Nawigacja

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS

  27.06.2014

  SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  ZSM - GIMNAZJUM IM. JÓZEFA WYBICKIEGO W RYPINIE
  OBOWIĄZUJĄCY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

  podreczniki_2014-2015_-I.doc

  podreczniki_2014-2015_-_II.doc

  podreczniki_2014-2015_-_III.doc

  LICEUM PLASTYCZNE

  rok_szkol._2015-15_(kl._I__II__III).doc

  rok_szkol._2014-15_(kl._IV).doc

 • 5 czerwca 2014 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klasy artystycznej

  01.07.2014


   5 czerwca 2014 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klasy artystycznej, I b. Dzieci zaprezentowały swoje osiągnięcia związane ze sztuką, muzyką i teatrem. Rodzice oglądali wystawę prac plastycznych, kilka scenek dramatycznych, a także podziwiali śpiew, taniec i grę młodzieży na instrumentach.

 • 01.07.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu ZAJĘCIA Z ĘZYKA NIEMIECKIEGO.

 • WYBICKI W PIERWSZEJ SIEDEMNASTCE W POLSCE

  11.06.2014

   

  WYBICKI W PIERWSZEJ SIEDEMNASTCE W POLSCE

  W dniach 5-7 czerwca 2014 roku w Warszawie odbył się dziewiętnasty finał ogólnopolskiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945”. Wśród 48 finalistów z całej polski znalazł się uczeń klasy II d Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Rypinie -  Filip Ludwicki. Finał odbywał się jak zwykle w oparciu o zasoby Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, we współpracy z jego pracownikami.

    W pierwszym dniu konkursu, 5 czerwca, uczestnicy zmierzyli się w trzech konkurencjach: eksponat muzealny, barwa i broń oraz geografia wojskowa. Opiekunowie uczniów w tym czasie odebrali pamiątkowe dyplomy w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie doszło do spotkania z dyrekcją muzeum, organizatorami konkursu

  i władzami mazowieckiego kuratorium oświaty.

  Drugi dzień konkursu był prawdziwym wyzwaniem dla jego młodych uczestników. Po porannej uroczystej zmianie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, przygotowanej i przeprowadzonej specjalnie dla uczestników oraz wspólnym złożeniu kwiatów na tym szczególnym dla każdego polskiego żołnierza miejscu, zaczął się kolejny dzień zmagań w kategoriach: oprowadzanie po wybranym zabytku stolicy, wojenna poezja i literatura, pieśni wojenne. Zawody trwały do późnego wieczora.

    Ostatni dzień poświęcony był podsumowaniu konkursu i rozdaniu nagród. Odbyło się ono w przepięknej scenerii wnętrz Zamku Królewskiego w Warszawie. Okraszone było porywającym występem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Rozemocjonowani czekaliśmy na werdykt jury. Okazało się, że na 48 uczestników uczeń „Wybickiego” Filip Ludwicki zajął dobre 17 miejsce w Polsce. Nadmienić należy, że Filip był debiutantem w finale ogólnopolskim,

  https://zsm-rypin.edupage.org/album/?

  podczas gdy miejsca w szczególnie nagradzanej pierwszej dziesiątce zajmowali wyłącznie weterani konkursu i jego finału. Wśród wielu nagród, jakie otrzymał Filip, jedna zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest bowiem wyjątkowej wagi pamiątką i zobowiązaniem. To pamiątkowe odznaczenie, jakie odebrał każdy uczestnik zmagań, przekazane osobiście przez płk. w st. spocz. Zygmunta Łabęckiego, przewodniczącego Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Na jednej stronie medalu figuruje wizerunek krzyża Virtuti Militari, na drugiej napis pamiątkowy „Dla finalisty konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego od kawalerów i dam Krzyża Wojennego Virtuti Militari”.  

    Za rok XX edycja konkursu, będziemy startować.

  Mariusz Piotrowski

 • 27.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu BAL GIMNAZJALNY 2014.

 • 22.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu DZIEŃ DZIECKA 2014.

 • TURNIEJ LEAGUE OF LEGENDS II EDYCJA RYPINCUP

  17.06.2014

   W ZSM Rypin dnia 14. 06. 2014 r. odbył się drugi Turniej RypinCup II edycja

  Uczestnicy mięli do dyspozycji dwie pracownie z dostępem do sieci oraz salę widowiskową i podgląd do gier na żywo. 

  W turnieju wzięło udział 35 zawodników

  Organizatoram był Zespół Szkół Miejskich w Rypinie

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=58

  Turniej przygotowali, poprowadzili oraz iwstępne eliminacje przeprowadzili 

  Łukasz Szpanoelewski-uczeń

  Mirosław Tuchalski-nauczyciel 

  Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem.

  Sponsorzy Turnieju:

  ZSM Rypin

  UM - Burmistrz Miasta Rypin

  Firma Multikram

  Dziękujemy sponsorom

 • COCA-COLA CUP TORUŃ 2014

  09.06.2014

  COCA-COLA CUP TORUŃ 2014

  Reprezentacja chłopców  Zespołu Szkół Miejskich w Rypinie w sobotę 07.06.2014 roku brała udział w finale wojewódzkim turnieju w piłce nożnej COCA-COLA CUP Toruń 2014. Na 16 zespołów  z całego województwa kujawsko-pomorskiego nasi chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium. Brązowy medal jest  ogromnym sukcesem  naszej reprezentacji. Skład drużyny: Dominik Rentflejsz klasa 3 F, Damian Bartnicki 3 A, Michał Piotrowski 3 A, Mateusz Więcławski 3 A, Jakub Nicgórski kapitan zespołu 3 E, Konrad Nicpoń 2 C, Kacper Rosiak 2 C, Jan Lewandowski 1 C, Patryk Literski 1 A, Sebastian Pietrkiewicz 2 A.

  Trenerem jest Bartosz Sobierajski.

  Wyniki Turnieju:

  Faza Grupowa:

  1. ZSM Rypin – 3

     Grudziądz – 0

  2. ZSM Rypin – 2

      Gimnazjum Śliwice – 0

  3. ZSM Rypin – 2

       Brodnica – 3

  Zajmujemy drugie miejsce w grupie i awansujemy dalej. W ćwierćfinale  trafiamy na mocnego przeciwnika jakim jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Włocławka. Chłopcy stają na wysokości zadania i pokonują przeciwnika 2 – 1 po serii rzutów karnych.

  Jesteśmy w półfinale!!!

  Niestety gramy z dwoma rezerwowymi ponieważ kontuzji doznali Sebastian Pietrkiewicz i Patryk Literski. Przegrywamy 3 – 0.

   Mecz o 3 miejsce gramy z Publicznym Gimnazjum – Kikół

  Po zaciętym meczu, tuż przed końcem dogrywki strzelamy zwycięską bramkę. Mecz kończy się wynikiem 5 – 4.

  Jesteśmy trzecią drużyną w województwie kujawsko – pomorską!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • XVI Kujawsko Pomorska Gimnazjada

  07.06.2014

  Dnia 05. 06. 2014 r. w Świeciu reprezentacja powiatu rypińskiego brała udział w  XVI Kujawsko Pomorskiej Gimnazjadzie 

  w lekkiej atletyce o puchar Marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego

   

  Drużynę reprezentowało ośmioro uczniów Zespołu Szkół Miejskich

  w Rypinie.

  1.  Lidia Wojewódzka             -      skok  wzwyż

  2.  Oliwia Lewandowska         -      100 m

  3.  Aleksandra Dąbrowska      -      rzut oszczepem

  4.  Jan  Lewandowski             -      100m / sztafeta szwedzka

  5.  Piotr Kułakowski               -      300m/sztafeta szwedzka

  6.  Mariusz Kędzierski           -      sztafeta szwedzka

  7.  Patryk Literski                  -      sztafeta szwedzka

  8.  Mateusz Rybka                -      pchnięcie kulą

   

  Największym  osiągnięciem  może poszczycić się Lidia Wojewódzka z klasy 2c,  która wyrównując rekord szkoły w skoku wzwyż zajęła       3 miejsce  i zdobyła brązowy medal .Jest to jedyny medal  uzyskany przez  zawodnika powiatu rypińskiego od kilku lat .

  Bardzo dobry wynik osiągnął Piotr Kułakowski z klasy 3a, w biegu na 300 m uzyskując czas 38,41 i poprawiając tym samym rekord szkoły.

  Uczniowie ci zostali zauważeni przez profesjonalnych trenerów klubów lekkoatletycznych naszego województwa.

  Pozostali uczniowie także godnie zaprezentowali powiat rypiński.

                                                                                                                 Opiekunem wyjazdu był Bartosz Sobierajski.

 • Sztuka bez barier

  31.05.2014

  Sztuka bez barier

  Czym jest sztuka? Połączeniem pasji, talentu, intelektu, a czasem także pracowitości. Szczególnie tej ostatniej nie brakowało 15-osobowej grupie uczniów z Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Twardowskiego, która w środę 21 maja 2014 r. uczestniczyła w warsztatach rzeźbiarskich w Liceum Plastycznym, które mieści się w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie. Młodzi artyści z uwagą zapoznali się ze specjalistycznymi narzędziami i urządzeniami, które znajdują się w pracowni rzeźby. Tajemnice warsztatu przedstawiała im nauczycielka LP – p. Małgorzata Sobecka – Wojnowska. Półtorej godziny upłynęło niezwykle szybko. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, byli ciekawi miejsca i tego, czym mieli się zajmować. Każdy z nich poznał warsztat rzeźbiarski w zasadzie „od podszewki”, samodzielnie wykonując wybraną pracę. Niektórzy wybrali tworzenie naczynia ceramicznego – kubka, inni woleli puścić wodze wyobraźni i wykonywać figurkę „stwora z fantazji”. Wszyscy pracowali w ogromnym skupieniu i z pełnym zaangażowaniem. Wykonali swe prace bardzo starannie i do końca. Nikt nie „poddał się” w trakcie tworzenia. Pani Małgosia Sobecka – Wojnowska, która na co dzień pracuje z młodymi adeptami sztuki uczącymi się w rypińskim Liceum Plastycznym, była pod ogromnym wrażeniem pracowitości uczniów z ZS nr 5. Szczególnie podkreślała, że goście wykazywali się sporymi talentami plastycznymi i niezwykłą fantazją.Niepełnosprawności, które sprawiły, że uczą się w ZS nr5 nie przeszkodziły w tworzeniu sztuki. Jak podkreśla nauczycielka – niezwykłym było patrzyć na taki zapał i radość. Prace wykonane podczas warsztatów zostaną teraz wysuszone, a następnie po wypaleniu  w specjalistycznym piecu ceramicznym, zostaną przekazane do Zespołu Szkół nr 5.

  Mimo zmęczenia, wszyscy uczniowie zgodnie podkreślali, że chcieliby jeszcze kiedyś takie zajęcia powtórzyć. Takie stwierdzenie jest najlepszym dowodem na to, że warsztaty były ciekawe, a młodzi artyści się na nich chętnie i twórczo bawili.

  Liceum Plastyczne to zasadniczo młoda szkoła na naszym terenie, jednak bardzo chętnie i aktywnie włączająca się w różne ciekawe miejskie inicjatywy. Kiedy ze strony p. Agnieszki Milewskiej z Zespołu Szkół nr 5 padła propozycja przeprowadzenia warsztatów dla jej podopiecznych, nikt się tutaj nie wahał. Takie spotkania to nie tylko sposób terapii przez sztukę, ale także możliwość aktywnej współpracy między miejskimi instytucjami oświatowymi. Wzajemne wsparcie i współpraca pozwalają na przygotowanie wartościowej oferty edukacyjnej, a także, a może przede wszystkim - na niezwykle ciekawe spotkania twórcze.

  Anna Murawska

  Zdjęcia:

  http://zsm-rypin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=51

  1-5 Warsztaty rzeźbiarskie

  6-9 – Prace uczniów z ZS nr 5

 • Dyplomy w Muzeum

  11.06.2014

  Dyplomy w Muzeum

  W czwartek, 29 maja, w rypińskim Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej zainaugurowana została wystawa prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Liceum Plastycznego. Uroczystego otwarcia dokonali: dyrektor Zespołu Szkół Miejskich – Liceum Plastycznego – p. Witold Karolczyk, przygotowująca wystawę i opiekunka tegorocznych absolwentów – p. Iwona Kubacka oraz gospodarz muzeum – dyrektor Andrzej Szalkowski.

  Zaprezentowane prace ukazują różnorodność form i materii, w której przyszło tworzyć młodym artystom. Są wideoklipy, prace fotograficzne, malarskie, projekty książek, gier, plakaty festiwalowe i filmowe, rzeźby. Powstały pod okiem nauczycieli przedmiotów artystycznych: p. Iwony Kubackiej, która uczy podstaw projektowania, reklamy wizualnej, podstaw fotografii i filmu; p. Wojciecha Chwiałkowskiego – nauczyciela rysunku i malarstwa oraz p. Małgorzaty Sobeckiej-Wojnowskiej, która uczy rzeźby. Tegoroczni absolwenci w komplecie ukończyli szkołę i uzyskali tytuł: plastyk o specjalności reklama wizualna. Od przyszłego roku w Liceum Plastycznym ruszają nowe specjalizacje: projektowanie ubioru, projektowanie graficzne, fotografia artystyczna.

   Prace tegorocznych absolwentów można oglądać w rypińskim muzeum. Serdecznie zapraszamy.

  http://zsm-rypin.edupage.org/album/?

  Na załączonych zdjęciach – prace dyplomowe pokazane na wystawie oraz sama inauguracja wystawy

 • 01.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Sztuka bez barier.

 • Bezpiecznie w „Wybickim”

  31.05.2014

  Bezpiecznie w „Wybickim”

  Każdy rodzic, który posyła swoje dziecko do szkoły, oczekuje dwóch rzeczy: wysokiej jakości kształcenia oraz bezpieczeństwa dla swojego dziecka. Gimnazjum im. J. Wybickiego spełnia obydwa kryteria. Dowodem pierwszego są coroczni laureaci z wojewódzkich konkursów kuratoryjnych, zwolnieni z pisania egzaminów gimnazjalnych. Namacalnym zaś dowodem drugiego jest z pewnością dyplom i tytuł, który właśnie otrzymała szkoła.

             

  W maju tego roku jury oraz komitet honorowy Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń” przyznało Gimnazjum im. J. Wybickiego w Rypinie  tytuł  Bezpiecznej szkoły oraz członkostwo w Ogólnopolskim Klubie Bezpiecznych Szkół. Praca na ten tytuł trwała od 20.09 2013 r do 30. 04 2014. Zaangażowana była cała szkoła: zarówno nauczyciele, pedagodzy szkolni jak i uczniowie. Wszystkim niezwykle zależało, by udowodnić, że u nas jest bezpiecznie, zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela. Koordynatorem całego projektu w gimnazjum był p. Tomasz Redlewski, który w tym celu przeszedł aż 100-godzinne szkolenie w Studium Prawa Europejskiego. W działaniach wspierały go panie pedagog: Iwona Zaniecka i Agnieszka Maszkiewicz oraz wszyscy wychowawcy, którzy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzali dodatkowe zajęci związane z profilaktyką. Każda ze szkół biorących udział w konkursie musiała wykonać 11 zadań ocenianych punktowo. Z każdego zadania przekazywany był raport, który podlegał ocenie. Wysyłano także wszystkie możliwe dowody prowadzenia działań: zdjęcia, komiksy itp. Czego dotyczyły zadania? Jedno z zadań obejmowało przeprowadzenie debaty na temat Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel. Następnie przeprowadzano wśród uczniów test związany      z debatą. Inne dotyczyło przygotowania prac w ramach szkolnego konkursu: Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi? Zorganizowane były także spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Sądu Rodzinnego, Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. W klasach wychowawcy poprowadzili liczne konwersatoria na tematy związane z profilaktyką uzależnień, tolerancji, grup i subkultur młodzieżowych, problemów wykluczenia społecznego z powodu „inności” (np. inwalidztwa) czy obserwowanego obecnie problemu „eurosieroctwa”.  W czasie tych 11 zadań, które wykonano, podjęte były tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Jakość wykonanych zadań, ogólna atmosfera panująca w szkole oraz zaangażowanie całej społeczności, zarówno uczniowskiej, jak i nauczycielskiej w działania sprawiło, że Gimnazjum im. J. Wybickiego otrzymało tytuł bezpiecznej szkoły.

  Tytuł „Bezpiecznej szkoły” stanowi dla nas jedynie potwierdzenie  tego, co na co dzień obserwujemy w szkole, ale miło, gdy doceniają to także z zewnątrz, tak jak komisja konkursowa „Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń”.

   

  Anna Murawska

   

 • Ekolodzy z Wybickiego 2014

  23.05.2014

  Ekolodzy z Wybickiego
  Ekologia to obecnie modny i ważny temat. Zajmują się nim politycy, urzędnicy na wszystkich szczeblach, ale sporo wiedzą o niej także nasi gimnazjaliści. 29 kwietnia 2014 r. w Bydgoszczy odbył się X Wojewódzki Konkurs Ekologiczny dla uczniów gimnazjów pt. „Środowisko Przyrodnicze Województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Nasi uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu: odnowy powietrza, wody i gleby, gospodarki rolnej i leśnej, żywności i zdrowia, gospodarki odpadami, perspektywami zmian w zakresie ochrony środowiska. Wszystkie te zagadnienia odnosiły się do naszego województwa i wykraczały daleko poza obowiązkowy program gimnazjum. Trudne tematy okazały się jednak proste dla naszych uczniów: III miejsce w konkursie zdobyła Patrycja Pniewska, a wyróżnienia otrzymali: Paulina Cieciórska i Jakub Rupiński . Wszyscy są uczniami klasy III d.

  Zagadnienia związane z ekologią są w naszym gimnazjum jednym z ważnych tematów. Od 12 lat nasza szkoła jest głównym organizatorem miejskich obchodów Dnia Ziemi. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta – pan Paweł Grzybowski. 2 maja 2014 r. w czasie Pikniku Rodzinnego rozdane zostały nagrody dla uczestników i zwycięzców konkursów organizowanych przez ZSM w ramach obchodów Dnia Ziemi. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum odebrali nagrody z rąk prezesów rypińskich spółek.

  Oto wyniki konkursów:

  W kategorii „przedszkola” w konkursie plastycznym pt. „Piękno natury – cztery pory roku”  I miejsce zajęła Hanna Brokos (Przedszkole nr 3) – opiekun p. Alicja Tyburska. II miejsce Kacper Dębowski (PM nr 2) – opiekun p. Krystyna Rutkowska, a III miejsce – Szymon Kryszczuk (PM nr 1) – opiekunki: p. Beata Kurzawska i p. Anna Sosnowska.

  Kategoria „szkoły podstawowe” – klasy I-III

  W konkursie plastycznym pt. „Przyszłość naszej planety widzianej w ciemnych okularach” I miejsce zajęli: Franciszek Rokiciński i Szymon Kaszubowski – opiekun p. Ewa Głowacka, II miejsce – Klaudia Wiśniewska – opiekun p. Barbara Rakoczy, a III miejsce Wiktoria Orzechowska – op. P. Jolanta Thies.

  Wśród klas IV-VI rozegrany został konkurs literacki pt. „Ziemia najpiękniejszą planetą w Galaktyce”. I miejsce zajęła Zuzanna Grubalska, a II – Julia Kuźbicka – opiekunką obu dziewczynek jest p. Beata Szwed. III miejsce zajęła Zuzanna Czachorowska – opiekunka p. Wiesława Stawska.

  W kategorii „gimnazjum” w konkursie literackim pt. Życzenia dla Ziemi z okazji Jej święta” I miejsce zajęła Martyna Wiśniewska, a II Marcin Chmielewski – opiekunką  jest p. Teresa Siatkowska. III miejsce należy do Julii Duchewicz – opiekunką uczennicy była p. Jolanta Chmielewska.

  Choć ekologia to trudny temat, jednak w obecnych czasach nie sposób o niej nie mówić. Żeby nasza planeta przetrwała, trzeba wiedzę o ochronie środowiska wpajać już najmłodszym pokoleniom. Gimnazjum im. J. Wybickiego od 12 lat propaguje te idee na gruncie lokalnym. Jak widać z doskonałymi efektami już, a także z nadzieją na to, że za kilka lat w społeczeństwo wejdą wyedukowani młodzi ludzie, którzy będą pamiętali o tym, że trzeba dbać o czystość planety

 • 25.05.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Ekolodzy z Wybickiego 2014.

 • Konkursu Humanista Roku 2014

  20.05.2014

  Uczennice naszego gimnazjum, Magdalena Silkowska 3d oraz Paulina Cieciórska 3d, reprezentowały naszą szkołę w drugiej edycji konkursu pt. Humanista Roku.

   Ideą konkursu jest przywrócić wartość myśli Terencjusza: „Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce”

  i zwrócić uwagę na zobowiązanie z niej płynące – skoro jestem człowiekiem, to powinienem interesować się otaczającym światem.

          Organizatorem  Konkursu Humanista Roku jest Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
  w Lubiczu Górnym. Współorganizatorem – Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a patronat nad konkursem sprawuje Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty  w Bydgoszczy.

         Konkurs odbył się 17 maja, zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się, aż ze 140 pytań. Obu naszym reprezentantkom przygotowywanym przez p. Martę Dreślińską, udało się zdobyć tytuł finalisty konkursu. Serdecznie gratulujemy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Miejskich w Rypinie
  ul. Sportowa 24
  87-500 Rypin

 • +48 54 280 2331

Galeria zdjęć