Nawigacja

 • Dnia 27.04.2016r. w naszej szkole gościliśmy szóstoklasistów, którzy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną gimnazjum. Nauczyciele wraz z uczniami zaprezentowali, jak wyglądają lekcje i zajęcia pozalekcyjne. Przyszli uczniowie mogli wykonywać doświadczenia na fizyce i chemii, na kole teatralnym odegrać scenkę, a na siłowni zrobić proste ćwiczenia. Oferta edukacyjna jest szeroka i każdy uczeń znajdzie dla siebie coś interesującego. Działają u nas koła: teatralne, dziennikarskie, modelarskie, astronomiczne, plastyczne, geograficzne, chemiczne, fizyczne, taneczne, sportowe, historyczne, biologiczne, językowe, chór oraz wiele innych. 

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do naszej szkoły.

  Do zobaczenia we wrześniu !

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Drzwi otwarte.

 • Dnia 25.04.2016r. w naszej szkole gościliśmy Dyrektora Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, pana Przemysława Reya oraz Dyrektora Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, pana Andrzeja Szalkowskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii powstania hymnu narodowego oraz biografii Józefa Wybickiego. W mniejszym gronie uczniowie uczestniczyli w dyskusji na temat patriotyzmu i hymny. Spotkanie było inauguracją projektu "Żywa lekcja historii". Niebawem odbędą się kolejne spotkania.
  Panom dyrektorom serdecznie dziękujemy.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Żywa lekcja historii.

 • Sukces uczniów z Wybickiego w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa

      Dominik Cyrankowski i Michał Sypiański, uczniowie Zespołu Szkół  Miejskich Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie, zdobyli wysokie miejsca w tegorocznej edycji konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”. Dominik Cyrankowski uzyskał III miejsce w kategorii klas pierwszych gimnazjum, Michał Sypiański uzyskał wyróżnienie w kategorii klas drugich. Mając na względzie wysoki poziom wymagań konkursowych, uzyskany przez uczniów wynik jest dużym sukcesem uczniów i nauczycieli przygotowujących do udziału w konkursie.

      Organizatorami konkursu są: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, który sprawuje także patronat nad konkursem. Celem konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, promowanie wartości pracy nad rozwojem uzdolnień.

          W tegorocznej edycji konkursu „Liga Zadaniowa” udział brała grupa dziewięciu uczniów Zespołu Szkół Miejskich Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie. Uczniowie uczestniczyli w trzech spotkaniach konkursowych, które odbyły się w okresie od listopada do kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy.  Nauczyciele, którzy pomogli uczniom w osiągnięciu sukcesu to mgr Zofia Gmińska i mgr Jarosław Goślicki. 

                                              Hanna Kosińska

   

 • Wszystkie nagrody zdobyte! Kolejny Sukces.

  Dziecięco Młodzieżowa Grupa Estradowa działająca przy Zespole Szkół Miejskich w dniu 03.04.2016 uczestniczyła w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Ciechanowie. Nasi młodsi tancerze z grupy Calineczki zaprezentowali swoje umiejętności w dwóch utworach. Prezentacją ,, Oczarowani swingiem '' podbili serca jurorów i zdobyli 1 miejsce w kategorii do 12 lat. Grupa starsza Muzyczna Mafia zyskała najwyższe uznanie w oczach jurorów zdobywając najważniejsze nagrody. Układ ,,Money Money'' okazał się najlepszą choreografią całego przeglądu. Za układ ,,Samotność'' nasze tancerki zdobyły 1 miejsce w kategorii tańca współczesnego. Po raz kolejny za najlepszego tancerza ogólnopolskiego konkursu uznany został Maciek Wiśniewski. Zuzia Walerska w kategorii hip-hop solo zdobyła wyróżnienie. Każdy konkurs to wielkie emocje i przeżycia, których się nie da zmierzyć i zapomnieć, to nagrody i wyróżnienia, ale też wiele godzin spędzonych na treningach. Członkowie Dziecięco Młodzieżowej Grupy Estradowej zgodnie twierdzą, że bycie częścią tego zespołu to dla nich coś wyjątkowego.

            W zeszłym tygodniu grupa otrzymała zaproszenie od Pana Piotra Galińskiego-jurora ,,Tańca z Gwiazdami'' wielkiego autorytetu tancerza, choreografa i nauczyciela do udziału w Letnim Festiwalu w Wiśle. W festiwalu tym weźmie udział 10 wytypowanych formacji z całej Polski posiadających na swym koncie liczne osiągnięcia artystyczne. To wielki zaszczyt uczestniczyć w tej imprezie.

   

 • Pisali o Nas

 • Życzenia

 • Tradycyjnie 21 marca uznawany jest za pierwszy dzień wiosny. Uczniowie naszej szkoły postanowili przywitać ją niezwykłymi lekcjami, podczas których zamieniali się rolami ze swoimi nauczycielami.

  Członkowie SU powrócili również do starej tradycji wyganiania zimy. Podpalili własnoręcznie wykonaną Marzannę, którą następnie zatopili w Rypienicy.

  Tradycyjnie również tego dnia miały miejsce zmagania sportowe między uczniami i nauczycielami w piłkę siatkową.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Witaj Wiosno.

 • Ekologiczne sukcesy naszych uczniów

  W tym roku szkolnym odbywało się wiele konkursów ekologicznych na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim. Nasi uczniowie brali w nich udział i odnosili niemałe sukcesy.

  W Nadleśnictwie Skrwilno odbył się konkurs pt. „Fascynujący świat przyrody”. Brała w nim udział nasza drużyna w składzie: Patrycja  Budka IIF, Zuzanna Wiśniewska IIF i Jakub Pilarski IIB.

  Zuzanna Wiśniewska zajęła indywidualnie IV miejsce.

  Kolejny konkurs odbył się w Starostwie Powiatowym pt. „Chrońmy środowisko” gdzie nasz uczeń  z IIIC  Marcin Chmielewski  zajął  III miejsce, a wyróżnienia: Jakub Milarski, Konrad Tęgowski i Jakub Pilarski  z IIB.

  Jednak największym sukcesem był nasz udział w ogólnopolskim konkursie

   pt. „Czy baterie są jak bakterie?",  organizowanym przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju. 

  Regulamin konkursu wymagał od nas nakręcenia filmu na ten temat i przeprowadzenie akcji  propagandowej oraz  jej odpowiednie udokumentowanie. Grupa naszych uczniów w składzie: Dominika Kadzińska, Martyna Wiśniewska, Marcin Chmielewski, Michał Karasiewicz i Szymon Karolczyk zajęli II miejsce w Polsce.

  Wszystkie konkursy wymagały dużego zaangażowania i rozszerzonej wiedzy ekologicznej, tym bardziej  GRATULUJEMY!!!

   

 • Sukcesy drugoklasisty

  Jakub Milarski uczeń klasy II b miał pracowity rok szkolny 2015/16. Brał udział w kilku konkursach odnosząc w nich znaczące sukcesy! Zdolności Jakuba oraz ogromna pracowitość pozwoliły mu na udział w dwóch konkursach kuratoryjnych o rozbieżnej tematyce: z geografii i historii. Dwukrotnie udało mu się uzyskać tytuł finalisty! Warto zaznaczyć, że od tytułów laureata w obu konkursach, dzieliło go zaledwie kilka punktów, a Kuba jest uczniem dopiero klasy drugiej!

  Ponadto Kuba został laureatem w Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach: „Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński na tle historii polskiego Kościoła w latach 1901-1981”.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w klasie trzeciej!

   

 • Wielkim sukcesem zakończył się występ grup tanecznych działających przy Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie na Ogólnopolskim Przeglądzie Tańca „LIVE DANCE SHOW” – Brodnica 2016. Tancerze zdobyli główną nagrodę GRAND PRIX całego przeglądu, I miejsce w kategorii: układ – za prezentację „Rusz się chłopaku”

  Zmagania oceniało profesjonalne 5 osobowe jury, w którym zasiadał m.in.: zwycięzca I edycji „You Can Dance” Maciej „Gleba” Florek. Przyznali oni również tytuł „Najlepszej pary tanecznej” przeglądu Paulinie Janikowskiej oraz Maćkowi Wiśniewskiemu.

  W konkursie wystąpili:
  - Jakub Milarski IIB​
  - Marcel Hinkelman IIB
  - Konrad Tęgowski IIB
  - Maciek Wiśniewski IC
  - Julia Szałwińska IC
  - Paulin a Janikowska IC
  - Laura Ziółkowska IC
  - Julia Fedorowicz IIE
  - Zuzanna Walerska IB
  - Patrycja Staszewska IIIB
  - Weronika Kalinowska IIIB
  - Zuzanna Wilmowicz IB
  - Maria Rutkowska IIF
  - Zuzanna Wiśniewska IIF
  - Natalia Jankowska IIB
  - Zuzanna Krzykalska IIB
  - Zuzanna Karpińska IIB

  To ogromny sukces młodych tancerzy ZSM oraz Pani Kasi Becmer, tym bardziej, że w turnieju uczestniczyli tancerze z wielu miast, m.in.: Olsztyna, Włocławka, Torunia, Lidzbarka Warmińskiego, Działdowa i wielu innych. 
  Przed nimi nowe wyzwania, o których napiszemy w najbliższym czasie!

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Nasze sukcesy taneczne.

 • Tuż za podium w ćwierćfinale wojewódzkim chłopców w tenisie stołowym

      Dnia 2 marca 2016r w gimnazjum w Karnkowie odbył się ćwierćfinał wojewódzki w tenisie stołowym chłopców. Zespół Szkół Miejskich reprezentowali uczniowie : Jakub Kozłowski z klasy IIIe i Krystian Strzelecki z klasy IIIa. Do rywalizacji zgłosiło swój udział 8 reprezentacji, które po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy:

  Grupa I :

  1. Gimnazjum Radomice
  2. ZSM Rypin
  3. Gimnazjum nr 7 Włocławek
  4. Gimnazjum Skępe

   

  Grupa II :

  1. Gimnazjum Bądkowo
  2. Gimnazjum Piotrków Kujawski
  3. Gimnazjum Izbica Kujawska
  4. Gimnazjum im. J. Długosza we Włocławku

   

  Wyniki meczów w grupie I :

  1. ZSM Rypin – Gimnazjum nr 7 Włocławek  3:2
  2. ZSM Rypin – Gimnazjum Radomice  3:0
  3. ZSM Rypin – Gimnazjum Skępe  3:0

  Mecz półfinałowy:

  ZSM Rypin – Gimnazjum Bądkowo 2:3

   

  Mecz o III miejsce:

  ZSM Rypin – Gimnazjum nr 7 Włocławek 2:3

  Po wygranej we wszystkich meczach w grupie, nasi zawodnicy ulegli nieznacznie w półfinale i w meczu o III miejsce i ostatecznie uplasowali się na miejscu IV wyprzedzając reprezentacje gimnazjów z Radomic, Skępego, Piotrkowa Kujawskiego i Gimnazjum im. J. Długosza we Włocławku.

  Opiekun drużyny: Krzysztof Zaniecki

 • W dniach 24, 25 i 26 lutego 2016 roku w naszej szkole  miały miejsce Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.

  Rekolekcje pod hasłem „Zwariuj, aby żyć”, poprowadził ks. Maciej Szeszko – Dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej (RMS)
  z Trzebnicy. Ojciec Rekolekcjonista uświadomił młodzieży, że wszyscy jesteśmy ukochanymi dziećmi Bożymi. To właśnie Pan Bóg zwariował  z miłości na naszym punkcie i dał nam wszystko co najlepsze.

  Gościliśmy również zespół „Wyrwani z niewoli”, pochodzący z Białegostoku. Członkowie zespołu, Piotr i Jacek, podzielili się z nami świadectwem swojego życia, nawrócenia i działania mocy Bożej w codziennym życiu.

  Miejmy nadzieję, że te Rekolekcje przyniosą w nas owoce, przybliżą do Boga i dadzą do myślenia, że możemy zmienić swoje życie!!!

  Za zorganizowanie rekolekcji serdecznie dziękujemy
  s. Krzysztofie i p. katechetce Elżbiecie Lewandowskiej.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.

 • W dniu 4 lutego 2016 roku w naszej szkole odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach: „Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński na tle historii polskiego Kościoła w latach 1901 – 1981”. Z naszej szkoły w etapie rejonowym brało udział ośmioro uczniów, przygotowanych przez Siostrę Krzysztofę. 

  Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 3 marca 2016 roku w Toruniu, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Cyrankowski Dominik 1d
  2. Tęgowski Konrad 2b
  3. Pilarski Jakub 2b
  4. Milarski Jakub 2b
  5. Grochowalski Sebastian 2b
  6. Kuczkowska Magdalena  2c
  7. Piotrowska Natalia 2c.

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA !!!

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs "Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński na tle historii polskiego Kościoła w latach 1901-1981".

 • Liceum Plastyczne partnerem Hubertus Schwartz Berufskolleg!

  W dniach 22-24 stycznia 2016 roku nauczyciele Liceum Plastycznego w Rypinie, Małgorzata Szablewska i Dorota Brodzińska gościły w Soest, w Hubertus Schwartz Berufskolleg. Nauczycielki pojechały na zaproszenie niemieckiej szkoły partnerskiej, aby omawiać szczegóły pierwszej wymiany uczniów z Liceum Plastycznego w Rypinie i Hubertus Schwartz Berufskolleg w Soest. 

   

  Pierwsza wymiana i spotkanie uczniów - 15- osobowej grupy uczniów z Rypina i z Soest odbędzie się we wrześniu 2016 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań w Mikuszewie. Młodzież i nauczyciele spotkają się, aby realizować projekt tematycznie związany z historią narodzin Państwa Polskiego „ Śladami polskiej państwowości” i rocznicą 1050-lecia Chrztu Polski, uczyć się jezyków polskiego i niemieckiego oraz wspólnie spędzać czas. Kolejne spotkanie młodzieży zostało zaplanowane latem 2017 roku w Niemczech w Soest.               

  Hubertus Schwartz Berufskolleg w Soest to od listopada 2015 roku szkoła partnerska Liceum Plastycznego w Rypinie. Do nawiązania współpracy doszło w listopadzie 2015 roku na giełdzie kontaktów polsko – niemieckich szkół w Bad Bevensen, gdzie spotkali się reprezentująca Liceum Plastyczne Małgorzata Szablewska i Ulrich Nettelhoff z Soest. 

  Małgorzata Szablewska

 • Orszak Trzech Króli

  6 stycznia 2016 r. odbył się po raz czwarty Orszak Trzech Króli. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w Orszaku przedstawiając scenę edyktu Cezara Augusta o spisie ludności. Była to początkowa scena całego Orszaku i została przedstawiona na Nowym Rynku.

  Dzięki życzliwości Dyrekcji RDK i pana Dariusza Pucińskiego uczniowie wcześniej przygotowywali się do udziału w Orszaku poprzez pracę w studiu nagraniowym RDK. 

  Debiutanci w sztuce aktorskiej, którzy reprezentowali nasze gimnazjum na Orszaku to: Weronika Habecka, Artur Czerwiński, Łukasz Kępczyński i Michał Staśkiewicz z klasy III A. Scenkę pięknym śpiewem ubogaciła Magdalena Kuczkowska z II c. Uczniów przygotowała s. Krzysztofa Kujawska.

 • Uczniowie reprezentujący Gimnazjum w konkursach kuratoryjnych na etapie rejonowym

 • Młodzież z ZSM w Rypinie odwiedziła Niemcy

  Uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie w dniach 10 – 11 grudnia 2015r. zwiedzali Berlin i spędzali aktywnie czas w Tropical Island. Młodzież wraz z opiekunkami, Małgorzatą Szablewską i Jolantą Wójcik pojechała do Niemiec, aby zobaczyć największe zabytki niemieckiej stolicy - Berlina. 

  Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie przebywali w Tropical Island - na tropikalnej wyspie pod Berlinem, korzystając ze wszystkich atrakcji parku wodnego. Leżakowanie na plaży, zjeżdżalnie wodne, kąpiele, a do tego temperatura zimą 26 stopni była namiastką tropików dla uczestników wyprawy.

  Drugi dzień był poświęcony na poznawanie Berlina. Uczniowie zwiedzali m.in. Alexanderplatz, siedzibę niemieckiego parlamentu, Czerwony Ratusz, fragmenty Muru Berlińskiego i Bramę Brandenburską, symbol Berlina. Uczniowie mieli okazję podziwiać zbiory Gemäldegalerie, jednego z ważniejszych muzeów sztuki w Niemczech. Zbiory berlińskiej Galerii Malarstwa należą do największych na świecie. Ostatnim punktem programu wycieczki był jarmark bożonarodzeniowy. Tutaj można było skosztować niemieckich smakołyków bożonarodzeniowych takich jak strucle, pierniki czy pieczone jabłka, poznać kulinarne tajemnice i nabyć wyroby rękodzielnicze. 

    W nastroju zbliżających się świąt wszyscy wrócili bezpiecznie do Rypina.

   

      Małgorzata Szablewska

 • W piątek 18.12.2015 roku świętowaliśmy Boże Narodzenie we wszystkich językach obcych nauczanych w szkole. Młodzież gimnazjum  wraz ze swymi nauczycielkami języków obcych, p. Martą Żołnowską, p. Karoliną Kowalkowską, p. Małgorzatą Szablewską,
  p. Agnieszką Jadczak i p. Joanną Wiśniewską przygotowała przegląd wierszy i kolęd w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Do świętowania włączyła się cała społeczność uczniowska, śpiewając z wykonawcami kolędy. Panowała miła, świąteczna atmosfera. Piękne zdjęcia upamiętniające wspólną zabawę wykonał nasz licealista Mateusz Szlosowski.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Boże Narodzenie w językach obcych.

 • Życzenia

 • Regulamin konkursu wiedzy o żołnierzach wyklętych/niezłomnych

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć