, P.Kolasińska, J.Stawska, D.Rentflejsz, (2:53,09 m).

  Rekord szkoły:

  • Michalina Rakoczy popłynęła  w kraulu na grzbiecie z czasem 0:51,10

   

  Rekordy życiowe:

  • Rycharski Kajetan-50m stylem dowolnym(0:33,30s)

                                -100m stylem zmiennym(1:34,00s)

  • Karolczyk Szymon-50m stylem klasycznym(0:44,78)
    

  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów. Opiekunem drużyny była p. Beata Went.

 • Sportowy Okrągły Stół w naszym gimnazjum

  Dnia 6 listopada 2015r w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się ważne wydarzenie związane z programem Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z Klasą”.  Wydarzeniem tym była debata, do której wcześniej nauczyciele wf wspólnie z wychowawcami dokonali wyboru przedstawicieli zespołów klasowych (2-4 uczniów). W dyskusji poświęconej „przewrotowi na wf-ie” wzięło udział 41uczniów, 5 nauczycieli wychowania fizycznego, nauczyciel wspomagający i dyrekcja szkoły.

  Debatę otworzył dyrektor Sławomir Stefański witając wszystkich uczestników. Następnie koordynator szkolnego programu Krzysztof Zaniecki przedstawił cel spotkania, przebieg debaty i wprowadził wszystkich w temat prezentacją multimedialną przygotowaną przez CEO.

  Aby debata przebiegała w sposób sprawny i zorganizowany, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Zadaniem młodzieży było udzielenie odpowiedzi na trzy pytania: „Co podoba mi się na lekcji wf ?”, „Co nie podoba mi się na lekcji wf ?”, „Co chciałbym zmienić ?”. Podczas pracy w grupach uczniowie wypisywali na przygotowanych kartach odpowiedzi na pytania, a następnie, przedstawiciele grup prezentowali wypracowane w zespołach postulaty. Powtarzające się propozycje zostały zapisane na wspólnej tablicy. Oto odpowiedzi uczniów:

  • Co podoba mi się na lekcji wf ?:

             - atmosfera na zajęciach
             - różnorodność zajęć
             - system oceniania
             - zajęcia SKS

  • Co nie podoba mi się na lekcji wf ?:

  - lekcje na małej sali gimnastycznej
  - za dużo klas na jednej lekcji
  - łączenie zajęć z klasą sportową

  • Co chciałbym zmienić ?:

  - aby zajęcia na basenie były na ostatnich godzinach
  - więcej zajęć na siłowni szkolnej
  - więcej zajęć z siatkówki na dużej sali gimnastycznej.

  Kolejnym elementem spotkania była dyskusja dotycząca przedstawionych postulatów, które były omawiane na bieżąco. Pomysły które zostały wypracowane podczas debaty pomogą wprowadzić zmiany  doskonalące lekcje wf w naszej szkole.

  Uczestnicy spotkania zdecydowali również o wyborze zadań do realizacji w I i II semestrze, ustalono że będzie to zadanie:”Ruch na lekcjach i aktywne przerwy”  oraz „ Rozruszaj rodziców”.

  Na zakończenie prawie dwugodzinnej dyskusji, koordynator szkolny zachęcał uczniów do obserwowania szkolnego bloga, gdzie znajdą bieżące wydarzenia dotyczące realizacji programu „WF z Klasą”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom debaty – ruszamy do pracy.

  Koordynator programu

      Krzysztof Zaniecki

 • I miejsce w konkursie recytatorskim Zuzanny Wiśniewskiej

        23 października odbyła się XIV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Dobrzyńskiej im. Jerzego Pietrkiewicza, organizowanego przez Ośrodek Kultury Dobrzyńskiej im. J. Pietrkiewicza Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie.

  Łącznie do konkursu przystąpiło 23 uczestników, w kategorii gimnazjów 10 osób. Jury przyznało naszej uczennicy Zuzannie Wiśniewskiej z klasy IIe, I miejsce. Zuzię do konkursu przygotowywała p. Dorota Sobierajska.

  Serdecznie Gratulujemy!

   

 • WF z Klasą w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z Klasą”, pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Minister Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia. Program będzie realizowany przez cały rok szkolny 2015/16. Postanowiliśmy przyłączyć się do setek podobnych szkół w całej Polsce aby obalić mit ucznia niechętnego aktywności fizycznej. 

   WF z Klasą to:

  • WF dla każdego – to aktywizacja uczniów mniej sprawnych, równe traktowanie uczniów z chorobami cywilizacyjnymi, z niepełnosprawnościami
  • Sport rzeźbi charakter – sport to również współpraca, zespołowość, zasady fair play, kształtowanie charakteru i poczucia własnej wartości
  • Moda na zdrowie – promocja zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania.

  Zgodnie z założeniami programu, prowadzenie bardziej zróżnicowanych, atrakcyjnych i innowacyjnych lekcji, to najlepsza droga do zwiększenia aktywności młodzieży oraz podniesienia prestiżu wf i zaangażowania na lekcjach.

  Nawyk regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły jak uczenie samodzielnego myślenia. Dlatego też zgodnie z przyjętymi założeniami w ramach „WF z Klasą” propagujemy ideę, iż szkoła nie może być nastawiona tylko na promowanie sportowych talentów w kilku wybranych dyscyplinach. Realizowane w ramach programu zadania mają pokazać że wf to nie tylko sport, ale także zdrowy styl życia. 

  Pierwszym zadaniem realizowanym w ramach programu będzie Sportowy Okrągły Stół, jest to ogólnoszkolna debata na temat udoskonalania zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. SOS to kluczowy moment w programie, który pozwoli zdiagnozować stan faktyczny lekcji wf-u w szkole oraz określić potrzeby i kierunek pożądanych zmian.   

  Liczymy na to, że podjęcie wyzwania sprawi, iż lekcje wf przestaną kojarzyć się z nadmiernym stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją.

  Koordynator programu

  Krzysztof Zaniecki

 • 28.10.2015

  21 października 2015r ZSM w Rypinie zorganizował wycieczkę do Bydgoszczy na mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ a PGE SKRA BEŁCHATÓW. Uczestniczyła w niej młodzież ZSM oraz zaproszeni uczniowie SP1 i SP3. Wyjazd miał również na celu integrację młodzieży z poszczególnych szkół.

  Impreza rozpoczęła się od prezentacji drużyny Bydgoszcz w nowym sezonie Plus Ligii. Mecz z Bełchatowem był zacięty i wyrównany, ale naszej drużynie z Bydgoszczy udało się odnieść zwycięstwo 3:2.Uczniowie poczuli prawdziwą atmosferę siatkówki i pozytywne emocje kibicowania. Podczas meczu aktywnie wspierali drużynę Łuczniczki. Młodzież była też pod wrażeniem gry zawodników z Bełchatowa: Mariusza Wlazłego, Karola Kłosa i Andrzeja Wrony, aktualnych mistrzów świata.

  Było to ciekawa wycieczka, podczas której młodzież nabyła nowe doświadczenia i miała doskonałą okazję na żywo zobaczyć swoich siatkarskich idoli. Kierownikiem wycieczki była p.B.Went. Opiekunami uczniów byli: p.Iwona Grubalska, p.D. Furman, p.S.Stefański, 

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Fani siatkówki w Bydgoszczy.

 • Dnia 13 października obchodziliśmy w szkole uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd uczniowski  pod opieką p. Katarzyny  Becmer oraz p. Renaty Wołk przygotował montaż słowno-muzyczny, którzy wysłuchaliśmy przez radiowęzeł. Następnie uczniowie i nauczyciele zmierzyli się w meczu piłki siatkowej, który sędziował dyrektor szkoły. Wszystkim  dopisywały dobre humory. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Zjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

 • 1 października 2015r w naszej szkole odbył się konkurs o ,,ZŁOTY NOTEBOOK BURMISTRZA’’. Była to ósma edycja matematycznych zmagań, w których udział wzięli uczniowie gimnazjum miejskiego i powiatowego.

  II miejsce zajął Michał Karasiewicz uczeń klasy 3c uzyskując tytuł  Wicemistrza .

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Michał Wicemistrzem z matematyki.

 • Sukces Martyny Wiśniewskiej w konkursie ,,O ZŁOTE PIÓRO BURMISTRZA”

  2 października 2015r w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II odbył się konkurs ,,O Złote Pióro Burmistrza”. Była to już dziewiąta edycja ortograficznych zmagań.

  Sukces z poprzedniego roku powtórzyła nasza uczennica Martyna Wiśniewska z klasy 3c uzyskując tytuł Wicemistrza Ortografii.

   SERDECZNIE GRATULUJEMY

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • "Ich majętnością  było tylko życie,

  ich winą- narodowość,

  ich karą- cierpienie,

  ich katem- system nieludzki."  

         Dnia 9 października obchodziliśmy 76. Rocznicę zbrodni Selbstschutzu. Poczet sztandarowy szkoły, dyrekcja oraz przedstawiciele uczniów z klas III pod opieką nauczycieli również wzięli  udział w uroczystościach, aby oddać należny hołd ofiarom.

   

  Zdjęcia zostały dodane do galerii 76, Rocznica zbrodni Selbstschutzu.

 • Ogromna prośba!

  UWAGA! - udostępniajcie i głosujcie!!!

  PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW NA FILM NAGRANY PRZEZ UCZENNICE NASZEGO GIMNAZJUM.
  Jak zagłosować?
  - wchodzimy na stronę www.facebook.com/ADAMEDSmartUP
  - na stronie ADAMED SmartUP edukacja klikamy „wygraj laboratorium”
  - klikamy „galeria” i na dole wybieramy stronę 14 (Uwaga! Strona może ulec zmianie na np. 15, 13 lub inną )
  - nasz film jest tym, gdzie widać powyżej zrzut ekranu „plastyczność ciał” (administratorem filmu jest p. Murawski).
  - głosować można raz dziennie
  PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW CODZIENNIE do 16 października
  Do wygrania laboratorium warte 13 000zł.

  DZIĘKUJEMY ZA GŁOSOWANIE

 • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, aby propagować uczenie się języków, niezależnie od wieku i formy kształcenia, aby podkreślić różnorodność językową Europy, która stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa narodowego naszego kontynentu i jest narzędziem, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami.

      Do obchodów święta języków obcych włączyła się cała społeczność Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie. Młodzież uczestniczyła w przedstawieniu na sali gimnastycznej. Przedstawienie – scenki rodzajowe w językach nauczanych w szkole, przygotowali uczniowie gimnazjum pod okiem nauczycieli językowców. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał w formie ulotki tzw. ”wiedzę w pigułce” na temat języków europejskich, a przebrani uczniowie byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych. 

  Małgorzata Szablewska

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Europejski Dzień Języków.

 • To już 22. "Sprzątanie Świata"!

        „Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem działa tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii organizatorzy zwracają uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Uczniowie naszej szkoły jak każdego roku chętnie włączyli się do akcji, sprzątając pod opieką nauczycieli wyznaczone tereny naszego miasta.

 • Już kolejny rok, uczniowie klas  pierwszych z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie, mieli okazję zintegrować się podczas wspólnej zabawy. Dnia 18 września, pod opieką dyrekcji oraz wychowawców uczestniczyli  w spotkaniu integracyjnym na stadionie MOSiR. 

        Zajęcia dla młodzieży prowadzili pracownicy Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej. Uczniowie uczestniczyli w różnego typu zabawach na czas np. rozstawianie namiotów, wyścigi, a nawet dojenie krowy. W zadaniach uczestniczył również dyrektor i wychowawcy, dzięki czemu integracja przebiegała na wszystkich poziomach. Atmosfera spotkania była wyjątkowo radosna, dzięki pięknej pogodzie można było poczuć jeszcze oddech wakacji.

       Ostatnią atrakcją spotkania był grill z kiełbaskami. Po wysiłku fizycznym apetyt dopisywał wszystkim uczestnikom. Oby wypracowana na spotkaniu atmosfera utrzymała się do końca roku, a sukcesy w nauce gwarantowane.

     Za współpracę dziękujemy panu dyrektorowi muzeum Andrzejowi Szalkowskiemu.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Integracja Pierwszaków na wesoło!.

 • W dniach 11-13 września 2015, odbyły się po raz 25, Dożynki Powiatowe Rypin - AGRA 2015.

  Dyrekcja oraz poczet sztandarowy naszej szkoły brali udział  w Uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej. 

  Natomiast Liceum Plastyczne przygotowało własną wystawę. Na stoisku LP podziwiać można  było prace dyplomowe uczniów oraz ich dzieła plastyczne i rzeźbiarskie. Wystawa jak każdego roku cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych, którzy mogli zakupić prezentowane prace jak i dzieci. Dla najmłodszych zwiedzających przygotowano specjalne atrakcje: malowanie twarzy oraz możliwość wykonania linorytu.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Byliśmy obecni na AGRZE 2015.

 • W dniach 20-24 lipca 2015r grupa uczniów z Zespołu Szkół Miejskich uczestniczyła w wycieczce do Paryża. Wyjazd był nagrodą organu prowadzącego Miasta Rypin dla absolwentów za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz sukcesy edukacyjne.

  Uczniowie zwiedzali niezwykłe miejsca spacerując ulicami Paryża: Notre Dame, Muzeum Perfum – Fragonard, Olimpia Hall, Opera Garnier, Wieża Eiffla, Pole Marsowe, Plac Warszawy, pomnik Adama Mickiewicza w Paryżu, Most Aleksandra, Pettit Palaise, Grand Palais, Plac Zgody, Pola Elizejskie, Wersal, Łuk Triumfalny,  Bazylika Sacré Coeur, Plac du Teurtre (plac malarzy i artystów), Plac Pigalle, Kościół Inwalidów, Ogrody Tuileries,   Łuk Carrousel,  Muzeum LUWR.  

  Przepiękne zabytki, widoki Paryża podczas wieczornego rejsu po Sekwanie na zawsze pozostaną w pamięci naszych absolwentów.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Najlepsi gimnazjaliści w Paryżu.

 • Spotkanie z Rodzicami

  Dnia 14 września 2015 r. w Zespole Szkół Miejskich 
  odbędzie się spotkanie z rodzicami:

  • Na godzinę 16.00, na dużą salę gimnastyczną zapraszamy rodziców klas pierwszych gimnazjum i Liceum Plastycznego.
  • Na godzinę 17.00 zapraszamy rodziców klas II i III gimnazjum oraz rodziców klasy II, III i IV Liceum Plastycznego.
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Dnia 1 września w  Zespole Szkół Miejskich, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Pan dyrektor Witold Karolczyk, przywitał społeczność szkolną uroczystym przemówieniem i zachęcił do aktywnej pracy w rozpoczynającym się roku. 

  Tradycyjnie tego dnia uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

   

  Uczciliśmy również 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej, młodzież złożyła znicze i kwiaty pod pomnikiem poległych ofiar.

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  26.06.2015

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 pierwszych i drugich klas oraz liceum plastycznego.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć