Nawigacja

 • LEKCJA SIATKÓWKI Z MISTRZAMI ŚWIATA

  03.03.2015

  LEKCJA SIATKÓWKI Z MISTRZAMI ŚWIATA

  Dnia 04.02.2015 r. uczniowie ZSM uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy do hali Łuczniczka.

  Celem wycieczki był mecz Plus Ligi pomiędzy drużyną Asseco Resovia Rzeszów a Transfer Bydgoszcz. Mecz siatkówki stanowił lekcję wychowania fizycznego na wysokim poziomie sportowym. Młodzież z entuzjazmem oglądała grę naszych siatkarzy i włączyła się w aktywne kibicowanie. Było dużo emocji.  Uczestnicy mieli możliwość na żywo zobaczyć aktualnych mistrzów świata w piłce siatkowej. Po meczu były oczywiście pamiątkowe zdjęcia i autografy.

  Młodzież wyraziła chęć uczestniczenia w kolejnych imprezach sportowych. Organizatorem wycieczki była p. Beata Went.

   

 • DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA-ZDROWY NAWYK

  18.02.2015

  DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA-ZDROWY NAWYK

  W lutym szkolne koło PCK wraz z opiekunem p. Beatą Went przeprowadziło akcję prozdrowotną pod hasłem: „Drugie śniadanie ucznia-Zdrowy Nawyk”. Celem akcji było zaprezentowanie uczniom jak powinno wyglądać drugie śniadanie. Zamiast batonów, chipsów w plecaku powinna się znaleźć świeża kanapka z sałatą, pomidorem, rzodkiewką, owoc oraz butelka wody.

  Uczennice Lidka Sinacka, Klaudia Buczyńska, Klaudia Szatan, Kamila Dobrzeniecka przygotowały pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki ze świeżych warzyw. W akcji brały też udział uczennice II klasy Liceum Plastycznego. W trakcie przerwy wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami chętnie częstowali się przygotowanymi potrawami. Była też obrana marchewka, która zniknęła z talerzy bardzo szybko.  

           

   Przygotowane zdrowe potrawy uczniowie spożywali z wielkim apetytem. Były to świetne warsztaty oraz zajęcia kulinarne. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i twórczością artystyczną w trakcie zajęć kulinarnych oraz wiedzą dotyczącą wartości odżywczych i kalorycznych różnych produktów spożywczych .Zajęcia poszerzyły wiedzę i doświadczenie młodzieży na temat zdrowego nawyku, jakim jest drugie śniadanie.

    Fundusze na żywność pozyskaliśmy dzięki dyrekcji szkoły, która chętnie wsparła naszą akcję.

           

   

   

   

 • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  17.02.2015

  SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  5. 02. 2015 r   miało miejsce spotkanie   młodzieży z dietetykiem  p. Beatę Grabowską, która omówiła prawidłowe menu nastolatka i przedstawiła problem bulimii  i anoreksji. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie gimnazjum oraz liceum plastycznego.

  Młodzież z dużą uwagą i ciekawością obejrzała interesującą prezentację oraz wysłuchała porad specjalisty. Pani dietetyk podkreśliła jak ważna jest aktywność fizyczna potrzebna do prawidłowego rozwoju a nie stosowanie różnych i wyszukanych w internecie diet bardzo niebezpiecznych dla młodego organizmu. Najważniejsze jest  aby jeść systematyczne, zdrowe i urozmaicone posiłki zachowując zasady prawidłowego odżywiania. Przypomniała jak ważny jest ciepły posiłek w szkole czyli obiad.

  Było dużo pytań dotyczących złych nawyków i błędów żywieniowych, diety oraz  problemów zdrowotnych np. czy można zapobiegać otyłości, czy można utrzymać wagę ciała, a jeżeli tak to w  jaki sposób? Poprzez takie zajęcia uczniowie zdobywali wiedzę, doskonalili swoje umiejętności niezbędne do prawidłowego i zdrowego stylu życia, jednocześnie przygotowując się do dorosłego i  odpowiedzialnego  życia. Zaplanowane spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie również wśród licealistów, którzy przygotowali wiele pytań do specjalisty.

  Organizatorem spotkania była p. Beata Went- opiekun szkolnego koła PCK.

 • Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach

  10.02.2015

   W dniu 5 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”. Temat szczegółowy konkursu to "Błogosławiony Stefan Wincenty Frelichowski na tle historii Kościoła i skautingu w Polsce w latach 1913-1945". Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Konkurs odbywa się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Z naszej szkoły w etapie rejonowym brało udział 21 uczniów. 

  Do etapu wojewódzkiego z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie zakwalifikowali się.

  Maciej Becmer z III D,

  Maciej Dreśliński z IIID,

  Monika Siudowska z IIID,

   Cezary Grodek z IIIC,

   Daria Rogórz IIIC

  Natalia Piotrowska z IC.

   Nagroda dodatkową dla zwycięzcy z rejonu Maćka Becmera jest rower, który otrzyma 12 lutego 2015r. we Włocławku.

  Opiekunem w przygotowaniach do konkursu była s. Krzysztofa Kujawska

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA

  10.02.2015

  WYWIADÓWKA Z PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

  W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

  ,,KOCHAM CIĘ, ŻYCIE...’’

  DRUGIE ŚNIADANIE UCZNIA

  5.02.2015 r. w ramach projektu ,,KOCHAM CIĘ , ŻYCIE..” uczennica Martyna Wiśniewska z klasy II c przeprowadziła warsztaty dla rodziców nt.: Drugie śniadanie ucznia  Martyna jest autorem akcji prozdrowotnej i w ten sposób przygotowuje się do etapu okręgowego XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej oraz pogłębienie zainteresowania problematyką prozdrowotną wśród uczniów, rodziców oraz w środowisku lokalnym. Plik do pobrania.

  Drugie_sniadanie.docx

 • Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

  02.02.2015

  Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia – etap rejonowy

  Martyna Wiśniewska z klasy II c wraz z opiekunem Panią Beatą Went będzie reprezentowała naszą szkołę oraz  powiat rypiński na etapie okręgowym w Bydgoszczy. Dnia 9 grudnia 2014 r. w Starostwie Powiatowym odbyła się XXIII edycja etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

  Test składał się z 30 pytań i uczestnicy musieli się wykazać  wiedzą dotyczącą m.in.  zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Martyna i awansowała do etapu okręgowegoGratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap olimpiady.

  20 marca 2015 roku odbędzie się etap okręgowy, w którym oprócz testów Martyna będzie musiała przeprowadzić akcję prozdrowotną lub ekologiczną w swojej lokalnej społeczności. Następnie 32 najlepszych, młodych liderów w promowaniu zdrowego stylu życia zmierzy się w finale Olimpiady zaplanowanym na 28 – 30 maja 2015 r. 

   

 • GRATULACJE !!!

  20.01.2015

  GRATULACJE !!!

  Dawid Czarnecki uczeń Liceum Plastycznego  Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie zakwalifikował się do III (finałowego) etapu V Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” zorganizowanej przez straże miejskie woj. kujawsko-pomorskiego dla uczniów szkół średnich.

                                                                                   Celem olimpiady jest:

  1. Popularyzacja przepisów prawnych z zakresu ładu i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa w kontekście uprawnień instytucji stojących na ich straży;
  2. Kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie budowania poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro społeczne;
  3. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie;
  4. Aktywizacja zachowań prospołecznych w środowiskach lokalnych;
  5. Polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Uczeń Dawid Czarnecki przygotowywał się do I i II etapu olimpiady pod kierunkiem Tomasza Redlewskiego, nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Miejskich.

 • Święta na STS Pogoria

  13.01.2015

  Od 19 do 29 grudnia 2014 młodzież z ZSM brała udział w wydarzeniu „Święta na STS Pogoria”.  Na żaglowcu gościło dziewięcioro uczniów i opiekun. Braliśmy czynny udział w życie żaglowca zakotwiczonego w Genui.

  Zwiedzaliśmy również miasto. Byliśmy w miejscowym akwarium, zwiedzaliśmy stare miasto i jego zabytki, byliśmy na pizzy i szukaliśmy pamiątek.

  Przywieźliśmy ciepłe wspomnienia, których nie ochłodzą perypetie w trasie czyli wypadek i śnieg. Było minęło, wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

 • Szkolny Konkurs Literacki „Najładniejsze życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne".

  12.01.2015

        Tradycją naszej szkoły w grudniu jest

  Szkolny Konkurs Literacki „Najładniejsze życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne”.

  Biorą w nim udział uczniowie, którzy przejawiają zainteresowania literackie.

  W bieżącym roku szkolnym wyróżniliśmy następujących uczniów:

  Mateusza Obarowskiego z klasy I d – I miejsce,

  Tomasza Wróblewskiego z klasy I d – II miejsce,

  Alicję Zglińską z klasy III b – III miejsce.

  Nagrodzonym gratulujemy.

  Poniżej zamieszczamy życzenia nagrodzonego Mateusza Obarowskiego:

 • Nauczyciele fizyki, p. M. Kudła i p. M. Murawski odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 im. mjr. H. Sucharskiego w Rypinie

  21.12.2014

  Nauczyciele fizyki, p. M. Kudła i p. M. Murawski odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 im. mjr. H. Sucharskiego w Rypinie.

  W ramach promocji naszego gimnazjum, została zorganizowana lekcja pokazowa z fizyki z elementami astronomii. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali doświadczenia

  i świetnie się przy tym bawili. Zamieszczamy zdjęcia ze spotkania.

 • Nasza szkoła realizuje projekty eTwinning

  19.12.2014

                            Nasza szkoła realizuje projekty eTwinning!

      eTwinning to społeczność szkół w Europie. Zespół Szkół Miejskich należy do tej społeczności i systematycznie komunikuje sie z europejskimi szkołami, realizując projekty, uczestnicząc w dyskusjach, szkoleniach drogą internetową. Cała współpraca odbywa się na platformie eTwinning. Portal eTwinning www.etwinning.net, jest głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 26 językach i przyciągnął do siebie blisko 230 277 członków i ponad 5462 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk oraz natychmiastowe rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych na platformie eTwinningu. Nauczyciele komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się pomysłami, wiedzą i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

      Obecnie uczniowie z ZSM w Rypinie realizują dwa projekty eTwinning. Sa to “Einfach Deutsch” i “Unsere Burg" . Pierwszy projekt realizujemy ze szkołami z Austrii, Portugalii, Turcji, Ukrainy, Słowacji i Czech. Projekt “Unsere Burg” realizujemy ze szkołami z Grecji i Czech. Obydwa projekty polegają na wymianie informacji, pomysłów, przygotowywaniu zadań dla szkół partnerskich,a wszystko ma również na celu doskonalenie i naukę języka niemieckiego, wykorzystanie technologii komunikacyjno – informacyjnych. Komunikowanie się z rówieśnikami z innych krajów to doskonała okazja również do tego, aby nawiązywać znajomości, czasami nawet przyjaźnie.

      Małgorzata Szablewska

 • 10.12.2014

  MIKOŁAJKI W LICEUM PLASTYCZNYM

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=80

  Dnia 8 grudnia 2014 r. uczniów, nauczycieli, dyrekcję i pracowników Liceum Plastycznego odwiedził św. Mikołaj wraz z pomocnikami. Przyniósł słodkie upominki  i życzenia. Wprowadził radosny nastrój, bo przypomniał, że święta tuż, tuż...

                                                                                                                                                           Marzena Markiewicz 

 • Kolejny sukces naszych uczniów w Skrwilnie

  12.12.2014

  „Kolejny sukces naszych uczniów w Skrwilnie”.

  Dnia 21 listopada w Nadleśnictwie Skrwilno odbyła się XI edycja konkursu  pt.„Fascynujący  świat przyrody”, który się składał z  części pisemnej  dotyczącej  ogólnej  wiedzy  przyrodniczej oraz charakterystyki Lasów Nadleśnictwa Skrwilno.

  Druga część to przygotowanie prezentacji pt.: „Wielofunkcyjna rola lasów”.

  W konkursie indywidualnym  II miejsce zajął Konrad Tęgowski z klasy I b, a nasza drużyna w składzie: Lidia Sinacka ( I e ), Jakub Milarski ( I b) i Konrad Tęgowski ( I b)  zajęła I miejsce za przygotowaną prezentację. Uczniowie zostali nagrodzeni tabletami,  a w konkursie indywidualnym nagrodą była wieża. Gratulujemy uczniom sukcesów, tym bardziej, że są dopiero w I klasie.

 • Nasz udział w konkursie „Rypińskie smaki”.

  12.12.2014

  Nasz udział w konkursie  „Rypińskie smaki”.

   Dnia 24 października w Zespole Szkół Nr 3 odbyła się III edycja konkursu  „Rypińskie smaki”. Integralną częścią tej imprezy  był  konkurs dla przedstawicieli gimnazjów z powiatu rypińskiego pt. „Uczniowska kanapka”. Komisja oceniała  wygląd i estetykę oraz wartość dietetyczną wykorzystanych surowców.

  Uczennice z koła ekologicznego w składzie: Monika Siudowska (III d), Agnieszka Wolak (III d)  oraz Joanna Przyborowska ( III d) zdobyły wyróżnienie (miejsca nie  były przyznawane w tej kategorii). Dziewczyny otrzymały cenne nagrody jakimi były tablety, a także satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i mnóstwo pochwał. Gratulujemy!

   

 • „NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA”

  25.12.2014

  „NA ŚWIĘTEGO MARCINA NAJLEPSZA GĘSINA”

  Jak corocznie 11 listopada w Dzień Odzyskania Niepodległości w Rypińskim Centrum Sportu kultywowano tradycje związane ze świętem św. Marcina oraz popularyzowano regionalny przysmak, czyli gęś rypińską. Tradycja ta cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców Rypina i okolic.


  W tym corocznym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Miejskich z Rypina, którzy prezentowali na swoim stoisku wyroby graficzne, malarskie i rzeźbiarskie, stworzone własnoręcznie. Dla najmłodszych uczestników młodzież z liceum plastycznego zorganizowała warsztaty rzeźbiarskie, na których tworzono wizerunek gęsi rypińskiej (pracownia Małgorzaty Wojnowskiej – Sobeckiej) 

  oraz warsztaty graficzne (pracownia Bożeny Kokoszki - Skockiej), polegające na malowaniu na tkaninie i kamieniu, odbijaniu linorytów oraz ozdabianiu dziecięcych twarzy.

  Zajęcia warsztatowe z obu dziedzin miały dużą rzeszę zwolenników i cieszyły się sporym zainteresowaniem, z czego byli bardzo zadowoleni uczniowie, opiekunowie i dyrekcja szkoły.

   

 • Mamy II miejsce w Licealiadzie

  25.11.2014

  Mamy II miejsce w Licealiadzie

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=72#gallery/72           

              13 listopada  drużyna licealistów w składzie: Małgorzata Matuszewska z kl. 3 LP, Wiktoria Smolińska z kl. 1 LP, Cezary Łabęcki z kl. 3 LP i Dawid Pagie z kl. 3 LP zdobyła II miejsce w tzw. „Licealiadzie”- Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Rypińskiego Domu Kultury. Zmagania szkolnej drużyny obserwowali i dzielnie jej dopingowali koledzy i koleżanki z klasy pierwszej oraz trzeciej naszego liceum. Uczniów przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego LP: Marzena Markiewicz i Anna Sowińska.

    Turniej polegał na rywalizacji wytypowanych przez szkołę  4-osobowych drużyn. Licealiści „walczyli” w  kilkunastu konkurencjach wymagających od nich wyobraźni, pracy zespołowej, umiejętności sportowych, wiedzy ogólnej, spontaniczności czy szybkiej reakcji na nietypowe sytuacje. Zaprezentowali też satyryczną scenkę reklamującą szkołę. Wykazali się dużym zaangażowaniem i poczuciem humoru.

     Wszyscy dobrze się bawili, jednocześnie godnie reprezentując Liceum Plastyczne.   Gratulujemy!

  Marzena Markiewicz 

 • Uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich realizowali projekt w Bawarii w Niemczech

  18.11.2014

   

  Uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich realizowali projekt w Bawarii w Niemczech

       O tym, że warto uczyć się języków obcych, przekonali się uczniowie z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego i Liceum Plastycznego w Rypinie. To właśnie dla uczniów, którzy osiągają celujące i bardzo dobre wyniki w nauce z języka niemieckiego przygotowany został projekt „Historyczny aspekt w autentycznym miejscu – poznajemy historię naszych zachodnich sąsiadów w Max Mannheimer Studienzentrum”. Autorką projektu była nauczycielka języka niemieckiego w ZSM, Małgorzata Szablewska. Dzięki dobrze napisanemu projektowi Zespół Szkół Miejskich w Rypinie otrzymał dofinansowanie od Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie na realizację przedsięwzięcia w Dachau. Na realizację projektu fundusze przekazał również organ prowadzący szkołę – Urząd Miasta Rypin.

  https://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=74

       W dniach 26 - 31 października 2014 roku dwudziestojednoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, Małgorzatą Szablewską i Dorotą Brodzińską przebywała w Niemczech i realizowała projekt w Miejscu Pamięci Dachau. Młodzież poznawała historię Niemiec, zwiedzała były obóz hitlerowski w Dachau i inne miejsca pamięci związane z obozem. „Żywa lekcja historii” była okazją do usystematyzowania wiedzy z historii i sprawdzeniem umiejętności językowych.

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=75

  Oprócz aspektu historyczno - językowego wyjazdu młodzi ludzie zwiedzali miasto Dachau, kompleks pałacowy – rezydencję elektorów bawarskich Schleißheim, miasta Freising i Monachium.

 • Moje pejzaże

  17.11.2014

   

  Uczennica klasy I KLASY LICEUM PLASTYCZNEGO Julia Rumińska zajęła I miejsce w konkursie plastyczno - fotograficznym "Moje pejzaże - piękno ziemi kujawsko-pomorskiej" pod patronatem Marszałka Województwa kujawsko-pomorskiego.

  nauczyciel LP Wojciech Chwiałkowski

 • PRASA O NAS PISZE

  15.11.2014

  PRASA O NAS PISZE

 • PŁYWACY NA MEDAL

  17.11.2014

  PŁYWACY NA MEDAL

        Kolejny, bardzo udany występ naszych pływaków nie jest zaskoczeniem.

  W dniu 5.11.2014. na pływalni RCS w Rypinie odbyły się III Mistrzostwa Powiatu w pływaniu. W zawodach w bardzo dobrej formie zaprezentowali się uczniowie naszego gimnazjum, którzy 16 razy stawali na podium podczas tej imprezy. Padło kilka rekordów życiowych oraz szkolnych a znakomitą formę pokazali Kamil Dobiesz i Kamil Rycharski po raz kolejny poprawiając rekordy szkoły. Mamy też kilku zdolnych pływaków wśród uczniów klas pierwszych.  Po raz pierwszy w historii szkoły mamy mistrzynię powiatu w stylu motylkowym. Jest to Zuzanna Wiśniewska uczennica klasy IF. Jest też wśród chłopców mistrz powiatu w stylu klasycznym Aleksy Nawatkowski z kl. IA, który pobił rekord naszego Kamila Rycharskiego z poprzedniego roku o ponad 5s. Nie do pokonania w motylku są  Kajetan i Kamil Rycharscy.

      W klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych nasi mistrzowie zajęli pierwsze miejsce.

  Wyniki w powiecie:

  Dziewczęta:

  50m styl motylkowy:

  I miejsce: Wiśniewska Zuzanna     00:48,05  rekord szkoły

  50m styl grzbietowy:

  II: Bojanowska Angelika            00:59,81

  III: Rogowska Karolina              01:02,54

  50m styl dowolny:

  II: Wiśniewska Zuzanna              00:44,96  rekord szkoły

  III: Wiśniewska Dominika            00:47,64

  50m styl klasyczny:

  II: Bojanowska Angelika              00:59,71

  III: Zglińska Alicja                         01:03,17

  Chłopcy:

  50m styl motylkowy

  I : Rycharski Kamil           00:42,79 rekord szkoły

  II: Rycharski Kajetan       00:47,29

  50m styl grzbietowy:

  I: Rycharski Kajetan        00:49,11

  50m styl dowolny

  I: Dobiesz Kamil       00:30,68 rekord szkoły

  II: Nawatkowski Aleksy  00:40,64

  50m styl klasyczny:

  I:Nawatkowski Aleksy    00:46,22 rekord szkoły

  III:Pilarski Jakub      00:59,72

  100m styl zmienny:

  I:Dobiesz Kamil        01:29,55 rekord szkoły

  II: Rycharski Kamil            01:33,99

             Uzyskane wyniki pozwoliły z optymizmem patrzeć na rywalizację naszych zawodników na Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się 17.11 2014 r w Toruniu.

  Tutaj też pływacką rywalizację rozpoczęli nasi gimnazjaliści. W konkurencji sztafeta chłopców 4x50m stylem dowolnym pobiliśmy rekord szkoły o 10s uzyskując wynik 2:20,85. W konkurencjach indywidualnych odnotowano 4 rekordowe wyniki. Pierwszy z nich ustanowiła Zuzanna Wiśniewska która 50m stylem dowolnym popłynęła w czasie 00:42,73 s, poprawiając dotychczasowe najlepsze osiągnięcie naszego powiatu prawie o 2s.

  Drugi rekord to poprawienie własnego wyniku przez Kajetana Rycharskiego w stylu dowolnym. Uzyskał on czas 00: 34,97s i poprawił swoje najlepsze osiągnięcie o 4 sekundy. W pozostałych konkurencjach rekordy szkoły oraz  życiowe poprawili : w ,,motylku” Kamil Rycharski z czasem 0:40,87,w „klasyku” Aleksy Nawatkowski z czasem 00:44,56 poprawiając czas o prawie 2 s. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Uczniów do zawodów przygotowała p. Beata Went

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć